Skocz do zawartości

HTC ONE S vs HTC ONE X vs Iphone 4


Recommended Posts

Cze mam te 3 telefony głównie do wybrania w ofercie w orange w abonamencie 75 zł one S ok 179 zł , Iphone ok 220 zł a One X cena 370zł. Telefonu używam głównie do pisania smsów , przegladania internetu i czasami do dzwonienia sporadycznie. Zalezy mi na fajnej maszynce które troche podziała doradzcie cos z tych modeli , lub cos innego w podobnej cenie w tej ofercie http://www.orange.pl/klienci_ind/telefony?producer=21

Link to post
Share on other sites

W tym linku co podałeś ceny są wyższe.Nie wie, jak to rozpatrzyć.Z tej 3ki najlepszy wydajnościowo jest One X i warto tyle dopłacić.Podaj inne modele które są tam zawarte do danej kwoty którą jesteś w stanie zapłacić.Czasem warto dołożyć w abo. nawet 300zł do zakłądanej kwoty gdyż sprzęt jest wydajnościowo nawet 1x lepszy.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że ios może nie przypaść do gustu, ale masz pewność że wszystko z appstore zadziała bez lagów i dostaniesz aktualizację

Chyba sobie żartujesz, nowsze gry już tną, a odpowiednik cenowy, a teraz nawet tańszy radzi sobie lepiej - Galaxy S2. W końcu ten ipon ma tylko jeden rdzeń...

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Co do iphona 4,kogo obchodzi jaki ma procesor i kiedy miał premierę,najważniejsze że jest dobrze zoptymalizowany,do tego rewelacyjne wykonanie,ekran,dźwięk i ciągłe wsparcie producenta,tak więc jest ciekawą propozycją

 

 

Generalnie brałbym go nawet w celu odsprzedaży,bo ciągle trzyma cenę.

Link to post
Share on other sites

Skoro mamy iPhone i Androida to może Windows Phone 8 a konkretnie Lumia 920 ? W tej cenie można się pokusić o Nokia Lumia 920 lub tańsze L820 lub L720 

 

Mamy nowoczesny telefon, wsparcie, szybki, płynny i doskonale działający system, bardzo dobry dźwięk, równie dobry aparat fotograficzny - do tego unikamy podstawowych wad iPhone - czyli brak "standardowego" micro USB oraz konieczność używania iTunes. Lumia jest widoczna jako dwa "dyski" jeden to pamięć wewnętrzna a drugi to karta pamięci jeśli jest (w L720 i L820 jest w L920 nie ma slotu na mSD).

Sam miałem iP1 i te dwa braki mnie strasznie denerwowały i dlatego "uciekłem" do Androida - a od ponad miesiąca jestem świerzo nawróconym akolitą Nokii Lumii i Windows Phone 8 - po tym jak znajomy pozyczył mi swoją Lumię 620 a znajoma pokazała mi jak działa najtańsza Lumia 520 :) miałem porównanie z moim służbowym Szajsungiem Galaxy S4 - i wstydziłem się :) że kosztyująca 4x mniej L520 dzial płynnie a SGS4 nie. Wiem, można wgerac Romy ale nie o to chodzi? Jak kupujemy sprzęt za ponad 2k PLN'ów to powinien działać bez kombinowania.

 

Co by nie pisać Lumia 920 jest też lepszym wyborem od  iP4 - o to dlaczego : jest znacznie nowsza od iPhone 4 - wykonaniem, dźwiękiem mu nie ustępuje zaś robi znacznie lepsze zdjęcia. L920 ma też doskonałe wsparcie GDR2/Amber dostala w tym samym dniu, w którym się ukazało. Lumia będzie wspierana do 2016 roku.

Aplikacji jest dużo - można znaleść zamienniki z iOS czy Androida - i działają płynnie - na L920 dziłają płynnie wszystkie gry. 

Po d tym względem L920 bardzo przypomina iPhone - aplikacje działają bardzo płynnie - jeśłi coś mamy w sklepie to działa i już. Na Androidzie nie ma tak lekko - często pobieramy/kupujemy by się przekonać, że Apka/Gra nam strasznie wolno dziąła. Na iP4 czy Lumii 920 tego nie uświadczymy.

 

Porównanie "gołych" parametrów :

 

L920 jak i One X mają wysoką rozdzielczość, One S ma niższą. iP4 ma bardzo dobry ekran ale też najmniejszy iP4 3.8 - One S 4.3 - L920 4.5 a One X 4.7 cala

L920 ma największa baterię - co przęłoży się na dłuższy czas pracy. iP4 ma najsłabsza baterię, ale podobnie jak WP8 nie wymaga tak mocnych podzespołów więc będzie działał długo.

 

Ja osobiście radził bym Lumię 920 - jest nowsza od iP4 i mamy zagwarantowane płynne dziąłanie i pewne wsparcie.

 

Coś na Androidzie - napisze tak - jakkolwiek darzę sentymentem HTC - to co mi się nie podoba - w One X nie podoba mi się TEgra 3 oraz wielkosc ekranu 4.7 cala to ciut za dużo, wg. mnie 4.5 to jest górna granica i to nawet za dużo. Ja kupiłem Lumię 720 z uwagi na to, że wogóle nie gram a bardziej mi zależało na slocie micro SD.

W HTC One S - mamy tylko 16 GB pamięci - konkurencja ma 32GB - co przy braku gniazda SD staje się poważną wadą - posiada też najmniejszy akumulator, co skutkować będzie krótkimi czasami pracy.

 

Co więc na Androidzie ? Jeśli miał bym polecać to NEXUS 4 - jeśli musiął bym wrócić do Androida to jedynie Nexus'a 4 brął bym pod uwagę - Samsung mnie MOCNO rozczarował - topowy Galaxy S4 jest znacznie słabiej wykonany niż średniak jakim jest moja Lumia 720 - za Nexusem 4 przemawia "czysty" Android - który znacznie wolniej się zamuli i co ważne nie ma na nim nakładek producentów.

O ile HTC ma niezłe nakałdki - Szajsung zaś to porażka, tak fatalnego dialera nie widziąlem od dawna - potrafi przy odbieraniu myśleć nawet kilka sekund.

 

Tak więc jabym polecił :

Nokia Lumia 920 - jako faworyt 

Nexus 4 - jeśli coś na Androidzie 

IPhone 4 - raczej bym sobie darował, Lumia 920 jest lepsza i nowsza - podobnie jak Nexus

HTC One X i S - Nexus 4 jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...