Skocz do zawartości

Chlodzenie do 1150 i7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MiSkoF,

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję porady jakie chłodzenie wybrac do Procka haswell i7 

4770 , obudowa NZXT Phantom Full Tower, płyta gł.As Rock Fatality Performance.
 
Zastanawiam się na nad chłodzeniem od Noctua i Be Quiet / sprzęt nie będzie kręcony
 
 
P.S moje podzespoły:
Ram 8GB 1600 Patriot Viper 3
Zasilacz Deus M1 650
GF GTX 670 2GB OC Windforce 3
Dysk Seagate 2 TB
Napęd BR LG
 Płyty głownej jeszcze nie zakupiłem więc mile widziane jakieś propozycje do 400 zł i procka do 1200zł
Z gfory dzięki
Link to post
Share on other sites

A można wiedzieć ile chcesz wydać na chłodzenie?

myśle ze max 300zł 

Zestaw będzie głównie do grania?

zestaw głównie do grania

Dark Rock Pro 2 i Noctua NH-D14 to absolutnie najwyższa półka jeśli chodzi o chłodzenie wiatrem :) Oba wydajne i ciche. Dla mnie lepszym wyborem byłby Dark Rock ze względu na stonowany design.

Myślisz że przy tej płycie i ramie będzie jakis problem z instalacją Noctuy.

Jak to jest teraz z kompatybilnością chłodzeń do Haswella bo jak wejdzie sie np.na Morele to filtrowanie na socket 1150 nie daje wyników???

Link to post
Share on other sites
Płyty głownej jeszcze nie zakupiłem więc mile widziane jakieś propozycje do 400 zł i procka do 1200zł

zestaw głównie do grania

 

Czyli 1600 na płytę i procesor? Proponuję i5-4670K + MSI Z87-G45. Razem: 1452zł na morele.net (jeśli chcesz Haswella) lub i5-3570K + MSI Z77A-GD55 (1424 zł - jeśli nie masz nic przeciwko Ivy). Do tego jakieś dobre chłodzonko koledzy Ci polecą. Widzę, że masz już RAMy z wysokimi radiatorami, więc trzeba to mieć na uwadze. Wiem, że piszesz, że nie chcesz podkręcać, ale to nic trudnego, a dzięki temu sprzęt będzie wydajny przez dłuższy czas.

 

 

 

Jak to jest teraz z kompatybilnością chłodzeń do Haswella bo jak wejdzie sie np.na Morele to filtrowanie na socket 1150 nie daje wyników???

Ten sam rozstaw otworów montażowych co na 1155, więc powinny pasować wszystkie.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Czyli 1600 na płytę i procesor? Proponuję i5-4670K + MSI Z87-G45. Razem: 1452zł na morele.net (jeśli chcesz Haswella) lub i5-3570K + MSI Z77A-GD55 (1424 zł - jeśli nie masz nic przeciwko Ivy). Do tego jakieś dobre chłodzonko koledzy Ci polecą. Widzę, że masz już RAMy z wysokimi radiatorami, więc trzeba to mieć na uwadze. Wiem, że piszesz, że nie chcesz podkręcać, ale to nic trudnego, a dzięki temu sprzęt będzie wydajny przez dłuższy czas.

 

 

 

Ten sam rozstaw otworów montażowych co na 1155, więc powinny pasować wszystkie.

A dlaczego jest lepsza i5 4670K niż i7 4770 /oprób oczywiście odblokowanego mnożnika?

Interesuje mnie tylko Haswell...

Link to post
Share on other sites

 

 

A dlaczego jest lepsza i5 4670K niż i7 4770 /oprób oczywiście odblokowanego mnożnika?

Gry nie korzystają z Hyper Threadingu, więc po co przepłacać :) Kiedy można mieć wydajnieszy rdzeń po OC i lepszą płytę. Jakbyś renderował coś, jakaś obróbka video to już co innego.

Link to post
Share on other sites
Crysis 3 korzysta z ht :)

Jak ktoś chce kupować procesor pod jedną grę to jego sprawa :D

 

Stelek to dość ładnie opisał: http://forum.benchmark.pl/topic/94206-komputer-pod-gry-do-5000zl/?p=1073807 i http://forum.benchmark.pl/topic/94206-komputer-pod-gry-do-5000zl/page-2?do=findComment&comment=1074217

 

 

 

Wcześniej takie samo gadanie było z 3570K i 3770K

Tylko tu mamy i7-4770 i i7-4670K.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Gry nie korzystają z Hyper Threadingu, więc po co przepłacać :) Kiedy można mieć wydajnieszy rdzeń po OC i lepszą płytę. Jakbyś renderował coś, jakaś obróbka video to już co innego.

Chyba się przekonam do tej i5 a jakieś alternatywy dla płyty głownej?

Czy wg.was Komp w takiej konfiguracji wystarczy na jakiś czas do gier ???

Jak ktoś chce kupować procesor pod jedną grę to jego sprawa :D

 

Stelek to dość ładnie opisał: http://forum.benchmark.pl/topic/94206-komputer-pod-gry-do-5000zl/?p=1073807 i http://forum.benchmark.pl/topic/94206-komputer-pod-gry-do-5000zl/page-2?do=findComment&comment=1074217

 

 

 

Tylko tu mamy i7-4770 i i7-4670K.

Ok a jeśli i7 4770 bez K to jaką płyte głowną do 400zł polecasz?

Link to post
Share on other sites

Jeśli, tak jak napisałeś w pierwszym poście, nie zamierzasz podkręcać to: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

Brałem kiedys pod uwagę ta płytę..Kurde kocioł teraz czy brac i5 z lepsza płyta czy i7 ze słabszą ... ;) wiem że wydziwiam ale decyzja jednak przy takim kompie trudna

Edytowane przez grodzian
Link to post
Share on other sites
wiem że wydziwiam ale decyzja jednak przy takim kompie trudna

Nie wydziwiasz :) od tego jest forum, żeby pomóc. Radzę poczekać na wypowiedzi ekspertów np. gtxxora/stelka/kajitsu. Oni pomogą Ci podjąć właściwą dezyję.

 

edit: temat chyba powinien się znaleźć ostatecznie w dziale o płytach i procesorach

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Eeee...Skoro nie będzie OC, to po co high-end? ;)

Jednak jeszcze się nad tym OC zastanowie, a jakby już to zestawik z tymi częściami był by ok:

 

 Procesor Intel CORE I7-4770K 3.5GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770K - wersja z radiatorem 

 

Płyta główna MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G45 HASWELL 1  Zasilacz

 

SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC089

 

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock Pro 2 (BK017) 

 

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

 

LG BH16NS40 RB 1

 
plus do tego ta grafa, obudowa i pamięc jak wyżej w poście
Edytowane przez grodzian
Link to post
Share on other sites

Masz już wszystko kupione i tylko procesora, płyty i chłodzenia brakuje?

Tak naprawde to mam obudowe NZXT , GTX 670 i Ram Patriota 8GB a reszte chciałem juz naraz kupic i zastanawiam się czy to będzie dobry zakup tzn te części które wymieniłem w poście wyżej/koszt 3090zł.

Link to post
Share on other sites

Jeśli do grania to jeszcze raz zaproponuję i5. Np tak: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=65140&s=73636&s=72453&s=76677&s=77565&s=77602&s=75430 (równe 3090 zł) - w zestawie masz chłodzenie, które chcesz (Dark Rock Pro 2), zamiast dysku 2TB dałem SSD + dysk 1TB, da to większy komfort pracy, zasilacz zmieniłem na trochę mocniejszy i cichy.

 

Albo: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67049&s=73104&s=65140&s=73636&s=76677&s=77565&s=77602 (3031 zł) z tańszym chłodzeniem, ale jest obok dysku 2TB jest miejsce na SSD na system i aplikacje.

 

Ale jeśli koniecznie chcesz i7 to zestaw, który podałeś da radę.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Jeśli do grania to jeszcze raz zaproponuję i5. Np tak: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=65140&s=73636&s=72453&s=76677&s=77565&s=77602&s=75430 (równe 3090 zł) - w zestawie masz chłodzenie, które chcesz (Dark Rock Pro 2), zamiast dysku 2TB dałem SSD + dysk 1TB, da to większy komfort pracy, zasilacz zmieniłem na trochę mocniejszy i cichy.

 

Albo: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67049&s=73104&s=65140&s=73636&s=76677&s=77565&s=77602 (3031 zł) z tańszym chłodzeniem, ale jest obok dysku 2TB jest miejsce na SSD na system i aplikacje.

 

Ale jeśli koniecznie chcesz i7 to zestaw, który podałeś da radę.

Chyba jednak pozostanę przy i7 ,ale dzięki za sugestie nad zasilaczem się zastanowie napewno musi byc modularny .Dysku SSD nie chce zalezy mi na dysku 2TB.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

różnica między i5 i 7 w grach jest tak mała że dopłata 400 zł nie jest warta tej inwestycji , kręcić nie chcesz oki nie każdy tego potrzebuje

 

dziwię się dlaczego polecają ci jakieś 600+ watowce jak starzy ci 500-550  nadwyrost dzięki tym zabiegom możesz zaoszczędzić pieniądze na inne częsci, jak płyta o jaka pytałeś to msi z87 g43-45 albo gb hd3-h3d, jak wolisz odpalać kompa w pare minut i ci to nie przeszkadza to oki. i 7 ma tylko i wyłącznie rację bytu u kogoś co gra, w międzyczasie nagrywa, potem jakiś film renderuje się i do tego zasysa jakies pliki z internetu W grach i tak liczy się grafika ( chyba że grasz w strategie to bardziej proc :) Płacić 400 zł za 0-5 fps- ów więcej to trochę kasa w błotko :]  zestaw BlueMike jest bardzo dobry i starzy na conjmniej 3 lata


nie wiem czemu tu nie ma opcji edytuj ... ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz po co ci cooler za 300 zł jak nie będziesz proca kręcił ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...