Skocz do zawartości

Problem z wyswietlaniem


Recommended Posts

Witam serdecznie mam problem z leciwym juz komputerem ktorego uzytkuje siostra (FB i Minecraft)

 

Mianowicie nie wyswietla obrazu 

 

Kod bledu to 1 długi i 7 krótkich (po 2-3 sec dodate jeszcze jeden krotki)

 

Konfiguracja:

 

CPU: Amd athlon 4400+ 2,4 GHZ

Mobo: MSI k9n4 Ultra

GPU: Gigabyte 8500GT 512mb

Zasilacz: Qoltec silent line 400W (tak wiem tykajaca bomba :)

HDD: Seagate baracuda 160GB (nie wiem jaka predkosc)

Win XP 32bit

 

 

Nie moge rozszyfrowac kodu bledu, wedlug tabeli 1 dlugi i 8 krótkich to problem z grafika i wszystko by sie zgadzalo ale jest 7 krótkich

 

Niestety nie mam grafiki innej zeby sprawdzic poza Sapphire HD797 ktory tam nie wejdzie .... :D

 

To tyle Moze ktos cos wymysli a ja w tym czasie poszukam jakiejs grafiki co by sprawdzic :)

 

Pozdrawiam Alpi

Edytowane przez alpiPL
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Zasilacz: Qoltec silent line 400W (tak wiem tykajaca bomba :)

Skoro wiesz to go podmień do testów na porządny (pożycz od kogoś lepszy, spoza czarnej listy).

 

 

 

Kod bledu to 1 długi i 7 krótkich (po 2-3 sec dodate jeszcze jeden krotki)

Napisz jeszcze, jakiej firmy masz bios w płycie głównej - to pozwoli zdiagnozować co te piski oznaczają.

Link to post
Share on other sites

Podłacze Deusa G 500W, Bios to AMI, Sprawdziłem napiecia na tamtym zasilaczu i odziwo wszystkie w normie. Sprawdzalem gdyz zasilacz bomba mogl pociagnac za soba grafike :)

 

 

1Długi 7 krótkich .....3s ciszy......1 krótki

Edytowane przez alpiPL
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

1Długi 7 krótkich .....3s ciszy......1 krótki

Tu masz opisane - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html

Zarówno 8 krótkich jak i 1 długi + 8 krótkich to problem z kartą grafiki. odłącz swoją, podłącz pożyczoną od koleżanki i przetestuj peceta. Swoją możesz oczyścić - złącze alkoholem izopropylowym a slot przedmuchaj powietrzem sprężonym - i przetestuj znowu.

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak traktować to jako1 dlugi i 8 krotkich :) w zasadzie to mnie zmylilo stąd ten temat :) Grafike czyscilem w pierwszej kolejnosci zanim cokolwiek napisalem, sprawdze na poządnym zasilaczu, tylko troche strach spowrotem wsadzac tam ten zasilacz bo mozliwe ze on pociagnal za soba grafike :)

 

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/chieftec-aps-350s-80-350w,39426.html

 

Nada sie ?

 

Dzieki za Pomoc :) Pozdrawiam Alpi


Niestety ale po zmianie grafiki jest dokladnie to samo, zasilacz sprawny, Ale Mobo byla po wymianie kondenstatorow moze z rok temu i moze to ona jest winna ;/

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

zasilacz sprawny

Masz z czarnej listy więc nie mów, że sprawny. No, chyba że mierzyłeś napięcia miernikiem oraz tętnienia oscyloskopem :P

 

 

 

Mobo byla po wymianie kondenstatorow moze z rok temu i moze to ona jest winna

Istnieje taka możliwość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...