Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną


Recommended Posts

Witam

Mam problem z obrazem wyświetlanym przez karte graficzną. Mowa tu o szachownicy ( ale nie o paru grubych krechach, tylko o słabo zauważalnej szachownicy, która powoduje że elementy na pulpicie są takie kanciaste). Stalo się to z dnia na dzień. Karta to sapphire radeon 7850 i niestety podkręciłem ją. Powiedzcie mi czy sapphire akceptuje reklamacje po podkręceniu karty ( błagam powiedzcie że tak).

Bardzo proszę o pomoc, pozdro.

 

EDIT: kurde, podłączyłem obraz pod płyte główną i byłem pewny że jest ok (daję słowo) a teraz znów wy******o szachownicę. Ostatnio kable w obudowie byly porządkowane i odpinane, może coś przeoczyłem lub źle podłączyłem......rozważać taką opcję?

Edytowane przez GhostReconPL
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie przegiąłeś z OC. Musisz pamiętać, że OC oznacza wyższe temperatury i należy użyć wydajniejszego chłodzenia. Dziwne artefakty mogą oznaczać przegrzanie karty. Jak napisał Elitarny, przetestuj u znajomego. Możesz spróbować reklamować, ale nie zaznaczaj, że "kręciłeś" kartę. Może nie sprawdzą i wyślą nową. Często tak robią

Link to post
Share on other sites

OC nie skutkuje kanciastym obrazem, a raczej na pewno taki nie jest efekt za mocnego OC.
Ja stawiam na robaka lub na monitor, reinstalacja systemu powinna pomóc to lek na prawie wszystkie problemy.
Jeśli wykluczysz te dwie możliwości to odsyłaj kartę na gwarancję, w co wątpie że jest to z jej przyczyny, a serwisant powinien przyjąć gdyż nie można sprawdzić czy robione było OC.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
spokojnie mozna kazda karte ubic bez jej modowania.

 

Tak... Zatrzymując wiatraki i odpalając furmarka. (nie wiem czy i to by się udało, jeżeli jest zabezpieczenie termalne) :] Wyjdź, bo takich bzdetów dawno nie czytałem...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@silentpa

 

Zapraszam do mnie. Mam w domu cztery grafiki (2x 680, 7970 matrix i 460). Jak uwalisz choć jedną z nich poprzez OC, stawiam skrzynkę wódki, jak nie, masz wp*****l... Do was nie dociera, że wyżej wała NIE PODSKOCZYCIE ! Nowe karty mają zarówno zabezpieczenia termalne jak i zablokowane napięcia do poziomu takiego, że BEZ HARDMODA nie da się go zwiększyć do niebezpiecznych wartości !!! Żyłowałem każdą grafikę jaką miałem na przestrzeni ostatnich dwóch lat do granic możliwości. Jedyne co mnie spotkało przy niestabilnym OC to bluescreen lub komunikat "sterownik ekranu przestał działać". Karty chodzą do dziś.

Link to post
Share on other sites

dobrze dobrze;] co do nowych ukladow sie nie kloce bo takowego nie mialem, mozliwe ze masz racje. Ale karty hd5xxx i w dol oraz gtx2xx i w dol bankowo uwalic sie da. Wiec ku woli precyzji tych nowszych niech Ci bedzie ze sie nie da;] Nie mialem takich wiec musze sie poddac;]

 

a zebys sie jeszcze bardziej ucieszyl to tak, pierwsza karta jaka uwalilem to byl GF4mx wiec byles blisko z GF2;p

Edytowane przez silentpa100r
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Moją pierwszą kartą graficzną była RIVA TNT... Za tamtych czasów, OC było abstrakcją. I owszem, dało się je uj****ć bez najmniejszych problemów, ale nie te czasy....


 

 

a zebys sie jeszcze bardziej ucieszyl to tak, pierwsza karta jaka uwalilem to byl GF4mx wiec byles blisko z GF2;p

 

Nie chodzi o to, żebym ja miał jakąś satysfakcję, tylko żeby człowieka w błąd nie wprowadzać. Pisze, że grzebał w budzie. U mnie, najczęstszymi przyczynami "dziwnych" anomalii w obrazie był albo kabel, albo po prostu słabo dociśnięta grafika w slocie. Też kiedyś miałem taki wał, że na pulpicie wszystko dobrze działało, odpalam Max Payne 3 a tu szare pasy. Wyjąłem grafikę (670), dmuchnąłem w slot, włożyłem z powrotem - jak ręką odjął - magia.

 

Ostatnio miałem też akcję z 7970. Odpalam kompa, zielone kwadraty. Pełne gacie, że dwa klocki w plecy a się okazało, że podczas sprzątania przesunąłem obudowę i kabel obluzował się we wtyczce...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...