Skocz do zawartości

Przester w SB Audigy SE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość effendi360,

Recommended Posts

Witam,

dostałem od kolegi kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy SE. Podłączam ją, instaluję i gra. Problemy jednak zaczynają się od ok. 80% głośności (czyli przeważnie tyle, na ile jest karta "odkręcona" gdy komputer podłączę do wzmacniacza), bowiem zaczyna być słyszalny wyraźny przester - wysokie tony są skrzekliwe, bas zaczyna straszliwie burczeć.

Teoretycznie można ustawić na 50% i dać głośniej wzmacniacz, lecz nie chcę przeholować, żeby się nie przesterował/nie wzbudził/nie przegrzał/Bóg wie co jeszcze, a hybrydy do Technicsa nie są tanie ;).

Dodam, że na zintegrowanym kodeku (ADI AD1988B) zjawisko to nie występuje, nawet przy silnym podbiciu basu (przy Audigy wszystkie korektory są na 0).

Czy jest to normalne dla tej karty? Nic się nie grzeje, wszystkie kondensatory na swoim miejscu, żadnych ubytków w elementach dyskretnych itp. Jacka czyściłem w środku wacikiem nasączonym spirytusem - nic. Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś wiedziałby co z tym można zrobić ;).
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś wiedziałby co z tym można zrobić ;). Pozdrawiam

 

Wyrzucić tą kartę. To stare badziewie zalega po szafach i lata po allegro za 20zł... Kup sobie porządną kartę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Miałem tego SB SE... Też komuś za frajer oddałem. Nie jestem expertem audio, ale powszechnie wiadomo, że do muzyki one się słabo nadają. Nawet podstawowy model Xonara za 100-150zł zniszczy jakością to co masz teraz a różnica będzie zauważalna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ehhh eksperty. Eff bez obrazy ale jak nie znasz całości sprzętu to nie pisz dziwnych rzeczy.

 

Kupi xonara i jak odkręci vol na karcie na duży poziom to będzie to samo. Dlaczego? Bo Technics ma wysoką czułość na wejściu.

 

Skąd wiem? Bo sam mam kilka Technicsów. Sound Blastery najczęściej ustawione na 50% max.

Link to post
Share on other sites

Xonar nawet lepszy od SE, chociaż ja do Technicsa nie kupiłbym nic innego od karty Creative'a - SB0880. Technics gra strasznie płasko i sucho.

 

OT

Co do mojej obecności to... wracając późno z roboty nie zawsze mam jeszcze power aby usiąść przed złomem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...