Skocz do zawartości

Komputer do pracy i gier max 4200


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez padres84,

Recommended Posts

Witam chciałbym w następnych 2-ch tygodniach zakupić komputer

Zastosowanie komputera : Praca / Gry

 

Maksymalna kwota : ~4200zł.

Których części potrzebuję : Prawie wszystko.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie planuje extremalnego OC - na razie moze max 4Ghz do testów

Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
Specjalne wymagania : 16GB ram do pracy

Części z poprzedniego komputera : SSD Plextor m5p 128GB

Własna propozycja zestawu :
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=75819&s=78021&s=77720&s=77780&s=77602&s=77565&s=73104&s=15240&s=24112&s=67056&s=72519

Pytanie czy warto np zaoszczedzić na obudowie na rzecz lepszej grafiki np:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx670-power-edition-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,33766.html

 

Czy warto dołożyć do te 100zl z 7970 ale gorszą obudową, zasilaczem i płytą:
http://www.morele.net/inventory/info/m2dPyD/

Prosze o wasze komentarze i pomoc.

Edytowane przez padres84
Link to post
Share on other sites

Napisz, tylko czy wymagany jest procek z HT i jakie ilości ram są potrzebne do pełnego komfortu.

Wstępnie odradzam Haswella z racji sporej różnicy cenowej pomiędzy nim, a starszymi generacjami. Do tego procki charakteryzują się wysoką temperaturą pracy, więc OC będzie na niższym poziomie i suma summarum stara, jak i nowa generacja prezentuje podobne wyniki wydajności po OC. Teraz dochodzi wspomniana różnica w cenie i Haswell po prostu nie jest opłacalny na tle IVY.

Odnośnie GPU - gtx670 to to samo co gtx760, także wybierał bym pomiędzy nimi. Z kolei 7970 to klasa wyżej i konkurent dla gtx770. Osobiście brał bym gtx760 / 670 i nie dopłacał za 1-2 fpsy więcej na 7970  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stelek dzieki za info.

 

Własnie niby haswell to nowa platforma :) wiec pytam przyszlosciowo. 

Zawsze mozna procek na coś wydajniejszczgo zamienić.

HT nie potrzebuje obecnie.

Jak pisałem extremalnego OC nie planuje max w granicach 4-4.2 GHz - wec tempy powinno być ok na haswellu.

Z tego co słyszalem jak trafisz na felernego IVY to tez mona miec 90C na 1 core ale moge sie mylić.

Do komfortu jak pisalem 16GB.

 

Zatem polecacie bardziej IVY?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz wydać trochę grosza więcej na procek + mobo to bierz Haswella. Jak liczysz się z kaską to bierz IVY.

Odnośnie s1150 jako bardziej przyszłościowej - nie zgodzę się z tym że wyjdą tam jeszcze lepsze procki, ponieważ sam socket kierowany jest dla zwykłych użytkowników. Do pracy masz s2011 i tutaj można mówić o przyszłościowej platformie, ponieważ w planach są procki z jeszcze większą ilością rdzeni. Na Haswellu uświadczysz 4 rdzenie i 8 wątków, czyli standardowa i7 z HT, na s2011 w tej chwili masz 6 rdzeniowce, a w planach kolejne jeszcze mocniejsze konstrukcje. Także "przyszłościowość" platformy odpada w przypadku Haswella. Szczerze chcesz złożyć przyszłościową maszynkę to czekaj na wyjście ddr4 i mobasków pod niego. To będzie przełom, który sprawi że z czasem wszystkie obecne sprzęty będą szły do wymiany, a Haswell to taka sama sytuacja jak w przypadku SB vs IVY  ;)

Lepiej zaoszczędzić na "podatku od nowości" i dołożyć do innych podzespołów - taka moja rada, ale zrobisz jak uważasz. Ja mam po prostu na pierwszym planie opłacalność zestawu i tym się kieruję głównie przy doborze podzespołów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadam sie w 100%. Jak pisał stelek pakowanie się w Haswella nie ma sensu bo te parę % różnicy zniwelujesz już lekkim OC Ivy (które pokręci się wyżej od Haswella).
W podanych przez Ciebie zestawach widziałem mobo MSI G45 Gaming. Jak dla mnie tą serie można sobie odpuścić bo oprócz ładnego malowania nie wnosi praktycznie nicoprócz dodatkwych PLN do rachunku. Lepiej zostać przy "pospolitym" G45.

Co do grafy jeśli towar z 2 ręki Ci odpowiada to za coś kolo 900+ znajdziejsz 670 z gwarancja na alledrogo.pl.

Jeśli masz możliwość to bierz tego Fractala bez zastanowienia bo to świetna buda jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...