Skocz do zawartości

TP-Link TL-WDR4300 - Pytanie o wifi


Recommended Posts

Witajcie,

Kupiłem w piątek ten router i mam takie pytanie dotyczące wifi.

Sygnał w tym routerze (2,4ghz) nie jest taki jaki bym chciał. Chodzi o to że nie ma jakieś znaczącej różnicy między sygnałem z Netgeara DGN2200 (2 małe anteny po 2 albo 3dbi) a tym TP-Linkiem (3 duże anteny po 5dbi). Owszem, na parterze gdzie jest router łapię w komputerze pełen sygnał ale np. telefon albo tablet już łapie chyba nawet gorzej (trudno ocenić - jak zrobię testy odpowiednimi aplikacjami to je dodam do tematu) niż przy netgearze... PS3 na piętrze łapie niby lepiej (stabilne 30% a na Netgearze łapie niby 50% ale co chwile spada do 0% i rozłącza) ale brat w pokoju obok (prawie nad routerem niżej) mówił mi że go rozłączało na telefonie...

Czytałem że OFW od TP-Linka ma niby jeszcze z tym problemy (nie wykorzystuje niby pełnej mocy jaka w nim drzemie), więc poradźcie mi jaki CFW (Gargoyle, DDWRT itp) lepiej korzysta z wifi - może nawet lekko podkręcić moc jakby co ;) Fajnie też by było gdyby CFW nie był okrojony z funkcji USB jakie ten router umożliwia (serwer DLNA itp) i by miał równie przejrzysty interfejs co OFW (byle nie obsługa poprzez wiersz poleceń (telnet) bo jakbym miał wszystko ustawiać przez niego to bym chyba sraczki dostał...).

Poradzicie mi ?

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

Witam, korzystam z open-wrt ale w innym modelu tplinka i jakość wifi się polepszyła/ustabilizowała. Ogólnie jest lepiej nie zrywya itp. Tu masz do swojego: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr4300.

 

Zanim zaczniesz grzebać z softem spróbuj przesunąć router w każdą stronę (albo do innego pomieszczenia) - jak masz możliwość. U mnie np. jest lepiej jak jest wyżej ;). Często też inne sieci zakłócają - spróbuj tez zmienić kanał.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem test sygnału i w zależności od miejsca to różnica w sygnale jest nawet ok.10dbm na korzyść DGN2200... Nie no, chyba oszaleję... Co oni w tego TP-Linka wsadzili ? Chińską tandetę za 10zł ? Router droższy od Netgeara a gorszy... Chyba ktoś mnie tutaj w ch... zrobił...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...