Skocz do zawartości

Karta do nowego zestawu/GTX660/7870


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez emilko1994,

Recommended Posts

Witam wszystkich, z góry przepraszam za zakładanie kolejnego tematu, których było co nie miara ale niestety w poprzednich tematach nie znalazłem 100% rozwiązania problemu.

Otóż mam zamiar złożyć nowy zestawik. Będzie on bazował na Core i5 4670K , MSI Z87-G43, 2x4GB Corsair Vengeance lub 2x4GB Kingston Hyperx 1600Mhz, Be Quiet L8 CM 530W, Zalman Z9 U3.

Wszystko będzie składane w sklepie Agito.pl z racji sprzedaży ratalnej, niestety nie dysponuję taką gotówką a koszt kredytu na Agito na prawdę jest niski.

Znam się co nieco na sprzęcie komputerowych ale z racji że spora rzesza użytkowników posiada karty nowej generacji chciałbym się Was poradzić co wybrać. Stoję przed wyborem GTX 660 vs Radeon 7870. Obie karty oprócz wydajności różni cena. Na Agito GTX 660 od MSI TF3 kosztuje 739zł zaź Asus 7870 - 836zł . Czy warto dopłacić prawie 100zł do Radeona ? Czy różnica między tymi kartami jest tak wielka by skłonić się do zakupu tej droższej oraz czy Be Quiet 530W wystarczy do pociągnięcia zestawu i dalszego OC procesora i karty. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na wstępie napiszę, że nie kojarzę Twoich poprzednich tematów.

 

Jeżeli planujesz zakup ratalny, to nawet pomyślałbym o kupnie znacznie lepszej grafiki - ładujesz się w kredyt, który będziesz spłacał przez jakiś czas.

emilko1994 - da się zauważyć, że jak już podjąłeś decyzję o zakupie najwydajniejszej i5'ki oraz do niej płyty głównej, która jest jeszcze droga w porównaniu do płyt 1155, to teraz zaczynasz się szczypać z kasą i szukasz przeciętnych kart graficznych. Jeżeli komputer ma być do gier, to pomyślałbym nad lepszą kartą graficzną (760/7950/7970/770) i wziął ją w kredyt lub jeżeli nie chcesz przekroczyć jakiejś tam wielkości raty, to nie porywałbym się na 4670k, tylko stworzył zestaw na bazie 3570k w połączeniu z co najmniej GTX 760.

 

Jeżeli mam odpowiedzieć Tobie na pytanie dotyczące karty 7870 to wiedz, że moje podejście jest takie, każda wydajniejsza karta do poziomu GTX 780, jeżeli będzie występować solo,  jest warta dopłaty. Dla mnie niewarte dopłaty jest coś, co nie przynosi korzyści lub ma nie spełnić moich oczekiwań.

 

O zasilacz nie masz się co martwić, BQ to dobra marka a moc 530W jest odpowiednia. - możesz robić OC że hohoho :D

Link to post
Share on other sites

Wcześniej nie zakładałem tematów tylko czytałem te co są. W sumie dobrze prawisz, ale ja nie będę zmieniał procka przez co najmniej 2 lata co się z tym wiąże? Za 2 lata na LGA1150 będę mógł wsadzić Skylake'a , a LGA1155 to już skończona podstawka. Co do karty to szczerze Ci powiem że będzie oczywiście służyła do gier z tym że już mam przekroczony budżet i robi się problem.Miałem przeznaczone około 3000zł , a zestaw który mam zamiar złożyć z GTX'em 660 wynosi prawie 3200. Zestawiłem mojego 4670K + MSI Z87-G43 z 3570K + MSI Z77A-GD55 i cena jest mniej więcej ta sama, tzn około 30zł na korzyść IB. 

 

PS. Jeżeli byś mógł jakoś lepiej ułożyć zestaw to bardzo bym prosił, z tym że proszę o zestaw w sklepie Agito.pl . Pozdrawiam

PS2. Zapomniałem dodać iż zestaw który komponowałem składał się z : chłodzenia CPU, CPU,GPU, Mobo, Zasilacza, Napędu i obudowy. Dysk twardy użyję z obecnego zestawu

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

4670K + MSI Z87-G43 + hd 7870 = 2161zł

3570k + MSI Z77-G43 + Gigabyte GTX 760 = 2163zł

 

No ja nie trzymałbym się kurczowo czegoś, czego jeszcze nie ma - na dzień dzisiejszy pewne jest to, że będziesz mógł wsadzić max i7 4770k. Jak wejdzie Skylake, to wyjdą nowe płyty z obsługą ddr4 - a czy Skylake będzie obsługiwał ddr3, które już teraz kupujesz? bo nie doczytałem, no i też nigdzie nie doczytałem, że Skylake będzie na 1150.

 

No zrobisz jak chcesz, ale przeważnie komputer do gier modernizuje się, zmieniając kartę graficzną na lepszą a nie procesor. Wyobraź Sobie, że za te dwa lata, nawet jak się będzie dało, wsadzasz do swojego zestawu Skylake'a...obok HD 7870, która na dzień dzisiejszy jes taka sobie.

Jeżeli miałbym szukać oszczędności, to w Twoim zestawie zmieniłbym również zasilacz.

Jak widać , każdy ma inne podejście.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest potrzebny, bo stary mam na IDE a na tej płycie nie ma IDE/ATA

 

PS.Konto jest na mamę :) Ona pośredniczy we wzięciu kredytu , moim zadaniem jest go spłacić ale nie mogę wziąć bo nie mam historii kredytowej oraz umowy o pracę więc banki mi nie udzielą kredytu

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

np coś takiego:

http://i.imgur.com/JLwZNHN.jpg

Można by zamiast BQ, wsadzić Deusa M1 i wtedy cena takiego zestawu wynosiłaby 3045zł, jadnak BQ jest znacznie ciekawszą propozycją i dającą 3 lata gwarancji (Deus M1 ma dwa lata GW).

Rozumiem, że decydując się na procesor z literką "K", to będziesz go podkręcał/a..??, jeżeli tak, to należałoby wziąć pod uwagę jakiś cooler (np Fortis), ponieważ na BOX'owym chłodzeniu się tego nie robi.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Będę go kręcił, ale nie dużo myślę że 4-4.2Ghz max , zastanawiałem się nad HR-02 Macho .

 

PS. Zamówiłem już z chłodzeniem SPC Fortis. 
Dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...