Skocz do zawartości

Zmiana procesora w Asus P5VD2- MX


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam Celerona R 3,2 ghz i jak pewnie wiecie nie jest to demon prędkości.

Pozostałe podzespoły to:

GF 8600 GT

2,5 giga RAM (nie wiem czemu pokazuje tylko 2 giga mimo, iż powinny współpracować)

Zasilacz FEEL 350atx

Windows XP

Grywam troszke w gry MMO jednak z uwagi na procesor jest to masochizm.

Sprawdziłem, że najlepszy procek do tej płyty to Core 2 Extreme X6800, jednak nigdzie nie znalazłem używanego. Czy troszke starsze wersje Core 2 duo( E6300-E6600) Są dużo wolniejsze w grach, czy pod moją grafę będą w zupełności wystarczyć?

Z góry dzięki za pomoc. :)

Edytowane przez Radekx90
Link to post
Share on other sites

Nie widzę by ten  był obsługiwana przez moja płytę.

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/procesor-intel-core-2-duo-e6400-2-13ghz-i3439612878.html

Tylko pewnie zasilacz trzeba by wymienić.

Co do zasilacza, nie wiem czy znaczenie ma to, że moja karta jest silent pipe, czyli chyba mniejsze obciążenie zasilacza.

Co do zasilacza jeszcze to nie mam z nim żadnych problemów, chociaż ostatnio w te upały bardzo głośno chodził.

Edytowane przez Radekx90
Link to post
Share on other sites

te że tak powiem highendowe procesory do starych podstawek ciągle mają ekstremalne ceny i bardzo małą dostępność w Polsce http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5360.m570.l1313.TR2.TRC1.A0&_nkw=Intel+Core+2+Extreme+X6800&_sacat=0&_from=R40 70$ za używany złom wydaje mi się przesadą...

bo ja wiem czy trzeba zasilacz koniecznie wymieniać, obecnie masz 84W, a e8400 jest 65W więc problemu nie będzie

a to że masz silent pipe znaczy że bardziej się grzeje ;)

Link to post
Share on other sites

Wydawało mi się, że dual core są dużo gorsze od core 2 duo. Hmmm, no ale do OC to już prawie na pewno trzeba zmienić zasilacz i jakieś chłodzenie kupić. I nie mam wprawy w OC, bo nigdy tego nie robiłem.

Edytowane przez Radekx90
Link to post
Share on other sites

Hmm, więc ten procek już w pełni wykorzysta grafe, przez co nie będzie dla niej tzw wąskim gardłem?

Ale w sumie ten 6400 też mogę podkręcić, a stockowo który lepszy? Bo jednak nie mam żadnego doświadczenia z OC i chyba jednak OC zawsze zmniejsza żywotność.

Edytowane przez Radekx90
Link to post
Share on other sites

tam kolega wklepał link do porównania tych dwóch procków, wychodzi że stockowo są prawie takie same, ale coś nie wierze, 6400 powinien być szybszy na stock ale nie za wiele, dlatego proponuje 2180 bo wiem co mówie że się świetnie kręci a nie wiem jak z 6400, po 2 OC wcale nie zmniejsza żywotności, jeżeli procek nie przekracza dopuszczalnej przez producenta temperatury, to nic mu nie jest, a nie podkręcać 2180 to grzech niewybaczalny, z tego procka można wyciągnąć 40% stockowej wydajności, czyli go prawie o połowe przyspieszyć, wiem bo posiadam w drugim komputerze 2160, który wykręciłem z 1,8 ghz na 3,2 i skok olbrzymi, a wszystko na boxowym coolerku, nie przekracza 60 stopni w max stresie, i współpracuje z GTS 250, który jest dużo mocniejszy od Twojego 8600 GT i wcale go nie ogranicza przy tych zegarach, co najlepsze sama platforma mnie kosztowała niewiele ponad 150 zł, proc plus mobo, a sprawuje się znakomicie jak na te głupie 40 zł, które za niego dałem


sprzęt miał być do słuchania muzy, i płynnej pracy w środowisku win7, a okazał się dodatkowo całkiem wydajny do grania, i jakie było moje zdziwienie jak sobie na średnio wyższych ustawieniach mogłem pograć w crysisa bez spadków fps poniżej 30, crysis 2 na domyślnych chodził jeszcze płynniej niż jedynka, nie muszę chyba mówić że mniej wymagające gry chodzą kapitalnie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...