Skocz do zawartości

Gigabyte GV-N250ZL-1GI; problem.


Recommended Posts

Witam. Nie doszukałem się działu na forum związanym z problemami dot. danego sprzętu, więc pisze tutaj.

 

Dokupiłem do mojego sprzętu w/w kartę graficzną. Po zamontowaniu wszystko przebiegało zgodnie z planem. Instalacja sterowników i ponowne uruchomienia komputera przebiegały bez problemów. Postanowiłem zobaczyć jak ta karta poradzi sobie z takimi tytułami jak Counter Strike: Source czy Far Cry. Wiadomo, że są to starsze tytuły także powinna bez zająknięcia uciągnąć te gry. W obydwóch przypadkach gry zaczęły mi krzaczyć przy włączonym HDR (w CS:S jeszcze filtrowanie anizotropowe x16). W konsekwencji zabawa kończyła się zwiechą. Bez HDRu takiej sytuacji nie było. Jednak prawdziwy problem zaczął się później...

 

W późniejszym czasie komputer się włączył bez problemu tylko raz. Potem z włożonym GTSem komputer nie chciał odpalić nawet BIOSu. Gdy wykładałem kartę z gniazda odpalał na zintegrowanej jakby nigdy nic. Różne czary odprawiałem, m.in. przedmuchiwanie slotu PCI-E. Sprawdzałem czy dochodzi napięcie z zasilacza - owszem, jest i to stabilne. W BIOSie funkcja "Onboard VGA ustawiona na [Enable In No Ext PEG], Init Disably First [Onboard]. Na płycie głównej jak i zasilaczu nie zauważyłem żadnych wybrzuszeń na kondensatorach. W BIOSie też różne kombinacje sprawdzałem... Jestem kompletnie bezradny. Dodam jeszcze, że zdarzyła się sytuacja, że przy włączeniu komputera z GTSem odezwał się głośnik systemowy sygnałem krótki-długi-krótki. Kolejnym razem znowu niby załadował BIOS, ale na ekranie mogłem podziwiać krzaczki z literek i cyferek, a systemu nie ładował. Poza tymi dwoma przypadkami komputer nie odpalał z kartą graficzną...

 

Moja konfiguracja:

- Gigabyte GA-G31M-ES2L http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-g31m-es2l_2x.html

- Core 2 Duo E3200 (2,4 Ghz) http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42770

- Gigabyte GV-N250ZL-1GI http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-n250zl-1gi.html

- GoodRam 1GB 800 Mhz CL6

- BeQuiet! Pure Power 530W http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/index.php?StoryID=522&websiteLang=pl

- Samsung F1 SpinPoint 320 GB

- SB Xtreme Music

 

Proszę o fachową pomoc.

Pozdrawiam, Witold.

 

@ Down

A to nie wiedziałem. W sumie RAM kupiłem już wcześniej, tylko ociągam się z odbiorem.

Link to post
Share on other sites

Miałem taką sytucje przed miesiącem (dlatego to mój pierwszy post od dłuższego czasu) i winą była płyta główna ASUS P5Q SE-PLUS.Było coś zepsute w gnieździe PCI-E i pięć razy asus odsyłał mi płytę jaką działającą.W końcu dali mi nową i problemu nie ma.Też mam gts250 i miałem takie same sygnały jak ty.Wg. mnie to na pewno coś nie tak z kartą lub MOBO.

Masz części na gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Wszystko na 3-letniej gwarancji, także jestem spokojny. Jutro idę do kuzyna sprawdzić inną grafikę. Jednak mam nadzieję, że karta graficzna jest pierdyknięta, bo bez grafy przeżyję, a bez MOBO już komputera nie włączę. ;)

 

Pożyjemy, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Witaj SAS,

Może i tak, może problem dotyczy uszkodzenia pci na płycie, a może i samej karty.

 

Ale, żeby nie wyjść na niedouczonego wykonałem test.

Zostawiłem w PC 512MB ram, kartę grafiki mam też 512 i działa, ale system jest mało stabilny. Później pokusiłem się o wsadzenie gts250 z 1GB, a w kompie dalej zostawiłem 512MB ram i tu zaczęły się schody, o ile system wstaje prawidłowo, to w 3d wyłazi do pulpitu, lub resetuje się, po zwiększeniu ram do 2gb wszystkie w/w defekty znikają.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...