Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Wypolowałem kartę Creativa Soundblastera Audigy SE, no ale zobaczyłem że one wszystkie mają dziwne wejście PCI. Wygląda ono tak:

http://www.benchmark.pl/uploads/recenzje/1957/_mini-P1050255.JPG

A u mnie w komputerze w płycie jest tylko takie wejście:
http://i40.tinypic.com/21m87f8.jpg


czyli ta karta muzyczna ma 3 oddzielone jakby wejścia a moje PCI ma tylko 2...

O TO CAŁY RYSUNEK:
http://i41.tinypic.com/xo2xwg.png


Czy to wejdzie do mojego komputerka kochanego ?

 

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Tak i pod AGP też też. Jak przypiłujesz odpowiednio płytkę to wejdzie też w gniazdo DIMM DDR.

 

Do tego białego gniazda u góry można podłączyć wtyk SATA i wtedy karta odtwarza muzykę prosto z dysku z pominięciem systemu operacyjnego.

Link to post
Share on other sites
Wypolowałem kartę Creativa Soundblastera Audigy SE,

Karta jest warta ~25zł więc okazja można nazwać sytuację kiedy dostaniesz ją za darmo :P

 

Jeśli ją wsadzisz to ucierpi w znacznym stopniu chłodzenie GPU. SB0570 jest na poziomie nowszych, zintegrowanych dźwiękówek. Różnicy w dźwięku na 99% nie uświadczysz, a temperatury i hałas wzrośnie...

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak i pod AGP też też. Jak przypiłujesz odpowiednio płytkę to wejdzie też w gniazdo DIMM DDR. Do tego białego gniazda u góry można podłączyć wtyk SATA i wtedy karta odtwarza muzykę prosto z dysku z pominięciem systemu operacyjnego.

hahaha zmyliła mnie ta przerwa na początku i zdjęcie porównujące kartę i złącze które są w złych proporcjach ;)
To przecież karta ze złączem PCI i tylko tym złączem. Wszystko ładnie wejdzie w slot :)

Link to post
Share on other sites

Karta jest warta ~25zł więc okazja można nazwać sytuację kiedy dostaniesz ją za darmo :P

 

Jeśli ją wsadzisz to ucierpi w znacznym stopniu chłodzenie GPU. SB0570 jest na poziomie nowszych, zintegrowanych dźwiękówek. Różnicy w dźwięku na 99% nie uświadczysz, a temperatury i hałas wzrośnie...

Nie potrzebuję karty żeby grała jak najlepsza na świecie. Mam w płycie głównej uszkodzone gniazda słuchawki/mikrofon i potrzebuję czegoś w zastępie. Nie gram dużo w GRY... czasami sobie zagram więc akurat temperatura grafiki mnie zbytnio nie interesuje. Może i jesteś osobą dla której 200zł na samą kartę dźwiękową to mało, ale dla mnie 25zł na takie coś to dużo. Więc proszę uszanować że każdy ma swoje racje i nie każdy musi mieć komputer za 3tys zł... Kolejną rzeczą którą podkreśliłeś, że dźwięk jest podobny do zintegrowanej karty dźwiękowej... Żebyś choć trochę poczytał o tej dźwiękówce i napisał post byłoby o wiele lepiej :)
 
Pozdrawiam
Edytowane przez zommek
Link to post
Share on other sites

Cacek93 chodziło mu chyba o to, że zintegrowana dźwiękówka jest porównywalna, a temperatury wzrosną. Gra całkiem fajnie na nieoficjalnych sterownikach, ale obciąża bardziej procesor.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites
Może i jesteś osobą dla której 200zł na samą kartę dźwiękową to mało, ale dla mnie 25zł na takie coś to dużo. Więc proszę uszanować że każdy ma swoje racje i nie każdy musi mieć komputer za 3tys zł..

Czy ja gdzieś napisałem, że dla mnie to to mało?

Czy gdzieś napisałem, tak jakbym Cię nie szanował?

Nie...

 

Nie mam także PC'eta za 3K, a nawet jakbym miał to potrafię uszanować czyjeś pieniądze, dlatego dałem do zrozumienia, że szkoda na nią pieniędzy i jeśli nie musisz to jej nie kupuj.

 

Kolejną rzeczą którą podkreśliłeś, że dźwięk jest podobny do zintegrowanej karty dźwiękowej... Żebyś choć trochę poczytał o tej dźwiękówce i napisał post byłoby o wiele lepiej

Miałem dokładnie ten sam model, jak dla mnie to integra, w sumie sprzedałem ją za 35zł, a kupiłem za 25 i wyszedłem na swoje :P

 

 

Gra całkiem fajnie na nieoficjalnych sterownikach

Jak dla mnie to było to samo... 

Link to post
Share on other sites

 

 

Gra całkiem fajnie na nieoficjalnych sterownikach, ale obciąża bardziej procesor.

 

Nieoficjalne sterowniki nie zmieniają nic z jakością dźwięku. To miejska legenda.

 

Does this driver improve sound quality or performance Are there any tweaks ?

 

No, this driver does not improve sound quality nor increase performance.

No, there are no tweaks.

If someone states that its driver improves sound quality and performance, you are being fooled, cheated.

 

Tekst ten został napisany przez autora modyfikowanych sterowników.

Link to post
Share on other sites

Crystalizer, loudness, loud i inne takie szajsy podbijają niskie i wysokie tony, których brak w komputerowych głośniczkach przez co gimbazjaliści się cieszą, że "bembrama" im się lepiej wychyla.

Nie mają one nic wspólnego z poprawą jakości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...