Skocz do zawartości

SABERTOOTH P67 problem


Recommended Posts

Witam, mam problem z swoja płytą Asus SABERTOOTH P67 usterka polega na tym że od jakiegoś czasu, kiedy naciskam przycisk on na obudowie komputer nie reaguje. Dopiero po wyłączeniu zasilania wyłącznikiem na zasilaczu i ponownym włączeniu od razu startuje komputer. Kiedyś już miałem podobny problem z płyta asusa. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem wysłałem na serwis naprawili i poszła na sell.

 

Wgrałem najnowszy bios tak jak by się polepszyło ale dalej i co najgorsze że jeden dzień jest ok a na drugi już rano się nie włączy.

Edytowane przez forttres
Link to post
Share on other sites

A ten problem z płytą Asusa miałeś używając tego samego zasilacza co teraz ? Możliwe że coś z zasilaczem a nie płytą .

 

Nie nie, to była inna konstrukcja.

 

Teraz korzystam z tego co w stopce i było wszystko ok, w sumie nic nie zmieniałem i to się zaczęło dziać. Dzisiaj trochę pogrzebałem przy nim złożyłem ok po włączeniu zasilania włącznikiem na zasilaczu nie wystartował sam, następnie przycisk power ok chodzi pokazało się żeby wcisnąć F 2 chyba bo robiłem clear zworką, po wyłączałem parę razy i jest ok włącza sie przy 5 razie nic, nie startuje ale jak nacisnąłem power to zaświeciły się diody Led na karcie graficznej te koło wtyczek zasilania ale komp nie wystartował. Dodam że ( ci co maja ten zasilacz tak jest u mnie jak zauważyłem to dopiero zasilacz startuje ok 1 sekundę po naciśnięciu przyciska POWER wyraźnie słychać że przekaźnik się załącza ). Teraz już nie wiem czy to płyta czy zasilacz dziwi mnie to że jak już się nie chce włączyć to czego startuje komputer po włączeniu zasilania na listwie. Dodam że mam jeszcze założoną katodę zielona ale ona jest od początku. Nasuwa się jeszcze pytanie dlaczego zaświeciły się te diody na karcie graficznej a komp nie ruszył aha oczywiście jak się komputer nie włącza to nie słychać tego przekaźnika w zasilaczu. Jutro przeczyszczę zasilacz kompresorem.

Usterka zdiagnozowana winny był zasilacz, znalazłem drugi taki sam przypadek skończyło się wymiana zasilacza na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...