Skocz do zawartości

Składanie platformy (max 2500) Dylemat :D


Recommended Posts

Elo, Mam sporo dylematów związanych z składaniem mojej nowej platformy. posiadam 2500 zl i dobrałem na razie tylko procesor a w reszcie nie jestem pewny. Procesor to AMD FX-8350. Płyta- nwm.. fajne płytki zaczynają sie od 500 zl a wole coś tańszego.. FX to bardzo prądożerny procek więc myśle że chłodzenie na sekcjach jest konieczne (a wy jak myślicie) RAM- 4 gb czy 8 gb. 4gb 1600 MHz czy 8 1333 MHz. Karta Graficzna- Myślę że wezmę Radeon 7850. Zasilacz nwm... 500 W czy może nawet 1000W. Obudowa Najlepiej jak największa bo żeby nie było niespodzianki że mi karta graficzna sie nie zmieści... + myszka, klawiatura. Pomoże mi ktoś rozwiązać problem bo nie chcę potem żałować a najlepiej żeby starczył mi na na jakiś czas...

Link to post
Share on other sites

Zasilacz 1000W nie będzie konieczny, lepiej wybrać 500W z certyfikatem.

Druga sprawa to RAM, brałbym 4GB z większym taktowaniem i to razy dwa.

Co do procesora wybrałbym intela.

 

Przykładowy zestaw:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=70215&s=73693&s=72905&s=50390&s=63363&s=70416&s=73501&s=73528

 

Dołożyłbym z 300 zł i kupił lepszy procesor zamiast tamtego co podałem: http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3570k-lga1155-oem,38468.html

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - 4 moduły. Ja tego nie traktuje jako faktyczne rdzenie nawet. W grach nawet i5 3330 będzie wydajniejszy, a do tego nie trzeba kosmicznego chłodzenia, nie wiadomo jakiej płyty do podkręcenia. Więc w sumie cały koszt platformy na AMD wychodzi w podobnych pieniądzach jak intel.


Jeżeli już się upierasz nad tym FX do niego mogę polecić Asusa M5A97 EVO - mam i polecam. Znakomita płyta, UEFI, podkręcanie istna bajka.

Link to post
Share on other sites

haha oj mrgibbass widac ze nie masz pojęcia o kartach graficznych GTX 660 jest szybsza karta od radeona 7850 który zły nie jest ale jak jest lepiej szybciej to po co ma brac gorszą ba mozna się zastanawiac nawet na GTX 660ti a jeszcze jak ma zamiar podkręcac to nawet 7870XT tylko że nie uda się chyba bo on chce jeszcze myszke i klawiature :(

Link to post
Share on other sites

No to, dlaczego jak jest cena 2500 chcesz dać gorsza kartę graficzna, bo nie rozumiem słuchaj za ta cenę to ja mu daje, co najmniej GTX 660 ba jak by nie musiała być myszka i klawiatura a powiedział, że będzie podkręcał może kartę graficzną to bym ładował radeona 7870XT szkoda naprawdę, że musi być ta myszka i klawiatura lub nie podniesie kasy troszkę w górę, bo by to miał, co prawda z jedną kością 4 GB, ale by się to bardzo opłacało a przyszłości wystarczyłoby dołożyć jedna kość 4 GB

Link to post
Share on other sites

za 2500 mysle ze spokojnie weźmiesz z GTX 660 ba gdyby nie myszka i klawiatura mam dla niego zestaw z radeonem 7870 XT, który po podkręceniu jest szybszy niz GTX 660Ti, bo bez podkręcenia chyba GTX 660Ti by był szybszy szczególnie ten od asusa najszybszy model

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Płyta główna: MSI B75A-G43 cena: 265 zł

Procesor: Intel Core i5-3350P cena: 669 zł

Pamięć: Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix[bLS2CP4G3D1339DS1S00CEU] cena: 220 zł

Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda[sT1000DM003] cena: 239 zł

Napęd optyczny: LG GH24NS95 SATA cena: 69 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 660 Ti 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP[ZT-60801-10P] cena: 749 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black 149 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W[sPS-530MPCBEU] cena: 209 zł

Razem: 2569 zł www.esc.pl

Dlaczego taki?

No, więc tak płyta główna (cztery sloty pamięci, wysokiej klasy komponenty (cewki SFC), solidne radiatory na sekcji zasilającej procesor, świetna jakość dźwięku), procesor wystarczający, pamięci ram z radiatorami, co wpłynie pozytywnie na ich temperaturę, dysk szybki dość cichy, napęd dobry cichy, karta graficzna GTX 660Ti, obudowa  z dobrym przepływem powietrza i filtrami przeciw kurzowymi i dobrą aranżacja okablowania zasilacz modularny, co spowoduje ze kabli będzie tyle ile trzeba zbędnych brak,   zrezygnowałem z chłodzenia CPU, zostań przy box, a kup mocniejsza kartę graficzną a chłodzenie dokupiłbyś w przyszłości jak by ci box przeszkadzało:)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

czemu broń boże nie bierz radka 7870Xt daker836 dałem GTX 660Ti tylko ze wzgledu na to że tamten był 150 zł droższy, co do budy owszem, ale koszta rosną więc trzeba robić wszytko z głowa m23 to tez dobra obudowa.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...