Skocz do zawartości

jaka plyte polecacie pod procesor I5 4570


Recommended Posts

bralem ta plyte pod uwage, prosze mi wytlumaczyc co znaczy ten minus - Brak oficjalnego wsparcia dla NVIDIA SLI

 

Nie posiada technologii Nvidia SLI. http://pl.wikipedia.org/wiki/SLI

Płyta posiada tylko wsparcie dla AMD CrossFire.http://pl.wikipedia.org/wiki/CrossFire

 

Pan ekspert czytał co kupujący napisał? Po co płytę, której możliwości nie wykorzysta?

 

Tak czytałem, jeśli będzie chciał w niedalekiej przyszłości zmienić procesor i podkręcać to nie będzie musiał zmieniać płyty.

 

Można też wybrać tańszą opcję np. B85-G41 PC Mate

Link to post
Share on other sites

bardzo dobre opinie ma ta plyta MSI Z87-G43, chyba sie na nia zdecyduje, bralem tez pod uwage plyty Asrocka, zreszta dla moich potrzeb cokolwiek bym nie kupil to bede zadowolony, 

 

nie chce zakladac nowego watku,

powiedzcie mi czy musze kupowac karte graficzna czy ta intelowska w procesorze wystarczy, mam 2 monitory dell u2412m, czy bede musial kupic karte graficzna zeby moc kozystac z 2 monitorow?


to ponownie ja, mam nadzieje ze tym razem ktoś odpowie na moje pytanie  :-)

powiedzcie mi jaka jest różnica pomiędzy procesorem i5-4570 a i5-4570T wiem że pobór prądu jest niższy , ale czy są jeszcze jakieś istotne różnice pozatym?  

Link to post
Share on other sites

Najistotniejsza różnica to ta, że wersja T ma 2 rdzenie a zwykła 4 :)

 

Możesz podłączyć kilka monitorów przez wejścia hdmi, dvi, DP na płycie ( w zależności jakie wejścia ma płyta i jakie monitor)

dzięki za odpowiedz, teraz zauważylem różnice, widzę że model i5 4670T ma 4 rdzenie, warto dopłacić te 80 zł do 4 rdzeniowego ? 

Link to post
Share on other sites

Zestawik widzę fajny, zasilacz z pasywnym chłodzeniem. Jedyne co może być głośne to boxowe chłodzenie na procu przy większych obrotach. Ja akurat przy wyborze swojego zestawu staram się pogodzić cenę, wydajność i też jakość komponentów. Oczywiście też zwracam uwagę na to, żeby nie skrzynka potem nie wyła jak suszarka :)

 

To mój zestaw + chłodzenie na procka Phanteks PH-TC14PE CPU-Cooler - blue

http://www.agito.pl/lista-zyczen/f516f17a065ee707bef5fdb64850c74c

 

Bez dysku bo w starym lapku mam SSD Vertex 4 więc ponownie wrzucę mu HDD, a SSD pójdzie do stacjonarki.

Edytowane przez Malwin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za chłodzeniem, aż tak skrupulatnie się nie rozglądałem, ale do 200 zł często polecany jest Thermalright HR-02 Macho lub z tańszych Fortis. Jednak zajrzałbym na Twoim miejscu do działu chłodzenie i ewentualnie poszukał jeszcze jakiś testów. Szczególnie takich gdzie również oprócz wydajności chłodzenia porównywana jest kultura pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...