Skocz do zawartości

Dziwny dżwięk podczas wyłączania komputera.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jacent,

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Otóż po jakimś czasie grania , podczas wyłączania komputera słysze dżwięk wyłączanego dysku. Myśle ,że to dżwięk od dysku.Ale dzieje się to tylko po jakimś czasie grania. Gdy np włącze komputer, ale nie będe grał , tylko będe chodził po www albo po windowsie i po jakimś czasie wyłącze komputer to nie ma tego dżwięku. Czego to może być wina i czemu tylko po graniu to występuje?

 

Sądze,że to dysk wydaje ten dżwięk.  Czy to normalne?

 

 

Dysk to Samsung 1,5 TBB

 

 

reszta:
I7 3770K
8gb ram

BQ DP Pro 1000W

Lightning 770

 

 

 

Trudno mi tak naprawde sprecyzować jak brzmi ten dżwięk. Bo każdy może inaczej zinterpretować po opisie. Najbliżej charakterystyki wydaje mi się po prostu dżwięk wyłączania dysku.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

myślę ,że chodzi ci o dźwięk wyłączenia zasilacza - takie dość głośne pstryk:), to normalne że jak pograsz - bardziej obciążysz, nagrzejesz to inaczej będzie jak na zimnym.Nie ma się czym przejmować

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

tak jak napisałem wyżej -to samo tyczy się dysku- większe obciążenie , bardziej rozgrzana część , sprawdź temp dysku ...podczas gry dysk pracuje intensywnie , odczytuje dane rozsiane wszędzie(fragmentacja), używany jest intensywnie plik wymiany- talerze są rozkręcone- naturalne ,że hamują po odłączeniu zasilania

Edytowane przez jacent
Link to post
Share on other sites

Heh dziwne teraz komputer chodził pare godzin ale BEZ WŁĄCZANIA ŻADNEJ GRY i też się wyłączył z tym dżwiękiem. To może być dysk jednak chyba nie?


Prosze bardzo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZGlJfnZ5HUo

 

 

 

Sekunda: 0:25 ! o to mi chodzi. Takie lekkie świerszczenie jakby. To jest normalne?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

To jest ten dżwięk od 1:25 do 1:27... <od razu po tym pstryknięciu>

 

O takie coś mi chodzi

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=1z0Izm3_YG8

 

 

Czemu mi się tak wyłącza ten dysk tylko po graniu w gry?

 

 

tak jak napisałem wyżej -to samo tyczy się dysku- większe obciążenie , bardziej rozgrzana część , sprawdź temp dysku ...podczas gry dysk pracuje intensywnie , odczytuje dane rozsiane wszędzie(fragmentacja), używany jest intensywnie plik wymiany- talerze są rozkręcone- naturalne ,że hamują po odłączeniu zasilania

Dzięki. Najlepiej wyjaśniłeś mi i tak właśnie jest:)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Dodatkowa wentylacja oraz defragmentacja dysku może pomóc obniżyć temperatury. Niemniej może on być w ich wyniku uszkodzony, dlatego też profilaktycznie pokaż nam jego status smart a powiemy Ci, co i jak dalej ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...