Skocz do zawartości

Zestaw do oceny [5500zł, Grafika 3D]


Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się do kupna komputera z myślą o grafice 3d - raczej wizualizacje, ewentualnie animacja, duże sceny.

 

Czytając wątki na forum zdecydowałem się postawić na socket 2011. Staram się złożyć możliwie najtańszy zestaw, z myślą o przyszłej rozbudowie. Karta graficzna raczej nie gra roli, choć czasem możnaby coś pograć (nie jest to jednak najważniejsze). Drugiego dysku poza SSD nie potrzebuję.

 

Prośba o ocenę takiego zestawu, w szczególności wybór karty, zasilacza. Prosiłbym też o jakąś podpowiedź co do wentylatorów do obudowy (pierdoła ale nie mam pojęcia co wybrać ;) ).

 

Nie wiem czy pozwala na to regulamin forum, ale może polecacie jakiś tani sklep, z korzystnymi ratami?

 

Dzięki za pomoc!

 

Zestaw, razem: 5220 zł (Max jest 5500, ale wolałbym być bliżej 5000)

 

Procesor:
Intel i7-3930K Extreme /3.2 GHz, 12MB, LGA2011/
2199 zł

Chłodzenie:
Noctua NH-C14
349 zł

Płyta główna:
MSI X79A-GD65 (8D) /intel X79, LGA2011/
969 zł

Pamięć RAM:
Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance Blue
290 zł

Druga pamięć RAM:
Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance Blue
290 zł

Dysk twardy:
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
375 zł

 

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 550 Ti 1GB DDR5 192bit (900/4100)
360 zł

 

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)
139 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU
249 zł
 
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi, zmieniłem sklep na morele i wygląda to tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/HOBoR5/

 

Pozostaje kwestia wybrania najwydajniejszej grafiki w segmencie do 500 zł, najlepiej na fermi (chyba, że w tym momencie w maxie 2013/14 to nie robi różnicy, to może być jakiś gtx650). Do tego pewnie wentylatory i pasta także w 5100 się mieszcze jeśli nic nie zmienię.

Edytowane przez fenki
Link to post
Share on other sites

Obudowę weź ARC MIDI R2 - mniej kurzu i lepsza wentylacja. HDD zmień na 840 PRO (dopisek PRO jest bardzo ważny - bez niego dysk jest średniawy). Do maxa proponowałbym jakieś Quadro, np. http://www.morele.net/karta-graficzna-hewlett-packard-quadro-600-1gb-ws093aa-338068/

 

Z całością poczekaj na stelek! On poprawi wszystko, jeśli będą błędy. Zestaw jest bardzo fajny, ale on ma najczulsze oko!


Na ilu monitorach pracujesz?

Link to post
Share on other sites

Czy rzeczywiście ten SSD jest warty 150 zł wiecej? Mi się wydaje, że nie. Szczególnie, że docelowo będę wymieniał na jakiś większy.

 

Quadro to do maxa 2010 z tego co wiem, a posiadam 2013, który juz quadro nie wspiera.

 

Pracuje na razie na jednym, beznadziejnym LCD 19" ;) Ale w planach oczywiscie wymiana na NECa, którego cyferka wyleciała mi z pamięci, ale ten do 1500 zł.

 

Co do ARC MIDI R2, nie wydaje mi sie, żeby w mojej sytuacji mniej kurzu i dobra wentylacja (która wg. opinii które czytałem w tym Corsairze jest całkiem znośna) były warte te 100 zł.

 

Tak czy siak wielkie dzięki za rady! Jak się skończy temat polecą +1 czy cokolwiek tu jest ;)

 

Obecnie zestaw wygląda tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/hRoOIG/

Link to post
Share on other sites

Hm, na pewno to rozważę, jak przyjdzie do zakupu i liczenia kasy to być może się zdecyduję. Choć grafika raczej wielkiego znaczenia nie ma do 3d poza renderowaniem na cuda, czego raczej robić nie będę - muszę się zastanowić czy to 50% ma dla mnie znaczenie ;)

 

EDIT: Doczytałem troszkę o kartach i chyba zdecyduję się na 650ti - chyba, że ktoś specjalizujacy się w grafice 3d mi ją odradzi jako, że to kepler.

 

Obecnie zestaw prezentuje się tak jak zaproponował to eVerest (dzięki!)

Edytowane przez fenki
Link to post
Share on other sites

Wszystko ładnie, pięknie, ale zasilacz XFX 550W nie jest zbyt dobrym pomysłem jeżeli autor myśli o OC procka. Uwierz mi na słowo że powyżej 1,38V na vcore, ten zasilacz zazwyczaj w świecie zaczyna buczeć i to dosyć głośno  ;)

Z zasilaczy polecam coś mocniejszego niż 530W na linii 12V -> z najtańszych będzie to BQ L8 630W / 650W, ale warto dołożyć troszkę grosza do Fractala Tesla 650W. Nie jest on modularny, ale posiada certyfikat Gold i można powiedzieć że jest to górna półka jeżeli chodzi o budowę i jakość. Ogólnie celuj zasilacz o mocy 650W, ponieważ 3930K(OC) potrafi swoje z gniazdka pociągnąć ( 1 , 2 , 3 ).

 

Od siebie polecam :

i7 3930K + Noctua NH-D14 SE2011

MSi X79A GD45 (8D)

16GB ddr3 1600MHz CL9 Team Group Vulcan Gold 4*4GB

Gigabyte 650Ti Boost 2GB 192bit

SSD 128GB Plextor M5S

PSU BQ L8 630W CM

Buda Fractal Core 3000

Wentylatory :

 - 2x 120mm Enermax UCTB12 (jeden na front, jeden na spód)

 - 1x 140mm Noiseblocker BlackSilent Fan XK1 (top)

Filtry 2x 140mm SilverStone (na top obudowy)

razem : 5401zł (morele.net)

 

Kompletny zestaw (bez HDD - według życzenia). Obudowa po założeniu dodatkowych wentylatorów  zapewni bardzo dobre temperatury. Do tego solidne chłodzenie CPU : Noctua D14 (w podejrzanie niskiej cenie (250) na morele - normalnie 350zł). Nic, tylko kręcić procka na 4,5GHz i w górę ;) . W razie zmiany/korekty ceny D14 na Morele, możesz go zastąpić HR-02 Macho B&W (190zł - esc.pl).

Odnośnie GPU - gtx650Ti Boost to gtx660 po małej kastracji. Najważniejsze że pamięci posiada z 660, czyli 192bit w miejsce 128bit ("zwykła" 650Ti). 

 

Na Esc.pl polecałbym taki konfig :

i7 3930K + HR-02 Macho B&W

MSi X79A GD45 (8D)

16GB ddr3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4*4GB

Gigabyte 650Ti Boost 2GB 192bit

SSD 128GB Plextor M5S

PSU Fractal Tesla 650W (Gold)

Buda Fractal Core 3000

razem : 5285zł

 

Do tego zestaw wentylatorów (140mm + 2x120mm ). Filtry na top niestety w innym sklepie musisz szukać - na esc.pl nie posiadają takich w ofercie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki stelek za pomoc.

 

Na obudowie chciałbym oszczędzić akurat jak najwięcej, unikajac jednoczesnie jakiejs totalnej chaly, mysle ze ten corsair bedzie dobrym kompromisem.

 

Czy na wiatrakach nie da rady cos oszczędzić? Nie muszą być zupełnie ciche, jestem przyzwyczajony do hałasu.

 

Czym podyktowana jest zmiana pamięci?

 

Co do noctua to sa dokladnie takie same za 249 i 349 na morele - nie mam pojecia czemu.

 

Zasilacz zmienię, ale wezmę ten BQ tez ze względu na cenę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na obudowie chciałbym oszczędzić akurat jak najwięcej, unikajac jednoczesnie jakiejs totalnej chaly, mysle ze ten corsair bedzie dobrym kompromisem.

Fractal Core 3000 to ta sama cena to 300R - obudowy są zbliżone do siebie, z tym że Fractal posiada lepsze filtry, a dokładnie :

- w jednej i drugiej na topie jest brak filtrów. W Core 3000 wystarczy zastosować dwa filtry 140mm i jest problem z głowy. W 300R już tak różowo nie jest, ponieważ nie ma tam standardowych otworów 140mm, tylko jest jedna wielka płaszczyzna, którą bardzo ciężko będzie obłożyć zastępczym filtrem.

Wentylatory są już wybrane te tańsze  ;) - możesz zrezygnować z jednej, dwóch sztuk jeżeli chcesz już oszczędzać.

 

 

Czym podyktowana jest zmiana pamięci?
Ceną i lepszym producentem  8-)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...