Skocz do zawartości

Problem z temperaturami


Recommended Posts

Tutaj jest problem z mocowaniem radiatora. Jest zapewne krzywo przykrecony przez zo moze polowa stopki odprowadza cieplo z procesora gpu.

 

Up. Karta podkręca prędkość wentylatorów.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak może być. Ja tak miałem w Zotacu. Nawet sam Zotac dawał instrukcje jak sobie z tym poradzić. Ja zrobiłem po swojemu (co było dokładnie takie samo co do istoty jak na stronie Zotaca tyle że później znalazłem instrukcję) i temp spadły o ponad 10 st, plus wentyle jeszcze nigdy nie rozkręciły się ponad 50%.

 

jeśli nie ma plomb na śrubach to nie ma co się cackać odkręcić delikatnie, dać dobrą pastę, dokręcić delikatnie na krzyż i sprawa załatwiona.

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma plomb to ja bym też odkręcił dał mx-2 i przykręcił na nowo. aczklwiek jak się autor boi to na gwarancje i cześć. Tutaj coś musi być nie tak bo to jedno z najlepszych chłodzeń i poprostu nie mozliwym jest żeby grzała się do 100 stopni. Jeszcze obstawiam że to to 3 slotowe chłodzenie.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

No wiesz jak się zabierałeś za to z wkrętarką to prawdopodobnie uwaliłeś śruby i teraz o gwarancji możesz na 100% zapomnieć. Takie śruby się odkręca bez bata śrubokrętami precyzyjnymi (zwłaszcza, że w Asusie DCII są one relatywnie duże). Ważne żeby śrubokręt miał grubą rączkę (jeszcze lepiej podgumowaną) i spokojnie odkręcasz.

 

Daj zdjęcie backplate karty i może coś się jeszcze da zrobić.

Link to post
Share on other sites

A tak po za tym na jakich zegarach ona pracuje? tak teraz myślę że mogąbyć za duże napięcia/taktowania karty.

 

Była swego czasu awantura w sprawie kart gtx680 w wersji TOP, bo się wieszały ze względu na zbyt wysokie taktowania o 580 nie słyszałem. Zresztą karta nie kręcona. wydaje mi się, że to kwestia wysuszonej pasty, złego docisku lub po prostu finy są zagnojone a ta pokrywa asusa wcale nie pomaga w czyszczeniu.

Link to post
Share on other sites

normalna ma na rdzeniu 1019 a OC 1137


Najpierw bym obstawiał system chłodzenia potem zbyt wysokie zegary. Aczkolwiek to chłodzenie pozwalało na duże OC nawet do 1400 na rdzeniu.


poczekajmy na fotki

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz dobrą pastę w domu (ludzie polecają Mx-2 ja stosuje arctic silver 5) to zaopatrz się w precyzyjny śrubokręt (ważne aby był dobrze spasowany z śrubami bo te nie są w najlepszym stanie ale chyba się uda odkręcić bez cudowania) i odkręcaj dziada. Zmyj spirytem starą pastę z GPU i stopki bloku i daj nową pastę i ją w miarę dobrze rozprowadź. Możesz dać trochę więcej jeśli blok jest jakiś zwichrowany. Przy okazji przeczyść finy. Dokręcaj na krzyż, równomiernie i testuj. Powinna widać poprawę już na wstępie.

 

Radiator trzyma się na tych czterech dużych śrubach. Najlepiej jest je odkręcać kiedy masz kartę do góry nogami (dobrze jest położyć między kartę a biurko ręcznik, najlepiej złożony na pół) i dociskając śrubokręt bardzo powoli odkręcać (o ile trzymają mocno). Dokręcanie lepiej robić za słabe (bo zawsze można dokręcić) i do pierwszego oporu. Za mocne spowoduje albo ukręcenie gwintu albo mocowań. Tutaj nie ma co się patyczkować. Sprawa jest do załatwienia poza serwisem i przy mniejszej ilości nerwów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...