Skocz do zawartości

Problem z temperaturami


Recommended Posts

Witajcie od paru tygodni mam okropnie wysokie temperatury na karcie graficznej Asus GTX 680 OC. Niestety upały robią także swoje, lecz w tej chwili jest 20C za oknem a karta graficzna posiada w idle 36C i w stresie około 85C. Posiadałem SLI przez 2 miesiące, od pare tygodni temu musiałem zrezygnować z jednej, gdyż temperatury siegały 100C. Obudowa Fractal Design Arc R2, mam 5 wentylatorów 2x przód 2x top (tył wyciaga, przód wciąga na procesor powietrze) oraz na tyle 1x. Macie pomysł co zrobić z tym fantem?

Edytowane przez skame
Link to post
Share on other sites

Wentylatory na boczną ściankę, ewentualnie dodatkowe na karty graficzne. Aczkolwiek chłodzenie asusa Direct CU II nie powinno mieć takich temperatur. Być może coś z profilami wentylatorów zrobiłeś, bądź coś się przestawiło.


Spróbuj zmienić paste

Po co ma zmieniać paste jak karta jest jak nowa. Straci przy tym gwarancję. wentylatory na boku dadzą dużo :)

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. I niestety tutaj bardzo by pomógł boczny wentylator lub nawet 2.

Idealną budą do SLI jest Corsair 500R,

Fractal niestety w najnowszej wersji ARC MIDI R2 zrezygnował z bocznego nawiewu a on daje sporo, nawet w przypadku 1 karty w kompie.

Poczytaj sam i wyciągnij wnioski.

http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/

 

To podsumowanie T.luka z 4 strony przeczytaj cały artykuł.

http://chlodzenie.net/reviews/jak-poprawnie-wentylowac-obudowe-komputerowa/4/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

wentylatory na bok, być może potrzebujesz wydajniejszych wentylatorów. Czy obie karty gotowały się do 100 stopni? Tak naprawdę jest coś nie tak jesli w idle jest 36 stopni i w stresie wzrasta o 50. Zapewne wentylatory nie przyspieszają. Ja bym je podkręcił oprogramowaniem od karty.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Karta jest przylutowana z tego co widzę. Dolna część karty na której są wentylatory trochę się ugina jak się nacisnie od góry, tak jakby nie było żadnej śrubki, radiator jest przerażliwie gorący, temperatura w pokoju mam 24C po graniu 30minut mam 27C. Okropnie grzeje.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że może trochę będę odstawał od tematu, ale ja miałem podobny problem z Zotaciem GTX680 AMP! ED. Problem był bardzo podobny. Karta chwytała wysokie temperatury. Problemem okazało się nierównomierne dokręcenie radiatora (stopki) do GPU. Zotac poinformował wszystkich (plus nie traci się gwarancji w razie odkręcenia coolera) i dał instrukcję. Ja wykorzystałem sytuację i zmieniłem przy okazji pastę. Problem zniknął natychmiast.

 

W Twoim przypadku polecałbym zainstalować EVGA precission i sprawdzić jak się zachowują wentylatory w owym stresie. Możliwe, że po prostu karta z automatu nie podkręca wentylatorów.

 

Wyczyściłeś finy pod wentylatorami? Czasami zbiera się tam taki "kożuch" brudu, że powietrze nawet na 100% prędkości nie może się przez to przebić. Mam tu na myśli cały radiator a nie tylko top (tuż pod wentylami). Jeśli da się (brak stickera gwarancyjnego) to ściągnij całe chłodzenie i potraktuj profilaktycznie sprężonym powietrzem (ideałem byłoby ściągnięcie do tego wentylatorów). Nowa pasta z górnej półki i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...