Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie no kurde mam mega dylemat  .
Chcę mieć lustro , no ale czytam i czytam i nie wszyscy polecaja lustro do tego co jest mi potrzebne .
A więc , chciałbym nagrywać Vloga na YT tą lustrzanką . Powiedzmy , że to jest główne zastosowanie , ale także oczekuje dobrej jakośći zdjęcia ( chodzenie na sesje z ludźmi z miasta itp. wakacje , wyjazdy ) .
Chcę mieć dobrej jakośći Video jak i Zdjęcia no i dobra jakość dźwięku podczas nagrywania ( mikrofon )
A więc moim "faworytem "  na tą chwilę jest Canon 600D
Dlaczego ?
A dlatego , że nagrywa dosyć dobre filmy , ma wejście na zewnętrzny mikrofon , ma obrotowy ekranik co będzie dla mnie super rozwiązaniem . No i zdjęcia też jak na takie sesje będa niczego sobie .
Niestety tylko posiadam 2000zł to taki naciągany budżet . Lustro musi być z obiektywem . Może być używane .
I czy napewno wybrać lustro ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz wątpliwości czy potrzebna ci lustrzanka, to najlepszy znak, że jest ci ona niepotrzebna :) Domyślam się, że jesteś amatorem fotografii, więc dlaczego chcesz kupić wymagający sprzęt? A przede wszystkim: kręcenie filmów aparatem DSLR wygląda zupełnie inaczej, niż w kompakcie!

 

Do twoich wymagań wybrałbym aparat SLT (Sony alfa) lub bezlusterkowiec (najlepiej Sony NEX w twoim wypadku - będzie najlepiej nagrywał filmy). Nie stracisz na jakości zdjęć, a będzie ci łatwiej nagrywać dobre filmy i robić amatorskie zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że do kręcenia filmów potrzebny jest cichy obiektyw a ceny takich są wysokie. 
Również polecę NEX. Nie potrzebujesz przycisków na obudowie i dobrego chwytu do ciężkich obiektywów bo pewnie nigdy takich nie będziesz mieć. W NEX masz kompaktowe rozmiary a matrycę APS-C więc zdjęcia/filmy będą bardzo dobrej jakości. 

Link to post
Share on other sites

No dobra wszystko fajne rozumiem . Strasznie podoba mi się wielkość lustrzanek ;)
Obiektywy - hmmm raczej wydaje mi się , że zakupie coś lepszego niż 18-55 bo może to wkoncu przestać mi wystarczać nawet dla amatorskich zastosowań .
No w lustrach podoba mi się ta manualność ;) bo uwielbiam długo coś rozgryzać ;)

Więc z lustrzanek co byście polecili do moich zastosowań . SLT odpada dużo czytałęm i odpada :)

Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz obiektywu z SSM czy jak się tam inne rozwiązania nazywają. Obiektywy filmowe mają płynne sterowanie przysłoną. 
Co rozumiesz przez manualność? Tryb M? Patrzyłeś w ogóle co to jest NEX? :D
SLT odpada bo...?:D 

Link to post
Share on other sites

:D Skoro masz takie parcie akurat na canona i twierdzisz, że nie wyjdą tak dobre to nie wiem czy jest sens się odzywać. 
Nie mówię, że masz kupować a77 tylko to, że od roku używam i możesz spytać jeśli masz jakieś wątpliwości. 
Niech jakiś fan canona coś doradzi. 

Link to post
Share on other sites

do 2000zł kupisz nowego canona 1100D który robi świetne zdjęcia i nagrywa filmy w jakości HD (do Vloga moim zdaniem nie jest Ci potrzebne FullHD bo HD to już świetna jakość)

 

Oczywiście wybierając ten aparat zostaje Ci kilka stówek w kieszeni bo już dawno nie kosztuje on 2000zł a mnie (wystarczyłoby pewnie na jakąś sensowną kartę pamięci, futerał i nawet na zapasowy akumulator).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli jeszcze aktualne.

Szkoda, że musi być koniecznie z odchylanym ekranem, bo według mnie do filmowania lepszym pomysłem był by i owszem Canon ale 550D + oprogramowanie Magic Lantern, bo wtedy masz już opcje jak w typowej kamerze Video + bitrate na poziomie ~50MB/s czyli już całkiem dobry wynik, plus jeśli chodzi o kręcenie to ja bym albo obstawiał jeden dobry obiektyw zmienny np. 17-50mm f/2.8 z Tamrona, albo paletę stałek(jak chociażby genialna i tania zarazem 40mm f/2.8 STM z Canona)[oczywiście wszystko w czasie]. 

Jeśli chodzi o AF w filmach to ja osobiście jestem jego przeciwnikiem, może i jestem staromodny ale dla mnie dużo ładniej dla oka wygląda gdy Manualnie ustawiamy ostrość i tak przechodzimy wolniej z nieostrego do ostrego obrazka.

Ale jeśli chodzi o filmy to właśnie albo któryś Canon z obsługą oprogramowania ML, albo właśnie SLT(w filmach króluje, bez dwóch zdań) 

Link to post
Share on other sites
I czy napewno wybrać lustro ?

Zrezygnowałem z 600D.Kompakty w granicach 1000-1200zł zrobią na takim samym poziomie zdjęcia a nawet lepsze niż auto z lustra.Tu ustawienia manualne się kłaniają na korzyść lustrzanki i dobry obiektyw niż prosty 18-55 mm w zestawie.Manual-bedziesz sie tym bawił ? przemyśl dobrze bo 2 znajomych ma i leży w szafie,też byli z początku napaleni na lustrzankę.Na koniec,zdjęcia jakie wyjdą zależy od nas nie od sprzętu.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/92644-aparat-do-500600z%C5%82/page-3

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...