Skocz do zawartości

Komputer do codziennego użytku [4500zł]


Recommended Posts

Cześć, proszę was o ocenę (ewentualne poprawki) w zestawie do codziennego siedzenia przed monitorem.

 

  • Zastosowanie komputera: Codzienne używanie komputera, Internet, Gry, Filmy.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500 zł.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie, i nie zamierzam mieszać w biosie :P.
  • Specjalne wymagania: Musi być Cicho, schludnie, i elegancko :).
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Zdecydowałem się na monitor Dell u2312hm.
  • Których części potrzebujesz?: Cały PC z monitorem.
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Nie mam.
  • Własna propozycja zestawu: Zestaw
  • Inne: Nie chcę by ktoś pisał że w tej cenie da się zrobić "dużo" lepszy zestaw, skoro da się to proszę o sugestie, ale nie na zasadzie kup gorszą (brzydszą) obudowę kartę od Gigabyte itd. 

 

Dziękuję, za pomoc :D

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że ma być cicho  :)

Dlatego właśnie dałem procek Ivy Bridge zamiast Haswella (mniej się grzeje, a co ze tym idzie chłodzenie CPU ciszej pracuje).

Dlatego dałem gtx 770 windforce 3 od gigabyte bo cicho chodzi dzięki 3 wentylatorom.

I dlatego też wybrałem przewiewną obudowę Gladius x80, aby ciepło ładnie wypływało. O kurz nie masz co się martwić bo filtry dają radę. Możesz wpakować sporo wentylatorów, co wbrew pozorom nie przekłada się na wzrost głośności. Co do modowania to jest dostępny dodatkowy panel boczny z plexi.  :->

Link to post
Share on other sites

nie Haswell tylko Ivy do tego tańsze Ram - których przy modingu aż tak nie widać (są zasłaniane przez cooler) płyta dość słaba w twoim zestawie (jak pod Haswell to dobre od ok. 450 zł się zaczynają)

 

zestaw:

 

podam tylko części zmienione:

 

i5 3570k (bez OC i5 3570 / 3470)

 

MSI Z77A-G43 (bez OC MSI B75A-G43) albo "ładniejszą" czarną Asrock Z77 Extreme4

 

Kingston HyperX 1600MHz 8GB (wersja szara (Grey))

albo

Crucial Ballistix Sport 8GB 1600MHz (czarne)

 

Thermalright Macho Black White

 

SilentiumPC Deus 550W modularny (tańszy)

 

w tych "oszczędnościowych" zabiegach sprawdź czy dasz radę włożyć GTX 770 (od Gigabyte albo EVGĘ)

Link to post
Share on other sites

Zmień ramy na 1333MHz (powinno być taniej) i zasilacz na deusa :) SPC 550w albo 650w.

Dołóż do 1tb HDD (różnica 10-20 zł)

 

I pamiętaj, że ten zestaw jest pod OC (polecam i zapraszam) więc popatrz na SilentiumPC Fortis albo Thermalright Macho Black-White

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie będzie OC, to dawanie Ivy to wielka głupota.

 

Zestawik bez OC (A szkoda, wielka szkoda :():

262.60 zł 323.00 zł 1 620.33 zł 763.00 zł 1 338.21 zł 416.00 zł 1 1267.48 zł 1559.00 zł 1 196.75 zł 242.00 zł 1 206.50 zł 254.00 zł 1 213.82 zł 263.00 zł 1

Płyta z chłodzoną sekcją - powinna pożyć dłużej :)

i5 4570. Haswell, wydajniejszy od Ivy. Model 4570 różni się od 4670 dwustoma MHz taktowania i 100 zł ceny. Nie opłaca się brać 4670.

Obudowa, jaką chciał autor.

Wydajna karta graficzna. (szkoda, że nie EVGA :( ).

Dobry HDD, jeden z szybszych.

Zasiłka, która wystarczy z zapasem. ZAREJESTRUJ DO 30 DNI OD ZAKUPU NA STRONIE PRODUCENTA, ABY OTRZYMAĆ 5 LAT GWARANCJI.

Ramy o bardzo dobrych parametrach, jednocześnie tanie.

 

 

Autorze... na pewno nie chcesz podkręcać?


 

 

zasilać może będzie od EVGA

Nie.

 

I tak na samym początku nie mam zamiaru podkręcać

To chcesz podkręcać, czy nie?

 

Jak dla mnie R4 tutaj nie jest zbyt mądre. 200zł można by było dołożyć do MOBO + procesor z mnożnikiem. O wiele lepszy zakup...

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być "pod wygląd... (KOMPUTER POD WYGLĄD?! DAFUQ?!!)", to dołóż jakieś 500-600zł (5k z monitorem). I będzie wtedy i ładnie, i wydajnie.

 

Choć ja uważam ładny wygląd komputera w budżecie poniżej 5k za samą budę za zbędność...

 

Dla mnie komputer może być ręcznikiem - ma być wydajny!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...