Skocz do zawartości

Monitor do gier do 800 zł


Recommended Posts

 

 

Nie, tylko się tak pytam Ja używałem 75 bodajże lub 85, a co jest lepsze - 95Hz CRT czy 60Hz LCD ?

 

LSD ;) 

 

 

 

Jak do rozmoway dołączył się Cacek, to niech napisze co by wziął do gier do 800 zł, dell u2312hm czy benq 2460hm ?

 

umów się, idź do salonu i porównaj oba na tym samym źródle, dokonaj wyboru

 

 

 

Uważam, że lampkę i tak zapalę dla zdrowia oczu

 

słusznie

 

 

 

a czy czerń w CRT jest idealna ?

 

zależy od CRT, nie mało było podobnych shitów jak tanie LCD, niemniej akurat czerń trudniej popsuć na CRT niż na LSD

natomiast kineskopy pomimo kilku zalet w stosunku do ciekłokrystalików miały znacznie dłuższą listę wad, gdyby tak nie było profesjonaliści nadal siedzieliby na CRT

Link to post
Share on other sites

Drachen, nie pisząc nic więcej, co ty byś wybrał do gier, jedna odpowiedź dell u2312hm czy benq gw2460hm, nie pisz nic więcej tylko podaj nazwę monitora, który według cb jest lepszy. 


Widzę, że na stronie MediaExpert już nie ma tego della, czy to możliwe, aby go wycofali, czy bardziej na kilka dni ?

Link to post
Share on other sites

Oczekujesz od darchenfeles'a że wejdzie Ci w głowę i magicznie postawi się w twojej sytuacji... Ta decyzja zależy od ciebie, każde rozwiązanie ma swoje wady, dostałeś odpowiedzi jakie to wady. Dostałeś odpowiedzi jakie są zalety poszczególnych monitorów. Czego oczekujesz więcej? Może napisz dokładniej czego oczekujesz od monitora do gier, to wtedy uzyskasz odpowiedź który się bardziej nada.

 

Chcesz konkretnej odpowiedzi? Sprecyzuj wymagania.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Benq na AMVA GW2460HM ma niski input lag, ghosting na poziomie konkurencyjnych paneli IPS. Kolory ma jak najbardziej ok, nasycone, bardzo dobry kontrast. Do tego wszystkiego ma nieosiągalną dla IPS czerń. Jeśli nie jesteś grafikiem, albo nie obrabiasz fotek profesjonalnie to ten monitor cię zadowoli. IPS bym odpuścił.

 

Tylko teraz musisz wybrać, IPS i AMVA smużą zauważalnie bardziej niż nawet najtańsze TN. Tylko od ciebie zależy jak jesteś wrażliwy na tego typu rzeczy.(ja osobiście jak się przyjrzę to na swoim amva zauważę ghosting, jednak podczas grania tego raczej nie zauważam) Jeśli zwracasz na to uwagę, to zostaje ci TN, które ma beznadziejne kolory, słabą czerń, kiepski kontrast oraz kąty widzenia.

Link to post
Share on other sites

Nie... Mam większy model 27" GW2760HM. Po prostu jest to jeden z niewielu, jeśli nie jedyny nadający się do gier monitor na matrycy A-MVA. Ma swoje wady, jednak w przeciwieństwie do IPS dla typowego użytkownika nie będą zauważalne... Mowa tu głównie o wąskim gamucie i co najwyżej zadowalającym pokryciu palety s-RGB.

 

Widzisz, monitorów na matrycy VA i pochodnych nadających się do grania jest naprawdę bardzo mało, bo większość wyraźnie smuży i ma wysoki input-lag... Można tu jeszcze dodać Eizo za 1100zł.

 

Z tego też względu polecam w.w. Benq. Jakby była inna alternatywa dla IPS jeśli chodzi o gry to bym o niej wspomniał...

 

 

Jakbyś do tego wszystkiego obrabiał trochę bardziej profesjonalnie fotki, albo tworzył grafikę to nigdy bym nie polecił A-MVA. Jednak przy grach i multimediach A-MVA nie ma wad względem IPS.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

czytałeś?

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

jak nie, to przeczytaj

 

a sRGB to model przestrzeni barwnej obecnie przyjęty za 'standardowy' gdyż 8bitowy (też standardowy) gamut jest jej bardzo bliski, czasem stosuje się te pojęcia wymiennie choć nie powinno się

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś grafikiem i nie edytujesz fotek to nie powinieneś się gamutem przejmować, jest to parametr nieistotny właściwie jeśli rozchodzi się o gry.

 

Można to zauważyć patrząc na płynnie przechodzące kolory. Przy wąskim gamucie przejścia nie będą tak płynne jak przy pełnym. Mogą pojawić się np. wąskie paski, bo monitor zamiast płynnie ukazać przejście tonalne danego koloru wyświetli szerszy pasek o tym samym tonie, dopiero dalej przejdzie do następnego.

 

Popatrz na te 3 poziome paski i sprawdź czy kolory przechodzą płynnie, czy też może "schodkowo". Ja jak odpalam to u siebie widzę płynne przejścia, bez schodków. Być może jakaś bardziej wrażliwa osoba byłaby w stanie odróżnić obraz z mojego Benq od jakiegoś z profesjonalnych monitorów... Dla mnie gamut jest na tyle dobry, że nie zauważam niedociągnięć.

http://img830.imageshack.us/img830/7919/mainzh.png

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Gram w battlefielda 3 dosyć często online. Nie zauważyłem smużenia. W tego typu fps'ach gdzie blur i rozmycie są efektem graficznym nie ma szans na wyłapanie smużenia. Te Benq mają bardzo niski input lag i z tego tytuły także nadają się do dynamicznych rozgrywek - nie ma opóźnień.

 

Narazie jedyna gra w której zauważyłem delikatne smugi to FIFA. Gdy ekran przesuwa się za piłką, postacie niektórych piłkarzy zostawiają malutką smużkę za sobą. Jest to na tyle subtelne że nie razi, aczkolwiek jest widoczne.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Niee, nie o ten efekt mi chodzi. Na TN tego nie było. Tu nie rozchodzi się o rozmycie animacji, tylko gdy ekran przesuwa się za piłką, a piłkarz stoi w miejscu zostaje za nim smużka. To nie jest ten efekt graficzny, w stylu blur.

 

Sprawdzałem przy różnych ustawieniach AMA. Na najwyższym premium smuga jest największa, na średnim high jest najmniejsza, gdy wyłączę AMA uwidacznia się właściwe dla AMVA smużenie i smuga jest dłuższa, bardziej wyraźna i trochę inna.

Link to post
Share on other sites

Z TN nic nie polecam bo nie mam rozeznania, przy TN właściwie nie istniej problem ghostingu, z reguły matrycą są szybkie i input lag też jest niski. Kolory fatalne, słaby kontrast i kąty, ale coś za coś. Ja nic z TN nie polecę, bo zbytnio nie orientuję się jak tam stoją sprawy - niech się wypowie ktoś inny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...