Skocz do zawartości

Komputer do Gier za 2,5-3k ..Dzieki za pomoc! Zapraszam.


Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 2500zl ewentualnie 3000zl [ te 500zl jakos ukulam.]
  • Których części potrzebuję : Buda.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Mozliwe lecz nigdy wczesniej tego nie robilem a co przyniesie przyszlosc? Nie wiadomo.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1280x1024
  • Specjalne wymagania : chcialbym aby gry takie jak Bf3,Bf4,Gta V,CoD Ghost itp chodzily mi jak najlepiej na Ultra detalach .
  • Części z poprzedniego komputera : Mysle ,że ze starego komputera nic się nie nadaje procz monitora .
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : Chcialbym jak Najlepszy komputer za ta kwote +/- ktora jest wyzej nie przesadzajac z tym + poniewaz teraz okres wakacyjny a ja niestety nie jestem jeszcze pelnoletni ..i postanowilem sam sobie zarobic na nowego pcta gdyz mama wychowuje mnie i rodzenstwo sama i jest troszke ciezko . Wiec z gory dziekuje wszystkim za pomoc i propozycje , Pozdrawiam!
  • PS : Komputer bede zamawial na morele..takze jesli mozna to prosze o propozycje z tego sklepu , Dzieki.

Edytowane przez charmipl
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

No mysle ,ze zestaw jest niezly :D Bardzo mi sie podoba lecz poczekam jeszcze na inne propozycje i opinie ..jeszcze takie pytanie wiesz moze mniej wiecej ile fpsow bede miec w bf3 na ultra? + Co z tym monitorem jest nie tak dlaczego pytales sie czy bede go wymienial + czy jesli zakupil bym nowy monitor tego starego ktorego mam moglbym wykorzystac w jakis sposob np by sluzyl jako 2 monitor? karta graficzna dalaby rade i czy wgl bylaby taka opcja ?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Znaczy się jak Ci taki wystarczy i nie jest dla Ciebie za mały to se możesz z niego korzystać a pytałem dlatego, że standardem jest teraz 1920x1080 a wraz ze wzrostem rozdzielczości rosną też wymagania odnośnie grafiki bo ta ma więcej roboty(spada wydajność).

Będziesz se mógł korzystać z dwóch monitorów.

Czekaj na propozycje innych. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spokojnie nowy Monitor kupie gdy tylko bede miec kase :D tyle lat mialem 17cali wiec juz jestem przyzwyczajony wiec przeboleje .. a co do dwoch monitorow to na tym nowym pewnie bede gral w gry a na starym jakies przegladanie internetu czy odpisanie komus na fb w czasie grania np w bf3 bo z tego co sie orientuje to gdy ma sie dwa monitory to myszka przeskakuje z jednego na drugi tak? a wlasnie i czy jak bede mial dwa monitory to czy to bedzie w jakis sposob wplywac na fpsy itd? beda jakies duze spadki podczas rozgrywki w sieci?

PS: Dzieki za pomoc jestes wielkI! :D

Link to post
Share on other sites

Rez dał zestaw i wszyscy milczą :D... Bo dał tak naprawdę najlepszą możliwość. Oczywiście możesz szukać zamienników (Zamiast GTX jakiegoś radka, czy wziąć 660'tke + Inną budę. Albo zamiast Seagate'a wziąć WD) Możesz pokombinować.. Ale procek, Mobo, Napęd, PSU są wdg mnie do brania a co do reszty to możesz pokombinować. A chciałbyś mieś budę z oknem, czy oglądanie bebechów Cię nie interesuje bo bude będziesz miał schowaną?

Wiem, że trochę mieszam.. ale podaje możliwości :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Na dwóch monitorach to w zasadzie nie pracowałem, jedynie do telewizora podłączałem(32 cale robi swoje) i wówczas ustawiałem jako główny a monitor w sterownikach wyłączałem więc odnośnie pracy na dwóch monitorach to zapytaj kogoś innego. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm a może lepiej tak:

Płyta główna: MSI Z77A-G43 cena: 335 zł

Procesor: Intel CORE i5-3470 cena: 713,38 zł

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis HE1225 cena: 113,51

Pamięć: Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz CL9 Retail (PSD38G1333KH) cena: 241 zł

Dysk twardy: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM cena: 239 zł

Napęd optyczny: LG GH24NS95 cena: 59,43 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC) cena: 999 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black cena: 140,01 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) cena: 205 zł

Razem: 3045,33 zł www.morele.net, myślę, że warto dopłacić te niecałe 50 zł. Dlaczego?

Procesor podkręcisz jak będziesz chciał do ok 4 GHZ na tej płycie i chłodzeniu, którego zabrakło w przypadku rezerwuar, więc o OC nie może być mowy w jego przypadku, byś musiał dokupić chłodzenie w przyszłości, a i komfort pracy byś miał gorszy, bo było by głośno na box-owym chłodzeniu. Pamięć wystarczy 1333 a radiatory się przydadzą dla niższych temperatur, dysk i napęd są takie same, ale kartę graficzna masz wydajniejszą, obudowa wystarczająca a zasilacz modularny tez wystarczający.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rez dał zestaw i wszyscy milczą :D... Bo dał tak naprawdę najlepszą możliwość. Oczywiście możesz szukać zamienników (Zamiast GTX jakiegoś radka, czy wziąć 660'tke + Inną budę. Albo zamiast Seagate'a wziąć WD) Możesz pokombinować.. Ale procek, Mobo, Napęd, PSU są wdg mnie do brania a co do reszty to możesz pokombinować. A chciałbyś mieś budę z oknem, czy oglądanie bebechów Cię nie interesuje bo bude będziesz miał schowaną?

Wiem, że trochę mieszam.. ale podaje możliwości :)

Jak mozesz to pisz troche jasniej bo ja jestem kompletny nie ogar nigdy sam niczego nie wymienialem i niezbyt sie znam dlatego te skroty sa dla mnie czarna magia wiec pytam was co najlepiej wziasc  xD Obudowa raczej bedzie schowana wiec mysle ,ze nie potrzebuje obudowy z oknem choc fajnie by to wygladalo xd mozna cos pokombinowac..wybrac razem najlepsza karte graficzna lecz nie chce wychodzic poza budżet aż tak bardzo poniewaz krucho z kasa i staram sie by wyszlo za wszystko jak najmniej..

Hmm a może lepiej tak:

Płyta główna: MSI Z77A-G43 cena: 335 zł

Procesor: Intel CORE i5-3470 cena: 713,38 zł

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis HE1225 cena: 113,51

Pamięć: Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz CL9 Retail (PSD38G1333KH) cena: 241 zł

Dysk twardy: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM cena: 239 zł

Napęd optyczny: LG GH24NS95 cena: 59,43 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC) cena: 999 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black cena: 140,01 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) cena: 205 zł

Razem: 3045,33 zł www.morele.net, myślę, że warto dopłacić te niecałe 50 zł. Dlaczego?

Procesor podkręcisz jak będziesz chciał do ok 4 GHZ na tej płycie i chłodzeniu, którego zabrakło w przypadku rezerwuar, więc o OC nie może być mowy w jego przypadku, byś musiał dokupić chłodzenie w przyszłości, a i komfort pracy byś miał gorszy, bo było by głośno na box-owym chłodzeniu. Pamięć wystarczy 1333 a radiatory się przydadzą dla niższych temperatur, dysk i napęd są takie same, ale kartę graficzna masz wydajniejszą, obudowa wystarczająca a zasilacz modularny tez wystarczający.

sumie to nigdy nie podkrecalem i napisalem ,ze mozliwe ,ze w przyszlosci bede cos podkrecac lecz nie koniecznie tak wiec sam juz nie wiem co wziac..Czyli jesli dobrze zrozumialem to w tym zestawie co podales moge podkrecic procka do 4ghz tak? Wgl gdy podkrece bede mial nizsze temperatury i karta jest lepsza? czyli ten zestaw jest lepszy od poprzedniego tak? (przepraszam za ten nie ogar nie znam sie zbytnio ;/ )

Link to post
Share on other sites

Mobo-MotherBoard-Płyta główna

PSU-Power Supply Unit- Zasilacz

WD-Western Digital- Firma produkujaca podzespoly pc, jej dyski twarde konkuruja z Seagate.

 

OC(Chodz pewnie wiesz)-Overclocking- Podnoszenie taktowan zegarow ponad fabryczne. Czy robiles to kiedys I czy bedziesz robil? Sam ostatnio po raz pierwszy w zyciu podkrecalem procka. Nie jest to trudne, ale trzeba uważać.

Hmmm co jeszcze...

Jeśli bedziesz procesor podkrecal, to bierz i5 3570k, jeśli nie- i5 3350p.

Wybierz drogę Overclockingu bądź nie i powiedz, a wtedy popatrzymy za resztą ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mobo-MotherBoard-Płyta główna

PSU-Power Supply Unit- Zasilacz

WD-Western Digital- Firma produkujaca podzespoly pc, jej dyski twarde konkuruja z Seagate.

 

OC(Chodz pewnie wiesz)-Overclocking- Podnoszenie taktowan zegarow ponad fabryczne. Czy robiles to kiedys I czy bedziesz robil? Sam ostatnio po raz pierwszy w zyciu podkrecalem procka. Nie jest to trudne, ale trzeba uważać.

Hmmm co jeszcze...

Jeśli bedziesz procesor podkrecal, to bierz i5 3570k, jeśli nie- i5 3350p.

Wybierz drogę Overclockingu bądź nie i powiedz, a wtedy popatrzymy za resztą ;)

Dzieki wielkie za wytlumaczenie :D Nie nigdy niczego nie podkrecalem ale bede tzn chce sie nauczyc :D Mysle ,ze wybiore zestaw ktory zaproponowal

Breaky83

bo wydaje sie byc lepszy i wydajniejszy wiec..jesli nie ma wiecej propozycji to raczej przy tym zostane :)

 

Jak pisalem wyzej nie chce wychodzic poza budzet tak bardzo bo krucho z kasa a i5 3570k na morelach jest drozszy 866,52 zł ;/

Edytowane przez charmipl
Link to post
Share on other sites

no ale tak mysle ,ze po co mi zintegrowana grafika skoro mam duzo lepsza karte graficzna? i skoro 3350p wypada identycznie jak 3570k to nie lepiej wziasc wlasnie 3350p ? no chyba ,ze ten procek bedzie lepszym wyborem

Procesor AMD FX-8350 ?

ale nie wiem czy ten procesor bedzie pasowal do tej plyty glownej itp ;/ podobno AMD sa lepsze do krecenia moze po podkreceniu AMD bylby lepszy niz i5 a moze jest?

Link to post
Share on other sites

nienienienienienie

Do gier w takiej cenie, tylko intel. Ja bym brał albo 3350p albo 3570k. Różnica pomiędzy nimi to to, że 3570k ma odblokowany mnoznik i możesz podkręcić do wyższych taktowan.

 

Procesory AMD nie będą pasowały do płyt pod Intela że względu na socket i wogóle budowę.

Wyprzedzajac pytanie. Kupowanie fx'a przy takim budżecie byłoby głupotą. Intel dużo lepiej wypada w grach, a 1Ghz AMD nie jest równy 1Ghz Intela, se wzgledu na inną architekturę procesorów.

I zapraszam do konferencji, odpisz na PRIV ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli mialbym wybierac, to wzialbym zestaw Reza, ze wzgledu na większe mozliwosci przyszlosciowe. OC itd. A karta grafiki nie jest kosmicznie lepsza od 660ti. Mimo wszystko poczekaj jeszcze. Jest nic więc porządni sprzetowcy śpią ;D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po 1-sze podałem i5 3470 a nie i5 3350P a po drugie to zestaw do gier, więc lepsze GPU + troszkę gorszy procesor będzie lepszym rozwiązaniem niż gorsze GPU i szybszy procesor poza tym procesor ten może podkręcić do 4 GHZ i będzie jeszcze szybszy niż standardowy i5 3570K a po podkręceniu GTX 760 jeszcze bardziej odlatuje od GTX 660 Ti


Poczytaj http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,0

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przed chwila na pw dostalem taka propozycje : Chey jak chcesz sprzedaje moj pc. Oddam ci bude bez grafiki za 2000 i dokupisz sobie cos mocnego za reszte. Co myslisz?

http://allegro.pl/sh...item=3425454457

 

co o tym myslicie? bo ja nie bardzo jestem przekonany raczej wole nowe i pewne podzespoly niz cos uzywanego bo nigdy nic nie wiadomo..

Link to post
Share on other sites

Po 1-sze podałem i5 3470 a nie i5 3350P a po drugie to zestaw do gier, więc lepsze GPU + troszkę gorszy procesor będzie lepszym rozwiązaniem niż gorsze GPU i szybszy procesor poza tym procesor ten może podkręcić do 4 GHZ i będzie jeszcze szybszy niż standardowy i5 3570K a po podkręceniu GTX 760 jeszcze bardziej odlatuje od GTX 660 Ti

Poczytaj http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,0

Mysle ,ze breaky83 kolejny raz udowodnil ,ze jego zestaw jest troszke lepszym rozwiazaniem + racja podal i5 3470 a nie 3350p ;f .. lecz Breaky czy w tej obudowie beda male temp i wgl? nie lepszym wyborem bylaby

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ?

Tylko znow chyba wyjdzie poza budzet i to sporo ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...