Skocz do zawartości

Trash zasilacz i GTX770


Recommended Posts

Witam, mam nietypowe pytanie. Kolega kupił komputer, ma GTX'a 770, I5 3570K (nie jestem pewien, ale coś koło tego) i ZASILACZ http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=9172

Gdy mi powiedział jaki ma zasilacz zachciało mi się płakać, zrobiło mi się go żal i chciałem go zastrzelić.

Powtarzałem mu, że to jest do du*y. 

Powiedzcie mi - ile taki komputer wytrzyma? Co się może stać jak padnie?

Do takiej mocnej konfiguracji to się raczej nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

tu masz artykuł który warto przeczytać,

 

Niech Kolega nawet nie włącza tego komputera, powiedz mu, żeby jak najszybciej kupił jakiś markowy, porządny zasilacz typu XFX 550w/seasonic g-550.

podpisuję się pod tym obiema rękami, nich najlepiej wywali ten bubel ze swojego kompa puki nic się nie stało, może mówić o dużym szczęści że jeszcze mu nic nie usmażył

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

Do tego komputera dobrym wyborem powinien być Super Flower 450W Golden Green PRO. Jeżeli kolega myśli o overclockingu, to niech zastanowi się nad 550-watową. Ogółem za tą serią przemawia głównie wysoka sprawność z certyfikatem 80+ GOLD, bardzo cicha praca wentylatora zasilacza, jedna mocna linia +12V oraz wysoka jakość wykonania zarówno samego zasilacza jak i okablowania. Jedynym minusem jest brak modularnego okablowania. W tym wypadku warto rozważyć modularnego, be quiet! L8 630W.

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ UP

Czekaj czekaj...Przy Deusach pisałeś, że tak bogate okablowanie to wada a teraz przy SF o tym nie wspominasz...Sam zatem wszędzie podkreślasz, że nie potrafisz obiektywnie doradzać...

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Ale teraz do innych zasilaczy go nie porównuję. Zbyt dużo okablowania to wada w stosunku do Thermaltake'a. Są to zasilacze dla niskiego targetu cenowego, tam nie potrzeba tylu wtyczek. Gdy piszę o Superflowerze jak toakim, to jest to raczej cecha, a nie wada czy zaleta. Zalety i wady podałbym w odniesieniu do jakiegoś innego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Wybacz ale Twoje "doradzanie" i teorie kompletnie się kupy nie trzymają. Bogate okablowanie to fakt i zaleta zasilacza a Ty teraz twierdzisz, że to zależy od tego o jakim zasilaczu mowa? Wybacz ale za takie pseudo-doradztwo to dziękujemy!

Link to post
Share on other sites

Niech ten zasilacz wyrzuci na złom albo niech utopi. A jak nie chce, to niech sprzeda ten komputer bo wybuchnie (serio)...

Stawiam miesiąc :D

To może się założymy ja stawiam znacznie dłużą jego pracę.

Naczytałeś się straszonek na forach i teraz takie jaja.

Oczywiście zasilacz dość ryzykowny ale takie teksty jak Twój to przeginanie.

 

Pomyśl czasem jak coś czytasz w tym stylu.

90% zestawów w tym kraju ma takie badziewia. 100% we wszelkich marketach, składaki z allegro i inne gotowce.

I co 90% ludzi wraca do sklepu bo im zasilacz wybuchł czy upalił kompa ????

 

Padło mi w dawnych czasach kilka zasilaczy (tych złych) jeszcze nigdy żadne nie wybuchł ani nie zabrał ze sobą do grobu któregoś z podzespołów. Oczywiście to jest możliwe, że coś przy okazji się zjara ale to nie jest tak pewne jak piszesz.

 

Także nie bądź taki strachliwy.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Gdy piszę o Superflowerze jak toakim, to jest to raczej cecha, a nie wada czy zaleta. Zalety i wady podałbym w odniesieniu do jakiegoś innego zasilacza

igor, ale cechą jest nawet to, że SF ma czerwone wtyczki PCI-E. Sęk w tym, żeby każdą cechę potrafić zamienić na korzyść.

Zbyt dużo okablowania, to też nie jest żadna wada - jest to cecha, dzięki której możemy podłączyć do zasilacza dużo rzeczy.

Bark modularnego okablowania, to też jest cecha - jedna wiązka kabli, wychodząca z tyłu zasilacza i od razu przechodzi przez otwór w tacce i się chowa za nią - bardzo ładnie to wygląda (minimalizacja widocznych kabli i więcej miejsca przy zasilaczu niż w przypadku modularnego okablowania).

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z miejsca kompa nie załatwi ten zasilacz ale skoki napięć i duże odchyły od normy nie są zbyt zdrowe dla podzespołów. Nikła ilość zabezpieczeń (o ile jakieś tam są) może ale nie musi spowodować zabranie w zaświaty o wiele cenniejszych części, według mnie to zasilacz jest płucami komputera, zdrowe mocne płuca dostarczają do organizmu niezbędny tlen a jak płucka słabe to organizm dostaję po du**e.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...