Skocz do zawartości

Modem ADSL2+ (Neostrada) do Routera - Jaki najlepszy ?


Recommended Posts

Witajcie,

Za kilka dni zmieniam sprzęt sieciowy z zasłużonego Netgear'a DGN2200 na TP-Link'a TL-WDR4300 (nie znalazłem taniego dwuzakresowego routera z wbudowanym modemem ADSL) i nie mogę się zdecydować jaki wybrać do niego modem. Zależy mi na tym by najlepiej był na broadcom'ie (linia do mocnych nie należy) bo mój obecny status linii to :

dgn2200.jpg

 

Dlatego też szukam coś z mocnym chipsetem - najlepiej Broadcom (podobno najlepszy do słabych linii).

Fajnie by było też móc łączyć się z nim poprzez DMT Tool lub/i OrbMT albo móc zmienić soft na gargoyle/tomato/ddwrt lub inne ale NIE JEST to bardzo potrzebne. Nie jest to aż tak bardzo potrzebne ale fajnie by było gdyby było (chociaż funkcjonalność orbmt/dmt tool) bo dotychczas żaden mój sprzęt sieciowy tego nie wspierał ;)

Myślałem nad TP-Linkiem TD-8816 (podobno Trendchip więc lipa) lub TD-8616 (tu niby siedzi Broadcom) ale jestem otwarty na wasze propozycje bo nie mam informacji o wspieraniu ich przez OrbMT/DMTtool.

Łącznie (z routerem) mam zamiar wydać ok.370-380zł (na razie wyliczyłem że router+TD-8616 to ok.330zł) ale jedynie gdy modem będzie tego warty.

Czego nie potrzebuję ? Żadnych funkcji których nie wykorzystam np. tego że modem może również być routerem, że zamiast fukcji modemu urządzenie może być bramką VOIP itp. Modem ma być po prostu dobry do słabej linii (granicy 21000kbps na downloadzie raczej nie przekroczę ale żeby nie było gorzej niż jest obecnie - na down nie ma być mniej niż 20000kbps a na up nie mniej niż 1000kbps - inaczej mówiąc nie chcę nic gorszego niż obecny Netgear DGN2200.

Pomożecie mi coś dobrać ?

Z góry dziękuję za chociaż chęci ;)

Pozdrawiam


Mała zmiana. Przed chwilą dostałem telefon że robili małe zmiany centralowe w moim mieście i mogą mi w obecnej cenie zaproponować 40mb vdsl (realnie niby 30-35mb) plus za 50zł router DGT. Router Tp-linka też kupię ale modem mi nie będzie potrzebny raczej ;) Jednakże gdyby coś się zmieniło to możecie mimo wszystko napisać jaki modem adsl opłacało by się kupić...

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 4

Link to post
Share on other sites

Tyle że Netgear powoli "umiera" więc pójdzie na allegro jako na części... Za parę dni jak przyjedzie kurier z aneksem to DGT będzie służyć jako modem a TP-Link jako router...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ma być VDSL, to modemu nie ma sensu kupować, bo tak naprawdę nie kupisz nic lepszego od tego co dają.

Jeśli chodzi o routery dwuzakresowe, to całkiem niezły jest TL-WDR3500.

Okazuje się, że wyższe modele wcale nie są lepsze, ale za to droższe.

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym i dookoła nie ma innych sieci, to spokojnie wystarczy Ci pasmo 2,4 GHz.

Póki co pasmo 5 GHz warto stosować tam, gdzie jest dużo sieci 2,4, aby się od nich odseparować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem zdecydowany na tego 4300 z kilku powodów - serwer DLNA, dwuzakresowość (dom jest jednorodzinny ale w zabudowie szeregowej więc chcąc nie chcąc dochodzi do mnie sygnał wifi sąsiadów obok (nawet dwa domy dalej) a mam urządzenia dwuzakresowe - np. Tablet), trzy wymienne anteny (na obecnym Netgearze PS3 na piętrze ma słaby sygnał i często go rwie z powodów wymienionych w pierwszym poście) i co najważniejsze - możliwość wgrania alternatywnego FW np. DDwrt.

Router DGT który otrzymam od Orange będzie służyć wyłącznie za modem bo jego możliwości oprócz łączenia się z sieciami VDSL/ADSL są mocno ograniczone - słabe wifi (anteny stałe), brak serwera DLNA (USB jest ale służy tylko do podłączenia drukarki sieciowej) itp.

 

Ps. Wiem że już ta informacja mi się nie przyda (najwyżej przyda się innym użytkownikom) ale jaki ten modem ADSL byście polecili ?

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...