Skocz do zawartości

komputer nie moze sie uruchomic


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rafał24,

Recommended Posts

Witam,

Mam powazny problem z komputerem. Komputer ot tak przestal dzialac, dnia wczesniejszego zero problemow.. na nastepny dzien wlaczam a komputer nie reaguje.. na chwile zapala sie przycisk power i diody na plycie, wentylatory kreca sie przez sekunde i wszystko gasnie.. po kilku sekundach to samo i tak w kolko.. na ta chwile wyciagnalem jedynie baterie na 10 minut, nic nie dalo, wyciagnalem rowniez karte graficzna by sprawdzic czy cos ruszy, tez bez zmian. Kable podociskalem.. komputer jest systematycznie czyszczony, pierwszy raz mam z nim taki problem. Jeszcze powyciagam pamieci ale watpie by to w tym lezala przyczyna.. obstawiam zasilacz, musze gdzies go sprawdzic.. tylko dziwne ze by padl gdy komputer byl nieuzywany.. moj konf : msi p55 gd65, i5 750, ocz sxs 500 W 2x2 gb godram., ssd. Jesli macie jakies sugestie to czekam na info. Z gory dziekuje, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

I gniazdo czy listwę. Być może wtedy nic by się nie ruszyło, ale nie zaszkodzi spróbować,

Podobny problem miałem, gdy czyściłem komputer i nie podłączyłem zasilania do płyty, ale skoro mówisz, że wszystko podociskałeś.

Ogólnie, dziwny problem, wyłączony komputer się zepsuł.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz sprawdzony w innym kompie i dziala.. wyciagnalem.wszystko, wlacznie z procesorem , nadal to samo. Przypomnialem sobie ze po jednej z burz padl modem inetowy i jedna z wbudowanych sieciowek.. ale druga dzialala.. no i komp tak dzialal ponad pol roku bez problemu. Wiec to pewnie plyta padla.

Link to post
Share on other sites

Kondensatory sa ok, listwa sprawdzona, komp podlaczony do gniazdka, to samo. Co z bateryjka? Wyciagalem ja juz by zresetowac bios.

Kupilem identyczna plyte.. komp identycznie nie wstaje.. zakreci wentylatorami na sec i koniec..

Edytowane przez Rafał24
Link to post
Share on other sites

Karta byla podpieta, nie pokazywala kodu ani nie pikala.. jedynie ledy od napiec mrugaly na chwile na niej. Zasilacz byl sprawdzany na jakims starym kompie.. tam dzialal.. moze on nie domaga jednak na nowszej platformie? Bo co? Procek by ot tak padl? Nie widac na nim zadnych mech. Uszkodzen. Sam juz nie wiem, 200 zl w plecy za plyte.. eh.

Link to post
Share on other sites

Bo co? Procek by ot tak padl? Nie widac na nim zadnych mech. Uszkodzen. Sam juz nie wiem, 200 zl w plecy za plyte.. eh.

Jeżeli płyta była od firmy kupiona to w ciągu 14 dni chyba, można zwrócić, no to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie ;) /

 

/ Ja siedziałem w T-shirt`cie z poliester`u i podłączałem sobie słuchawki pod kartę zintegrowaną, (naelektryzowała się) i Ram się spalił i 1 z wejść od karty dźwiękowej

 

-------------

To odsprzedaj komuś ;D

Edytowane przez karwan014
Link to post
Share on other sites

Plyta uzywana z allegro.

Komputer sprawdzony na innym zasilaczu, to samo. Zostaje tylko procesor.. mogl ot tak pasc? Chlodzil go mugem, nigdy nie mial powyzej 73 stopni.. teoretycznir zapytam : plyta+ procek+ ram, zasilanie do plyty i procka, zadne ksble od budy nie podlaczone, odpalam go przyciskiem z plyty.. powinno ruszyc?

Link to post
Share on other sites

Dzis dalem plyte z prockiem do serwisu.. po 15 min mi powiedzieli ze plyta uszkodzona, ze niby mostek uszkodzony.. procka na innej plycie nie sprawdzali, bo nawet mugena nie ruszyli.. zreszta dziwne ze obie plyty byly by tak samo uszkodzone.. jeszcze gosc mi powiedzial ze w tych plytach ponoc czesto mostek pada.. scieme mi wkrecaja i tyle.. normalnie jak na zlosc wszystko..

Link to post
Share on other sites

Zdemontuj kolego chłodzenie na płycie i sprawdź czy przypadkiem w podstawce procesora(procesor zdemontuj) piny nie są pokrzywione lub zwarte ze sobą. Jeśli są wyprostuj bardzo ostrożnie igłą lub pęsetą. Zamontuj procesor i ostrożnie chłodzenie tak by docisk nie był zbyt mocny. (Nie znam montażu Mugena). Możesz na chwile użyć chłodzenia box jak masz. Zrób Clear CMOS przed uruchomieniem(podpięciem zasilacza, grafiki i ramu). Zobaczymy efekty może całość odpali. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Testowalem tak na obu plytach i to samo.. dzis skocze do kumpla bo ma u siebie tez plyte na lga 1156 tylko i3 540 i potestuje jego proc na moich plytach i moj proc na jego plycie. Wszystko powinno byc jasne :)

Ok, wszystko jasne, procek padl, kumpla i3 spokojnie rusza na mojej plycie a moj i5 na jego plycie juz nie. Heh. Dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...