Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy~3500zł


Recommended Posts

Witajcie! Jest to mój pierwszy post, pragnę wszystkich pozdrowić ;)

 

Nadszedł czas na zmianę komputera, budżet to 3500 choć im mniej tym lepiej :P

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 639 zł

Płyta Główna : Asus M4A785TD-V EVO - 339 zł / Gigabyte MA770T-UD3P Osobiście myślałem nad Asusem, na innym forum doradzono mi inną płytę i już sam nie wiem.Co myślicie? A może jeszcze inna, albo która z tych.

RAM : A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series 399 zł Dobre? Czy coś innego?

Karta Graficzna : MSI Radeon HD5850 1GB OC - 1139 zł/ MSI 5870 - 1399zł.No właśnie, 5870 jest wydajniejsza i chybą bym ją wziął, komputer będzie na długie lata, nie chciałbym niczego później zmieniać? I czy MSI to dobry producent?

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł / Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] modularny 359 zł - chyba "korsarz"-odpinane kable fajny bajer, lepsza cyrkulacja i porządek w obudowie.Co myślicie?

HDD: Mam-WD 200GB, co prawda pod ATA ale mi to nie przeszkadza, płyta ma takie wejście więc podepnę, a póki działa to jest ok.

Nagrywarka: Myślałem nad jakimś Samsungiem, tylko jaki? A może jakiś inny?

Obudowa: Silentium PC 600 Pure Black ~215zł

 

I to by było na tyle, bardzo proszę o odpowiedź(w miarę szczegółową :P) co ogólnie myślicie.Chcę po prostu dobrze wybrać,niczego w przyszłości nie zmieniać i długo cieszyć się nowym PC!

Edit:

I jeszcze takie pytanko-czy płytka Asus M4A785TD-V EVO/U3S6 różni się od tej powyższej Asusa tym że ma USB 3.0? Warto do niej dopłacić, co myślicie?

I w jakim sklepie interneowym wyjdzie najtaniej-agito,esc,proline czy coś innego?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

MXS rowniez jest modularny. Seria MXS jest cicha, dobra, modularna i ogolnie polecam, chyba, ze chcesz dokupic drugie GPU, to wtedy moze troche temu OCZ braknąć :P

MOBO: obie są dobre, choc czesciej polecają Gigabyte, ktora to sam posiadam. Jak nie potrzebujesz integry to wez gigabyte ;)

Ram: jak dostaniesz za 399zł to bierz. Powyzej 400zł sie nie oplaca ramu kupowac, hcyba, ze jetse grafikiem albo cos w tym rodzaju :P

HDD: Lepiej kupic nwy dysk, bo tej ktory masz zapewne jest wolny. Weź Samsung f3 HD502HJ 500GB za okolo 175zł, bardzo cichy i bardzo szybki. Sam go posiadam i wiem co mowie :P

Obudowa: Wez Gladiusa 600 z oknem za 20zł więcej albo Antec 300 za kolejne 20zł wiecej. Obie są bardzo dobre w tej cenie :P

 

Edit:

W proline lub esc, ja sam kupowalem w proline ale to dlatego ze mialem blisko.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź!

Co do dysku-każdy zaleca nowy,wiem ze ten co mam będzie wolniejszy ale czy tak wiele stracę zatrzymując go? Może niech zostanie ;) Ma 8Mb pamięci podręcznej i w sumie to nowego nie potrzebuje-już sam nie wiem :P

A co do płytki-warto dać więcej 30 zł do tego Asusa z USB 3.0? Dopiero to wchodzi ale może się opłaci? No i sam już nie wiem którą płytę :P

Sugerujesz ze warto tego OCZa? Do "Korsarza" zachęciła mnie gwarancja 5 lat i ten zapasik 20W ale wszystko jeszcze można zmienic :P

Proszę o więcej wypowiedzi, nie żeby twoja była zła - wręcz przeciwnie - jest pomocna, ale możliwe że trochę panikuje i chce wybrac jak najlepiej :P

Link to post
Share on other sites

Proszę o więcej wypowiedzi, nie żeby twoja była zła - wręcz przeciwnie - jest pomocna, ale możliwe że trochę panikuje i chce wybrac jak najlepiej

Slusznie, ze czekasz na opinie innych. Sam tak robie, nigdy nie chce kierowac sie opinia tylko jednej osoby ;)

Dysk moglbys przetestowac i porownac z wynikami F3. Zobaczylbys jaka jest roznica :P

Korsarz ma dluzsza gwarancję, to fakt i to jest jego plus. Zara porównam tabliczki znamionowe obu zasilaczy i bd mogl powiedziec jak naprawde wygląda z tą mocą :P

Mobo, IMO, GA-MA770T UD3P :P

USB 3.0 narazie to tylko na plytach z czipsetami z serii 8xx ale takich narazie jest megamało i sąwzglednie drogie a sprzetu na USB 3.0 mało. IMO nie oplaca sie narazie w to inwestować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kartę graficzną to bierz HD5870. Co do producenta - MSI to porządna firma, ja jednak wziąłbym Asusa ze względu na lepsze oprogramowanie do podkręcania :)

 

Jeśli chodzi o USB 3 - tak jak napisał już kowdipapo - obecnie to zbędny bajer, który tylko obniża wydajność karty graficznej. A jak już USB 3 będzie w powszechnym użyciu będzie mozna pewnie kupić sobie jakiś kontroler na PCI albo PCI-e :P

Podsumowując - Gigabyte GA-MA770T UD3P będzie dobrym wyborem

 

Co do dysku - naprawde warto kupić nowy. Różnica w porównaniu do tego na ATA będzie duuża.

 

Zasiłkę bierz OCZ MXS 500W. Do jednej karty graficznej starczy na 10000% i jeszcze będzie na porządne OC proca

 

A jeśli chodzi procesor to może rozważ wybór Phenoma II x4 955. Też ma odblokowany mnożnik i te 200MHz różnicy między modelami można bardzo łatwo wyrównać, a kasy zostanie :D

Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał zestaw na Intel'u z grafiką HD5850.

 

1.Intel Core i5 750 2,66GHz 715zł

2.MSI P55-GD65 495zł

3.Sapphire HD5850 Toxic 1169zł

4.A-Data 2x2GB 2000MHz X-Series 399zł

5.Scythe Mugen II Rev.B 175zł

6.Samsung F3 500GB 189zł

7.SilentiumPC Gladius 600 Window PB 239zł

8.ModXStream Pro 500W 265zł

 

Razem: 3646zł by esc.pl

 

Świetny zestaw, będziesz na pewno zadowolony z zakupu. Moim zdaniem najlepszy co możesz mieć za ~3500zł.

 

Pozdrawiam. 8-)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Podczas wybierania podzespołów kierowałem się kilkoma forami oraz rankingiem CHIP.Tam x4 965 wyprzedał te i5 więc tak zdecydowałem, jeszcze jest trochę tańszy.Zestaw z i5 ciut drogi,jeśli wybiorę AMD czy stracę na tym? W grach chyba się sprawdzi,może trochę pogoni i5?

Płytkę wezmę Asusa albo tego Gigabyte-zastanowię się-poczytam itp i jeśli coś to dam znać :)

Grafika-Radeon HD 5870 MSI czy Asus-sam nie wiem, też poprzeglądam trochę o nich.

Pamięć-wezmę te A-Daty-solidne ramy i niezła cena.

Dodatkowe chłodzenie-potrzebne? Nie wiem czy cokolwiek bym podkręcał więc box'owe powinno starczyć :D

Dysk-skoro radzicie zmane na nowy-warto to przemyśleć.

Obudowa-bez zmiany.

Zasilacz-czyli co-brać tego OCZ'a? Nie warto dopłacać do Korsarza? Nie taka wielka różnica i te 5 lat gwarancji kusi..

 

No cóż, pochodzę trochę po sklepach w moim mieście, doinformuje się i dam znać co ostateczni wynikło-oczywiście wszystko sobie przedyskutujemy i zakupię zestaw.

Jak na razie serdecznie wszystkim dziękuję-bardzo mi pomogliście-jeszcze będę pisał :P

Link to post
Share on other sites

Tam x4 965 wyprzedał te i5 więc tak zdecydowałem, jeszcze jest trochę tańszy.

965 jest kompletnie nieopłacalny :!:

Dopłacasz prawie 100zł za gówniane 200mhz a 955 też ma odblokowany mnożnik i w 10s z palcem w d.... przerobisz go na 965 albo nawet 975 którego jeszcze nie ma :)

 

Myślę że na standardowych taktowaniach zestaw X4 955 + HD5870 będzie nieco szybszy ale po OC oba będą porównywalne wydajnościowo, ale osobiście wziąłbym zestaw na Intela

Link to post
Share on other sites

Oto mój zestawik i5/5850:

1.Intel Core i5 750 2,66GHz - 700zł

2.Gigabyte P55-USB3 - 445zł

3.HIS 5850, XFX bądź MSI (trwalsza i lepiej się kręci) - 1100zł (MSI troszkę droższa)

4.GoodRam 1600MHz 2gbx2 - 360zł

5.Scythe Mugen II Rev.B - 160zł

6.Arctic Silver 5 (pasta termo) - 20zł

7.Samsung F3 500GB - 190zł

8.SilentiumPC Gladius 600 Window PB - 229zł

9.ModXStream Pro 600W (500W wystarczy, lecz do CrossFire 5850 trzeba więcej mocy, oczywiście jak myślisz o 2 kartach) - 300zł

10.Samsung LightScribe DVD/CD nagrywarka - 95zł

11.SilentiumPC Zephyr 120 - 13,6 dBA x2 - 36zł

 

= 3636zł (plus ewentualne koszty przesyłki)

 

Do gier Intel, nawet przed OC, będzie wydajniejszy od Phenoma X4 965 BE.

Proca kręcisz na 4GHz, grafikę można nakręcić nawet do poziomu 5870.

Dla czego GoodRam? - Stawiam na Polskę :)

Na tym sprzęcie wszystko na FULL, płynnie!

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

No to teraz już dopiero nie wiem :)

Chciałem Radeona HD 5870- komputer będzie na długie lata, nie chciałbym nic zmieniać, zwłaszcza że 5850/70 kosztują grubo ponad 1000zł.

Co do procka-naprawdę sam już nie wiem-na tym forum i5 na innym AMD i mam mętlik w głowie.Pozatym jeszcze inne wątpliwości..

No cóż, wszystko muszę sobie przemyśleć-pochodze po sklepach, doinformuje sie i dam znac!

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Człowieku 955 3,40GHz i5 2,66GHz? Podkręć i5 na 3,40GHz to zostawi daleko 955

Ale zauważ że to jest porównanie między X4 955 + HD5870 vs. i5 750 + HD5850

Phenom X4 3,4Ghz ~ i5 2,6GHz

A HD5870 jest ok. 15% szybszy od HD5850 :)

Więc na standardowych taktowaniach zestaw X4 955 + HD5870 będzie nieco szybszy ale po OC oba zestawy będą mniej wiecej tak samo wydajne (zegar w zegar Intel będzie ok. 15% szybszy ale z kolei tą przewagę roztrwoni 15% wolniejszy HD5850, choć w sumie nawet po OC AMD może być nieco szybsze bo procesor nie ma takiego znaczenia jak grafika) :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

 

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, nie gniewajcie się za to ;) Potrzebuje ostatecznej oceny zestawu-oto pomysły.

AMD Phenom II X4 955 Black Edit 555zł

Asus M4A89GTD PRO/USB3 /AMD 890GX/ 490zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO 439zł

Samsung F3 HD502HJ 179zł

Gigabyte Radeon HD5870 Ultra Durable 1024MB DDR5 1439zł

Samsung SH-S223L SATA LightScribe 110zł

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black 215zł

Corsair 650W [CMPSU-650HXEU] modularny 430zł

 

Suma:3857 + przesyłka.

 

1)Procesor-po podkręceniu do 3,4 Ghz mam praktycznie 965? Nic nie tracę? I ta podstawka taka na przyszłość.

2)Płyta-wydaje się dobra-co sądzicie? Co może być dla niej alternatywą?

3)Ram-wydaje się sensowny, co sądzicie?

4)Dysk-to ten słynny Samsung F3 ;)? Postanowiłem kupić nowy,czy ten jest dobrym wyborem?

5)Karta-36 msc gwarancji,inne chłodzonko-lepsze od referentów?-i jw.co myślicie:P?

6)Nagrywarka-chyba najszybsza w swojej klasie i cena nawet nawet.(?)

7)Obudowa-chwalony Gladius

8)Zasilacz-wiem,że trochę na wyrost jak do tego zestawu,ale komputer będzie na długie lata i nie wykluczam że w przyszłości coś wymienie bez obawy o zasilacz.(Oczywiście czekam na sugestie co do każdego podzespołu)

 

I to by było na tyle-co myślicie ;)?

Dzięki bardzo!

Link to post
Share on other sites

Jezeli chcesz na AM3 to tylko wez inny ram, bo przepłacasz. Goodram 1333 CL9 albo ADATA 2GHz za mniej niż 400zł/4GB

Dysk: Tak, Samsung F3 HD502HJ to obecnie najoplacalniejszy dysk :P

Obudowa: Wez gladiusa z oknem. Jest 20zł droższy a ma okno ;) Albo weź Antec 300 ;)

Zasilacz za drogi IMO.

Grafa: 5850 ;)

 

Jezeli wolisz na 1156 to i5 750, mobas do tego jakis, a reszta w sumie taka sama :)

Link to post
Share on other sites

No to tak:

-płytę chyba zostawie-jeżeli kiedyś miałbym dokupić kontroler to chyba drożej wyjdzie, niż teraz dorzucić 80zł?

-http://www.agito.pl/pamieci/goodram-pro-ddr3-dual-channel-2x2048mb-2000mhz-cl90-box.0.381908.html Co myślicie? Czy zostać przy tych G.Skillach?

-Ten hd 5870 od Gigabyte nieopłacalny? Komp byłby na wiele lat, więc może warto dopłacić?

-Zasilacz-za mocny i za drogi? To albo OCZ Modx 600w albo OCZ Z-Series 550w? Czy jeszcze coś innego?

A i takie pytanie mam-bo do Pci x16 podpinamy karte graf, a PCI x1,PCI x4 i PCI-co czego są?

Dzięki!

 

A i takie pytanie mam-bo do Pci x16 podpinamy karte graf, a PCI x1,PCI x4 i PCI-do czego są? :>

Link to post
Share on other sites

pod pci-e x1 można podpiąć np. kartę dźwiękową lub jakiś kontroler. Tak samo pod PCI (jest po prostu starsze i wolniejsze) PCI-e x4 jest rzadko spotykane. A podpiąć można te bardziej profesjonalne karty i dźwiękowe i pewnie coś jeszcze ale nie wiem dokładnie

Link to post
Share on other sites

płytę chyba zostawie-jeżeli kiedyś miałbym dokupić kontroler to chyba drożej wyjdzie, niż teraz dorzucić 80zł?

Tylko po co teraz płacić za coś co przyda Ci się za 3 lata ?? Na Twoim miejscu brałbym Asusa M4A785TD-V EVO.

Pamieci kompletnie nieopłacalne, jeśli nie zależy ci na super wyglądzie i znaczku znanej firmy to bierz najtańsze Goodramy za 360zł ;)

Do pozostałych PCIE wpinamy karty muzyczne, telewizyjne itp ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...