Skocz do zawartości

Phenom II X2 550 BE @ X3


Recommended Posts

Witam

 

Udało mi się odblokować trzeci rdzeń w moim procesorze (I za pomoc w tym jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy się do tego przyczynili ;) ) Czwarty jest prawdopodobnie niesprawny ponieważ jeśli zostawiam go włączonego system zwiesza się podczas ładowania. Ale nie to jest powodem mojego posta, a OC. Tak więc próbowałem go podkręcić do granic możliwości i udało mi się wyciągnąć 3700MHz czyli 18.5 x 200. (standardowo 3100MHz).Bawiłem się samym mnożnikiem ponieważ procesor jest z serii BE i ma go odblokowany.

Każda próba podwyższenia taktowania kończyła się zwiechą przy starcie XP'ka.

Nie zmieniałem mu napięcia i jest ustawione na standardowe 1.3250V , dodać mu trochę

i próbować podkręcić bardziej czy to już byłoby na tyle z zabawy w podkręcanie ? :->

 

Moja płyta główna to Gigabyte MA-770 UD3 rev.2.0 ,a chłodzenie to Mugen2

 

Jeśli ktoś coś wie w tym temacie to niech podzieli się tą wiedzą :P

Link to post
Share on other sites

No więc tak: Podbiłem z 1.3250 na 1.3500 (najmniej ile się tylko dało) i pod koniec testów 3D Markiem (Bo przy okazji testuje sobie kartę graficzną) zobaczyłem bluescreen'a :)

Ale podwyższyłem napięcie o kolejną wartość minimalną czyli na 1.3750 i na 3.800MHz śmiga cały czas :D

Zaraz spróbuje czy na tym napięciu pójdzie na 3.900, ale jeśli nie to kubbak mówisz, że mogę dać 1.4 ? Albo nawet je przekroczyć? :>

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz rewizje C2 to spokojnie możesz ustawiać do 1.425V (takie jest max zalecane napięcie przez AMD, a z dobrym chłodzeniem do 1.5V. Przy C3 max producenta to 1.4V, więc tu nie przekraczałbym 1.45V z dobrym chłodzeniem.

 

PS. Nie biorę za nic odpowiedzialności :).

Link to post
Share on other sites

Przy 1.3750 3.900MHz również pod koniec testu wywalił bluescreen'a więc chyba trzeba będzie zwiększyć na to 1.4 :)

 

Hm, a te rewizje gdzie są wyświetlane ? Tzn. jak to sprawdzić jaką rewizję mam ja?

 

PS. Nie martw się, wszystko robię na własną odpowiedzialność 8-)

Link to post
Share on other sites

Znalazłem :) Everest i CPU-Z pokazuje, że to "RB-C2" ,ale czy to jest to C2 o

którym mówiłeś? I czy po odblokowaniu rdzeni im się nie miesza coś i nie pokazują błędnie? Bo np: W CPU-Z przy "Name" wyświetla, że to Athlon II X3 450, ale już

przy "Specyfication" wyświetla, że to Phenom II X4 B50, tak samo EVEREST :D

Link to post
Share on other sites

To z pytaniem o C2 napisałem praktycznie równo z Tobą w edycji wcześniejszej wiadomości , ale przeniosłem to do nowej tak dla pewności, że zobaczysz pytanie o właściwe wskazania, bo skoro CPU-Z i Everest mieszają nazwy procesorów ze specyfikacją to może też mieszają rewizje procka? :> Tak czy inaczej dalej będę się bawił z tym już jutro bo dziś padam :)

Link to post
Share on other sites

Bardzo wątpliwe by źle pokazywał rewizję.

 

Może zaciekawi Ciebie co jest w stanie wykrzesać z siebie mój procesor:

-2x3.8GHz @ 1.425v (3.9GHz niestabilne nawet na 1.525v)

-2x3.8GHz + 1x3.6GHz na 1.435v (jeden odblokowany rdzeń).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...