Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzieś czytałem, że AMD potwierdza to że ich karty są bezpieczne do 120 stopni Celsjusza. Wiadomo że jest to przesadzone ale do 100 stopni powinno być niegroźnie. Jeśli martwi cię to że nadal jest za gorąca to musiałbyś jakimś programem (np. MSI Afterburner albo w sterowniku karty) podkręcić wentylator na wyższe obroty i problem się rozwiąże. Ale zastanawiające jest to, że dochodzi aż do 90 stopni. Pobierałeś wszystkie patche poprawiające optymalizację, najnowsze sterowniki? Czy karta była podkręcana? Jaką masz obudowę, bo może to jest zwykła blaszana puszka i nie ma przewiewu i dlatego jest grafice tak gorąco.

Link to post
Share on other sites

No i masz odpowiedź czemu się grzeje do 90 stopni. jeżeli na 90 stopniach się zatrzymuje to ok jeśli podchodzi pod 100 to lepiej downclock albo ustawić wentylatory na wyższe obroty i lepiej nie ryzykować.

Link to post
Share on other sites

hmm ja mam w spoczynku 45 stopni a w stresie nie widziałem by przekraczały mi kiedykolwiek 80 nawet jak miałem 2 te karty to maks na 1 miałem 67 a na drugiej 77-80 przy 40% obrotach ,kiedy ostatnio czyściłeś kartę z kurzu?Nawet jak zrobiłem maksymalne Oc czyli rdzeń 990 pamieć o 200 jakoś tak jak dobrze pamiętam to nie przekraczały 85 stopni wiec coś masz nie tak 

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem dzisiaj całego kompa, postawiłem na innym stoliku, włączyłem pc prime i msi kombustor i temperatury wyglądały tak: (oczywiście obciążanie było 100%)
Procek miał max 56 stopni, a grafa 68. Więc możecie mi powiedzieć jakim cudem grafa podczas grania dochodzi do 75 stopni, jak tutaj przy 100% obciążenia ma 68 ? Bo nie rozumiem http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/tongue.gif

 

 

Ja mam nzxt tempest duża buda wentylator dmuchający z boku wyciągając z tyłu dmuchający do środka z przodu i mam niskie temp 44-45 w spoczynku hmm ja myślę ze masz słabo przewiewną budę taka klatka

To ja mam w spoczynku 40-45 :D

Link to post
Share on other sites

No to nie jest nowość że czasem te programy potrafią mniej rozgrzać kartę niż gra. Podobnie ma się sprawa z procesorem. OCCT katuje go na 100% a na IBT dostaję wyższe temperatury. Obciążenie obciążeniu nie równe. Pomijając już to że komponenty nagrzewają się wzajemnie. 

 

Ogólnie jednak- 75 stopni to nie dramat. Zwłaszcza w te upały. Te 68 stopni o których wspomniałeś to powiedziałbym docelowa temperatura dla tego chłodzenia przy fabrycznych zegarach. Drobne OC i mamy te kilka stopni więcej. Masz jednak odpowiedź na swoje problemy. Przy tych temperaturach otoczenia Twoje biurko zamienia komputer w piekarnik. Częsty problem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...