Skocz do zawartości

Pecet do 3000 z Monitorem, ocena zestawu


Recommended Posts

Witam wszystkich składam komputer do gier oraz renderingu. Prosiłbym o ocenę dobrania komponentów, czy wg. was wszystko jest dobrze dobrane i opłacalne oraz co ewentualnie byście zmienili i dlaczego ?

1. Intel Core i5 3350P [663PLN] - Wybieram ten model ponieważ jest to chyba najlepszy z najtańszych i5. Według mnie poradzi sobie z renderingiem oraz edycją filmów.

2. Gigabyte HD 7870 OC [GV-R7870OC-2GD] [841 PLN] - Karta raczej wystarczająca na moje potrzeby, wydajna i przede wszystkim tania poradzi sobie z najnowszymi tytułami. Fakt może nie jest tak samo wydajna jak GTX 660Ti, GTX 760 czy HD 7950 jest troszkę mniej wydajna ale mi aż tak nie zależy na tych paru klatkach więcej i jakoś nie widzę sensu dopłacania do wyższych modeli skoro i tak karta pociągnie nowe tytuły a ten radek ma zbliżoną wydajność. Mam zamiar ją kupić też z tego względu że będę renderował za pomocą OpenCL gdzie karty RADEON sobie świetnie z tym radzą :)
3.MSI B75A-G43 [300 PLN] - płyta jak płyta. Najważniejsze, że obsługuje ten procesor, w miarę wygląda a OC i tak nie będzie :)

4. Crucial Ballistix 8GB  (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) [270 PLN]

5. SilentiumPC Deus M1 550W - Zasilacz bardzo dobry i często polecany dlatego taki mój wybór, myślę, że poradzi sobie z całą platformą.
6. Segate 1TB [ST1000DM003]  [249 PLN]
7. Cooler Master 370 [130 PLN] -  Podoba mi się jej design i nie ma dużych gabarytów co jest dla mnie ważne.
8. LG GH24NS95 . [60 PLN]
9. LG 
LED 22EN43T-B [439 PLN]
Komputer chyba w miarę dobry, który ma służyć do najnowszych tytułów gier i z góry mówiąc nie muszę mieć tak wszystkiego na full. oraz edycji filmów.
Też myślałem nad zestawem z FX-8350 ponieważ podobno z edycją filmów oraz renderingiem sobie świetnie radzi, ale chyba gorzej z grami...

Razem ~ 3200 PLN troszkę ponad budżet, ale zestaw chyba spoko.

Budżet jakim dysponuję to 3000 PLN

Czy wg. was ten zestaw jest dobry ? Czy coś zmienić ? Jakie macie propozycje ?



 

Link to post
Share on other sites

W jakich programach pracujesz? Bo dla niektorych 8gb ramu moze byc troche skape.

 

Wytapane.

Do samej edycji to Sony Vegas, lecz gdy mam zamiar zrobić jakiś efektowny klip to użyję AAE a potem dam to do Vegasa.

Gdy chcę dodać obiekty 3D to używam Cinema 4D. Też będę robił Motion Tracking i będę używał programu Boujou w którym zacznę trackować potem to do Cinema 4D a dopiero potem do Vegasa lub jeszcze AAE. 

 

Czyli tak ogólnie używam Sony Vegas, Cinema 4D, AAE - będzie wymagany multitasking dlatego się też zastanawiam nad FX'em hmm..

Link to post
Share on other sites

Jesli dla Ciebie gry to tylko dodatek, a na komputerze np pracujesz, to bierz amdka. Nie jest taki tragiczny w grach, ale widac, ze odstaje od i5. Co do programow i ramu to nie wypowiem sie, bo moja wiedza o grafice ogranicza sie do prac w Gimpie i Adobe :D ale Vegas chyba nie jest ramozerne, najgorzej bedzie z renderami. Zobaczymy co inni powiedza.

 

Wytapane.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jesli dla Ciebie gry to tylko dodatek, a na komputerze np pracujesz, to bierz amdka. Nie jest taki tragiczny w grach, ale widac, ze odstaje od i5. Co do programow i ramu to nie wypowiem sie, bo moja wiedza o grafice ogranicza sie do prac w Gimpie i Adobe :D ale Vegas chyba nie jest ramozerne, najgorzej bedzie z renderami. Zobaczymy co inni powiedza.

 

Wytapane.

Tam z renderami się nie martwię bo i tak rendering będzie się odbywał CPU + GPU bo wtedy to jest z 5 razy szybsze - ale to się tyczy renderingu co do edycji to muszę mieć po prostu dużą moc obliczeniową a najlepiej więcej rdzeni bo nie ukrywam jak robię teraz te filmy na moim obecnym sprzęcie to się strasznie wkur**** jak mi się zatnie a potem ''brak odpowiedzi'' w programie :P 

 

W sumie w grach to się liczy grafika a nie procesor, więc tak się również zastanawiam nad FX'em właśnie, a ja nie potrzebuje w grze z 80 fps.. wystarczy jak działa płynnie i ma te ponad 30 klatek to już jest git :)

Nie wiem czemu, ale ja w te testy a raczej ''wykresiki'' nie wierzę bo są one często nie prawdziwe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...