Skocz do zawartości

Zacinanie się gier i artefakty.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Arekabat,

Recommended Posts

Witam od pewnie czasu dręcz mnie zacinanie się gier i artefakty. W CS:S po kilku minutach gry, gra minimalizuje się i nie można jej ponownie uruchomić, w Lolu po masie róźnych artefaktów słychać dziwny dźwięk z głośników i pomaga tylko restart kompa, a w DOTA 2 od czasu do czasu pojawiają się ściny z małe artefakty np. na pasku zdrowia. Aktualnie posiadam GeForce 8600GT która ma już swoje lata.

 

Próbowałem coś na zintegrowanej zrobić, ale po instalacji sterowników mam dostępne tylko 16 bitową gammę kolorów i także pojawiają się artefakty i to nawet na pulpicie. Tu podaję temperaury:

http://files.tinypic.pl/i/00422/s367fixy5ozq.png

 

Martwi mnie temperatura CPUTIN. Niekiedy potrafi dojść powyżej 100 stopni. Moja konfiguracja:

 

AMD Athlon II X2 250

AsRock 960GM-GS FX

4 GB RAM

8600 GT

4life 400W

 

Wiem że zasilacz może być winowajcą, ale chcę być w 100% pewny że wymiana go pomoże.

Edytowane przez CocoMaroko
Link to post
Share on other sites

W 100% pewny to możesz być tylko tego że umrzesz, winowajcy trzeba szukać przez wykluczanie ale ja obstawiam płytę główną. Najpierw ogarnij inny zasilacz (jakiś porządniejszy nie jakieś 350W NoName), potem fajnie by była jak byś miał inny procesor do podłączenia pod tą płytkę i ramy co by je też wykluczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ 2up RAMY mogę sprawdzić bo mam w dwóch kościach. Co do płyty to nie mam bo starą sprzedałem. Nowa płyta jest jeszcze na gwarancji. Sprawdzę teraz te ramy.

@up Głośniki działają normalnie tylko ten dźwięk jest wtedy ,kiedy komp się właśnie zacina.

Link to post
Share on other sites

@ 2up

 

 

Próbowałem coś na zintegrowanej zrobić, ale po instalacji sterowników mam dostępne tylko 16 bitową gammę kolorów i także pojawiają się artefakty i to nawet na pulpicie.

To zdanie jakoś mnie zaciekawiło i pozwoliło mi myśleć, że jednak to może nie być wina karty. Ale jak masz od kogoś pożyczyć kartę żeby sprawdzić też było by ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamontowałem jakiś tam wentylatorek 12v, skierowałem na ten mostek i coś tam schłodziło, ale i tak nadal się zacina. Zdaję mi się że ten HWMonitor coś źle pokazuje bo po włączeniu obecną temp. pokazuje gdzieś w okolicach 40 C, a maksymalną np. 80 i rośnie coraz wyżej chociaż obecna temp. jest nadal niska. 

 

Co do karty graficznej to raczej nie będę miał jak sprawdzić bo wszyscy mają nowsze karty, a boję ich podłączać bo zasilacz może nie wyrobić, albo jakieś stare na AGP i nie działające.

 

@edit Gdy grałem w Mass Effect 3 i nagle się zaciął postanowiłem go zminimalizować i wyświetlił się komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność"

Edytowane przez CocoMaroko
Link to post
Share on other sites

Obniżyłem taktowanie GPU z 540 na 500 i pamięci z 800 na 750, włączam CS: Source potem Mass Effect'a 3 i... żadnych ścin, zacięć, artefaktów.Wszystko chodzi jak należy. Kartę będę kupował pod koniec roku bo teraz trzeba jakiś zasilacz porządny kupić. Dziękuję wszystkim za pomoc :) . Temat można zamknąć.

Edytowane przez CocoMaroko
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...