Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jakiś czas temu miałem problem z klawiaturą, otuż po uruchomieniu komputera klawiatura zdawała się działać. Dioda od Num Lock się świeciła lecz nic nie dało się wcisnąć żaden klawisz nie reagował, odłączenie klawiatury od komputera czy też instalowanie sterowników na nowo nie przynosiło żadnych efektów. Dopiero po przywruceniu systemu wszystko działało jak trzeba i myślałem że po problemie do dzisiaj. Ponownie przywruciłem system i klawiatura ożyła. Co jest tego przyczyną. Miejmy na uwadze, że klawiatura ma już z 7 lat ale jest bez zbędnych bajerów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz klawiaturę PS/2 sprawdź czy przypadkiem nie masz skrzywionych wtyków w gnieździe. Możliwe, też że po tylu latach kabel jest już przetarty gdzieś na zgięciu i zaczyna stwarzać problemy. Ewentualnie problem stanowi szkodliwe oprogramowanie na twoim komputerze. Najlepiej sprawdzisz wszystko podmieniając klawiaturę na inną.   

Link to post
Share on other sites

Wtyki proste kabel też raczej działa pawidłowo bo nie zdaża mi się aby klawiatura padła podczas używania. Jedynie gry uruchamiam system to nie ma żadnej reakcji mimo, że jest podłączona bo kontrolka się świeci lecz nie da się jej wyłączyć (Num Lock)

Link to post
Share on other sites

Musimy sobie coś wyjaśnić na wstępie. Gdy uruchamiasz system to klawiatura działa czy nie, bo jeśli tylko w grach jest problem to spora różnica. W grach za interfejs klawiatury, myszy odpowiada DirectX i  uszkodzenie jego bibliotek może powodować problemy. Sprawdź też czy nie masz konfliktu w Menadżerze urządzeń. Jeśli pecet ma tyle samo lat co klawiatura to wymień jeszcze baterię na płycie głównej. Niestety nic nie jest wieczne. Klawiatura nie kosztuję majątku. 7 lat to dość sporo. W klawiaturze jest sterownik możliwe, że nawala z powodu zimnych lutów albo wyschniętego elektrolitu. Podmiana klawiszy wszystko wyjaśni. 

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem klawiatura przy uruchomieniu zdaje się być sprawna bo kontrolka (Num Lock) świeci jednak nie da się uruchomić Caps Lock i innych klawiszy. Jak ten problem występuje to nie mam innej opcji jak przywracanie systemu aby klawiatura ponownie działała.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...