Skocz do zawartości

Recommended Posts

Athlon X4 kręci się słabiej niż X3. Wybór ogranicza się w zasadzie do Athlona X3 i Phenoma X2. Phenom lepszy do gier, Athlon do wszystkiego po trochu.

BTW. Sam miałem niedawno X2 5000+ i warto było go wymienić nawet na X2 240, nie mówiąc już o X3, którego mam teraz. Nie dość, że gry płynniej chodzą to kompresja plików idzie jak "błyskawica" :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam 620 i jestem zadowolony. Chodzi stabilnie na 3640Mhz przy niezbyt wysokich napięciach. Dokładne dane w podpisie.

Musisz mieć jądro deneb, bo na propusie nie ma możliwości osiągnąć takich taktowań przy takim napięciu. Odblokowałeś pamięć L3 ? Na propusie żeby mieć 3,6GHz to trzeba dać prawie 1.5v !!!

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, z tego co słyszałem prawdopodobieństwo posiadania deneba jest niemal zerowe. Kiedyś próbowałem odblokować l3 ale bez skutku. Może coś podpowiecie to spróbuje przy tym pogrzebać.

Ustawiłeś w biosie opcję ACC na auto ? Jeśli nie to powinno pomóc :)

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, z tego co słyszałem prawdopodobieństwo posiadania deneba jest niemal zerowe. Kiedyś próbowałem odblokować l3 ale bez skutku. Może coś podpowiecie to spróbuje przy tym pogrzebać.

Ustawiłeś w biosie opcję ACC na auto ? Jeśli nie to powinno pomóc :)

Włączyłem ACC na auto, reszta na default, czyli 2600Mhz i nie pokazuje l3. Próbowałem włączyć ec firmware na hybrid ale zawiesił się przy ekranie z modelem procka i pamięcią.

Link to post
Share on other sites

Włączyłem ACC na auto, reszta na default, czyli 2600Mhz i nie pokazuje l3. Próbowałem włączyć ec firmware na hybrid ale zawiesił się przy ekranie z modelem procka i pamięcią.

No niestety nie każdy deneb musi pracować na x4 i l3 - nie na darmo we wielu modelach blokują pamięć l3 lub dany rdzeń. Wychodzi na to, że pamięć fizycznie posiadasz, ale nie działa poprawnie. Dla pocieszenia to zostaje ci to, że powinieneś bez problemu osiągnąć 3,9GHz, co dla propusów jest praktycznie nie realne. Dla upewnienia sprawdź stepping - jeśli jest AACYC lub CACYC to jest to deneb !!!

Link to post
Share on other sites

Włączyłem ACC na auto, reszta na default, czyli 2600Mhz i nie pokazuje l3. Próbowałem włączyć ec firmware na hybrid ale zawiesił się przy ekranie z modelem procka i pamięcią.

No niestety nie każdy deneb musi pracować na x4 i l3 - nie na darmo we wielu modelach blokują pamięć l3 lub dany rdzeń. Wychodzi na to, że pamięć fizycznie posiadasz, ale nie działa poprawnie. Dla pocieszenia to zostaje ci to, że powinieneś bez problemu osiągnąć 3,9GHz, co dla propusów jest praktycznie nie realne. Dla upewnienia sprawdź stepping - jeśli jest AACYC lub CACYC to jest to deneb !!!

Na pewno to w najbliższym czasie sprawdzę, ale na tą chwilę wizja wykręcania płyty głownej ( Scythe Mugen 2 z backplatem :) ) skutecznie mnie od tego odciąga :co:

 

No chyba, że jest jeszcze jakiś sposób na wyciągnięcie tego l3 na acc auto hybrid firmware ( zmiany mnożnika, vcore itp. ), jeśli ktoś ma pomysł to proszę o pomoc.

 

I jeszcze jedno. Skoro mam deneba to jakie wartości napięcia są bezpieczne dla tego rdzenia?

Link to post
Share on other sites

dla Daneb??? napewno nie wieksze niz 1.4-1.45.... to jest absolutne max..testowane dziala bez zgonu blablabla....

te proce lubia zimno...

 

 

@mrova czy masz daneba czy propusa tego od cpuz sie nie dowiesz... puki L3 siedzi cicho.. dla niego jest to propus...

 

wyskoczysz z L3 bedzie daneb

Link to post
Share on other sites

dla Daneb??? napewno nie wieksze niz 1.4-1.45.... to jest absolutne max..testowane dziala bez zgonu blablabla....

AMD dla PH II x4 955 podawał maksymalne napięcie na poziomie 1.5v.

 

Co do procesora - IMO wybór oczywisty. Athlon II x3 + O/C. Ostatnio ojcu poleciłem taki procesor.

Link to post
Share on other sites

kup phenoma x2 555 c3, na 100% odblokujesz 2 kolejne rdzenie a na 99% okaza sie stabilne i masz jescze l3 6mb, znajomy sprzedawca na 20 sztuk 555 odblokowal wszystkie i wszystkie dzialaja, sam mam i u mnie chodzi x4 3.6 1.36v stabilnie bo wielu testach occt i amd overdrive, jak nie zamiezasz podkrecac to boxowe chlodzenie wystaczy bo po odblokowaniu i minimalnym podniesieniu napiecia o powiedzmy jedno oczko temp skoczy o 2 stopnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...