Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam Serdecznie! Jest to mój pierwszy post na benchmarku :)

 

Zamierzam złożyć komputer,zaoferowano mi taki zestaw-co o nim sądzicie?

 

Za cały zestaw zapłacę 6,5k (licząc zapłatę dla firmy za zlozenie

 

Proszę o opinie/ewentualne uwagi.Pozdrawiam!!!

 

 

Komputer ten ma mieć zastosowanie do gier.Nie bede bawic sie w OC.Chodzi mi o granie w FULL HD przy ustawieniach "ultra".

 

Procesor

Intel Core i7-4770, 

 

   

Płyta glówna

Gigabyte GA-Z87-HD3  

 

   

Pamięć RAM

Kingston DDR3 HyperX Blu 16GB

 

   

karta graficzna

Gigabyte GeForce CUDA GTX770 2GB 

 

   

dysk twardy

Seagate Barracuda  2TB 3.5'' 

 

   

dysk SSD

Mach Xtreme DS Fusion GT SSD 120GB 2.5" 

 

   

Obudowa

Cooler Master  SILENCIO 550

 

   

Zasilacz

Corsair Professional Series HX 650W 80+ Gold

 

   

 

CPU chłodzenie

SilentiumPC Fortis HE1225

 

DVD

DVDRW LG sATA GH24NS95RB

 

System

Windows7 HP

 

Link to post
Share on other sites

1) Na GTX'ie 770 to we wszystko na absolutnym ULTRA nie pograsz, to tak słowem wstępu. Tutaj minimum GTX 780, jeśli jesteś psycholem który każdy suwak w każdej grze musi ustawić na 'maks'

 

2) Dodatkowo mówisz o 6,5k, a podany zestaw jest sporo tańszy... więc nie wiem jak to rozumieć. Te 6,5k to z monitorem? Czy jak?

Link to post
Share on other sites

Po kij ci i7? I5 3750k/4670k- a, ty sie nie beedziesz bawil oc... To bez k i do 3570 k msi gd 45, a do 4670k niech ci poleca, ja nie wiem... Na co 16gb ram do gier? Zloz zestaw na techplanet.pl... Zasilacz moze zostac jak bedziesz robil sli, jak nie to xfx core 550w. Ssd samsung pro 128gb w sumie mozesz brac tez 64 gb, system zainstalujesz albo i wogole go nie bierz.

Zalezy czy ci potrzebny.

Link to post
Share on other sites

1) Na GTX'ie 770 to we wszystko na absolutnym ULTRA nie pograsz, to tak słowem wstępu. Tutaj minimum GTX 780, jeśli jesteś psycholem który każdy suwak w każdej grze musi ustawić na 'maks'

 

2) Dodatkowo mówisz o 6,5k, a podany zestaw jest sporo tańszy... więc nie wiem jak to rozumieć. Te 6,5k to z monitorem? Czy jak?

Własnie bez monitora :/

Pisząc "sporo tanszy" o mniej wiecej jakiej cenie mowa?

 

Absolutne ultra nie ,chodzi mi o 1920x1080 i najwyzsze tekstury...wszystkie inne (cienie,antyaliasing itd nie sa konieczne)

Edytowane przez DeRoyter
Link to post
Share on other sites

Tak po pierwsze to nie kupuje się Haswella.

Przepłacisz za zastaw (może nawet 1000zł), bo sam Haswell jest droższy, a płyty pod niego to już śmiech na sali (gorzej się go podkręca, a mimo to producenci wciskają sekcję z wentylatorem i każą za to płacić)

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

W #3 poście masz mają wycenę na podstawie cen z morele.net, lepiej niech ci chłopaki złożą maszynkę jakąś na morele, agito czy innym internetowym sklepie (składanie też jest zwykle w ofercie za parę PLN) i na 100% nie będziesz zawiedziony, a za 6,5k to będzie kozacki sprzęcik już.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Cooler Master  SILENCIO 550

 

Przecież to straszny piekarnik

 

Po pierwsze podaj jaki posiadasz monitor, FullHD ale ile cali, ile Hz ?

 

LG GH24NS95 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Fortron Aurum 700W (120mm 80 Plus GOLD)

GoodRam 8GB 1333MHz CL9

Corsair Carbide Series 500R (white)

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008) x2 w SLI

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

 

5666 zł +  kod na darmowe złożenie i grę do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

 

 

Za cały zestaw zapłacę 6,5k (licząc zapłatę dla firmy za zlozenie) 
 

 

Ktoś zamierza porządnie na Tobie zarobić ..... 

 

 

 

.Nie bede bawic sie w OC

 

Racja, bawić się nie ma co .... tylko trzeba po prostu podkręcić, mowa chociażby o samym CPU. Kupując model płyty MSI możesz skorzystać z OC Genie II, gdzie po jednym kliknięciu procesor zostanie przetaktowany pod 4.2 - 4.3 GHz. Jeżeli nie zdecydujesz się na taki zabieg teraz, to zostaw sobie taką możliwość na przyszłość aby nie pluć sobie w brodę za jakiś czas

 

Do tego porównaj sobie wydajność SLI GTX 760 vs GTX 770 / GTX 780

 

http://www.legitreviews.com/article/2224/4/

 

Chcąc uporczywie i7 możesz spokojnie dopłacić do Intel Core i7-3770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

 

Chcąc przejść na Haswella w 1150 - Intel Core i7-4770K /3.4GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ + GRID2 + MSI Z87-G45 Gaming /intel Z87, LGA 1150/ + Thermalright Silver Arrow SB-E SE

 

Powyższe dwa rozwiązanie są praktycznie nie opłacalne pod względem cena / wydajność

 

Kup zestaw podany wyżej z i5, wyjątkowo jak musisz to dopłać do i7 3770k, resztę pieniędzy przeznacz może na jakiś sprzęt audio / porządny ekran

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...