Skocz do zawartości

GTX760 MSI vs Gigabyte


Recommended Posts

Witam!

 

Za kilka dni będę kupował nowego kompa i mam dylemat co do wyboru producenta karty graficznej. Mam na oku wersję od Gigabyta i MSI. Wersja od gigabyta ma wydajniejsze chłodzenie, ale jest głośniejsze pod obciążeniem. MSI jest natomiast cichszy i krótszy - 26cm, giguś ma 27,5 cm (rev 1.0) i 29,5 cm (rev 2.0). Wymiary są dość ważne, ponieważ całość chcę wpakować do Zalmana Z9 Plus, wg producenta obudowa ta mieści karty do 29 cm. Która z tych kart będzie lepszym wyborem, biorąc pod uwagę jakość tych produktów? Czy warto dopłacać do MSI? 

 

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem dlaczego jeszcze pytasz skoro nawet sam tutaj wszystko ładnie wypisałeś. Te pół centymetra będziesz ciął?

Gigabyte jest sprawdzony, a MSI robi ostatnio numery z serwisem (czyt. dział o MSI - zapytaj eksperta).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście stałem przed takim samym wyborem jak autor. Wybrałem Gigusia rev 2.0 (kupiłem wcześniej ze względu możliwe podwyżki cen, których nie było :)). Teraz chcę zakupić resztę zestawu z Zalmanem Z9 u3, max dł. GPU wg. producenta to 290mm. Giguś rev 2.0 ma wg. producenta 295mm a realnie jest to 293mm (całość) a licząc od śrubki montażowej jest to 280-283mm. W przyszłym tygodniu dostane cały zestaw i potwierdze czy karta się zmieści.

Edytowane przez Sawik900
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rev.1 i Rev.2 niczym się nie różnią, karty te mają takie same chłodzenie, jedyną różnicą jest Czarne PCB w Rev. 2 (W rev.1 mamy niebieskie.) i w Rev.2 obudowa chłodzenia jest wykonana z metalu (a w rev.1 z plastiku). Jedynie co różni się wersja 4GB od w/w bo podobno ma wydajniejsze chłodzenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rev.1 i Rev.2 niczym się nie różnią, karty te mają takie same chłodzenie, jedyną różnicą jest Czarne PCB w Rev. 2 (W rev.1 mamy niebieskie.) i w Rev.2 obudowa chłodzenia jest wykonana z metalu (a w rev.1 z plastiku). Jedynie co różni się wersja 4GB od w/w bo podobno ma wydajniejsze chłodzenie.

 

Błąd ! Obudowa chłodzenia w obydwu wykonana jest z plastiku. Rewizja 2.0 jest węższa i z tego co czytałem to jest to wydajniejsze chłodzenie za które Gigabyte dostało kilka nagród. 

Link to post
Share on other sites

Rev.1 i Rev.2 niczym się nie różnią, karty te mają takie same chłodzenie, jedyną różnicą jest Czarne PCB w Rev. 2 (W rev.1 mamy niebieskie.) i w Rev.2 obudowa chłodzenia jest wykonana z metalu (a w rev.1 z plastiku). Jedynie co różni się wersja 4GB od w/w bo podobno ma wydajniejsze chłodzenie.

Z tego co wyczytałem na jednym forum rev 1.0 ma jednak wydajniejsze chłodzenie, np: w rev 2.0 liczba heatpipów jest zredukowana z 3 do 2. Link:

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-1721727/gigabyte-gtx-760-gigabyte-gtx-760-rev.html

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem na jednym forum rev 1.0 ma jednak wydajniejsze chłodzenie, np: w rev 2.0 liczba heatpipów jest zredukowana z 3 do 2. Link:

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-1721727/gigabyte-gtx-760-gigabyte-gtx-760-rev.html

Na tym samym forum w innym temacie ktoś wyjaśnił, że użyte w r2 heatpipe'y mają inną budowę i podobno są wydajniejsze.

Link to post
Share on other sites

Na tym samym forum w innym temacie ktoś wyjaśnił, że użyte w r2 heatpipe'y mają inną budowę i podobno są wydajniejsze.

Wyższe temperatury na r2 niż r1 to nie moja opinia a spostrzeżenia użytkownika który miał szansę przetestować obie wersje. Rzeczywiście w r2 użyte heatpipe'y mają budowę kompozytową która jest ponoć wydajniejsza, ale na samym końcu posta koleś napisał iż jednak obstawał by przy r1.

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem dlaczego jeszcze pytasz skoro nawet sam tutaj wszystko ładnie wypisałeś. Te pół centymetra będziesz ciął?

Gigabyte jest sprawdzony, a MSI robi ostatnio numery z serwisem (czyt. dział o MSI - zapytaj eksperta).

Numery z serwisem. Większej bzdury nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zakupiłem kompa, ale nie mieli Zalmana Z9 Plus, którego chciałem i dopłaciłem do Fractal Design Core 3000. Nie żałuje tej dopłaty, obudowa jak za tą cenę naprawdę dobrze przemyślana i solidna, dzięki demontowanemu koszykowi na HDD karta ma 42cm miejsca.

Link to post
Share on other sites

Stałem przed podobnym wyborem.

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od karty.

 

Jeżeli nie robisz OC a zależy Ci na wydajności- Giguś.

Jeżeli robisz oc-MSI.

Pod względem głośności obie są podobne. W porównianiu do kart pokroju 8800 są niesłyszalne.Głośniej chodzi boxowy wentyl do i5.

 

Jednakże ja zachęcałbym Cię do zakupu GTX 670.Sam myślałem nad 760 lecz sięgnąłem po to - http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=47469 i jestem mega zadowolony. Karta technologicznie i wydajnościowo mocniejsza od 760. Chłodzenie super. No i ma potencjał OC. Żadna 760 nie przegoni.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj otrzymałem zestaw. Gigabyte GTX 760 OC rev 2.0 o długości 295 mm weszła do Zalmana Z9 u3 bez problemów, pozostało mi jeszcze około 1 cm luzu, mimo iż w recenzjach napisane jest że obudowa posiada 290 mm na kartę graficzną. Bez problemu wszedł również Macho Black White jednak wentylator kolidował z pierwszym slotem RAM w płycie MSI Z77A-G43 brakowało dosłownie milimetra, może przy drobnym przesunięciu wentylatora było by wszystko w porządku. Dla świętego spokoju przełożyłem pamięć do 2 slotu ( Crucial Ballistix Sport 1600 cl9). Piszę tutaj dla informacji autora i innych użytkowników.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...