Skocz do zawartości

Bad Company 2 - problem z płynnością gry.


Recommended Posts

Witam,

 

Panowie mam problem z BC2.

Pudełko:

Q6600 @ 3,6GHz

4GB ddr2

GTX660

Raid 0 na raptorach.

1440x900

Win 7 64

 

Problem jest dość specyficzny. W trakcie grania na serwerach o ilości kredytów około 200 daje jeszcze rade ale przy większej ilości >500, gdy duża ilość obiektów na mapie jest zrównana z ziemią gra zaczyna zwalniać. Momentami dobijając do 20-30FPS.

 

Zjawisko to jest o tyle dziwne, że na pudełku relatywnie słabszym:

E8400 3,0

2GB ddr2

9600GT

XP SP3

 

gra chodzi płynnie pomimo ustawienia FHD. Detale niższe ale minimalny FPS jest stabilny.

 

Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

A czy ten procek nie jest trochę za słaby na taką kartę graficzną? -,^

Q6600 to nie jest ta wiecznie żywa legenda OC przed rządami 2500K?

@temat

A jak tam temperatury?

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

To właśnie ta legenda chociaż nie taka jak E8400 albo Q9300 :D Jak się trafiło na egzemplarz z dobrym batch to szedł jak burza. Mój niestety ma wall przy FSB 460MHz.

 

Temperatury?

Idle 30 stopni.

Stes maksymalnie 55 stopni.

Czapka po całodniowym lappingu i polerce. To samo podstawa Mugena 1. Do tego Zalman STG-2.

 

Obawiam się, że wina może leżeć w płycie głównej a dokładniej nForce (EVGA 750i). Podobnie zachowywał się E8400 puszczony na 4.5GHz. Niby multum megaherców a i tak słaby framerate.

Nie mogę nigdzie tanio dorwać dobrej płyty na 775 i intelu (np. Asus Rampage), żeby sprawdzić słuszność swojej teorii.

Link to post
Share on other sites

To mogą być problemy ze sterownikami. Sam gram na Radeonie 5770 w Bad Company 2 ,i gdy zainstalowałem najnowsze stery 13.4, to cała gra była jakaś taka przymulona, nie było ultra płynnie na maks detalach, co jest nie zbędne do osiągnięcia dobrych wyników w multi. Inne gry takie jak Need for Speed Most Wanted akurat przyspieszyły (zwiększyło się użycie GPU z 60 do 80 %) ale Bad Company 2 jest dla mnie grą priorytetową, więc musiałem wrócić do Catalyst 13.1, po czym wszystko wróciło do normy. Wiem, że ty masz GF 660, ale nie przekreślał bym problemu ze sterownikami od NVIDII. 

Link to post
Share on other sites

No tak, ale przełożyłem tego GTX do kompa z XP na płycie z Intelem i gra chodzi płynnie. Ogólnie cały komp (słabszy) ale na mobo intela (P35) działa płynniej od kompa na nForce.

 

FPS mam płynny ale pomimo tego są dropy i stuttering przy większej sieczce albo gdy cała mapa jest zrównana z ziemią.

Link to post
Share on other sites

Karta ok, RAM ok, ale procesor słaby. Nie dziwię się, że gra zwalnia Ci przy większej ilości ludzi na serwerze. C2D w starciu rdzeń w rdzeń spisuje się lepiej od C2Q. Gdyby BC2 wykorzystywał w pełni większą ilość rdzeni, nie byłoby problemu, ale ta gra wciąż lepiej radzi sobie nawet na 2 rdzeniach, a więc lepszy wynik na C2D wcale mnie nie dziwi.
Podkręć procesor - choć szału nie będzie, bo 3,6GHz wcale Cię nie ratuje; to podciągnie Ci to minimalny FPS.

Bywaj

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A sprawdzałeś na procesorze na fabrycznych ustawieniach na 2,4Gh??

Jak będzie lepiej to znaczy że masz za wysokie fsb albo taktowanie cpu.

Wtedy dasz sobie np. na 3,2 i poszukasz lepszej płyty.

Edytowane przez FPS FAN
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na każdym ustawieniu CPU...

Dawno temu na e-giełdzie był fajny art o kręceniu LGA775 na logice Intela i NV. Pomimo takich samych ustawień (zegar w zegar) NV dostawała po du**e od Intela.

Winnym był jakiś tam dzielnik magistrali FSB (nie ten od pamięci), odpowiedzialny za komunikację z różnymi komponentami. Niestety moja płyta albo proc mają dziury w FSB nie pozwalające na optymalne ustawianie jej wartości a tym samym zmianę wartości tegoż mnożnika.

Przez to ten sam cep (Q6600 oraz E8400) lepiej śmigają na platformie Intela (płyta Abit IP35P) nawet z grafiką 9600GT - w porównaniu do GTX660.

O ile max FPS jest niższy na starszej karcie, o tyle platforma Intel-Intel ma znacznie wyższy średni FPS od konfiguracji Intel-nVidia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...