Skocz do zawartości

Jaka płyta z lga 1156


Recommended Posts

No leonie wyprzedziles mnie. Własnie mialem pytac kolegi jakie ma transfery na ps2(Universal... cos mowi chyba tak?)

 

tego zapiecia na procesor z dzwignia nie czaje. Co to procesory z dzwignia?? czy ze zapiecie ma dzwignie..

 

Ten gigas ma sie niby ostro palic?

Link to post
Share on other sites

Jak go !@@##$% :) (zaczynam się was bać chłopaki - zgroza- :menda: )

 

Podkręcanie z OC Genie xDD - jak spalić płyte , to czemu nie oO.

Poprawka, za te cenę to bym kupił jakiegoś Gigabite a nie MSI/ASUS (w tym przedziale ... szkoda pisać) W modelu GD80 jest trochę lepiej z Genie, wiem bo testowałem :co:

 

Co do USB się nie wypowiem ;)

 

Saber. lub Maximus ;) - the best motherboards on the planet (pomijając MSI Bing Bang Tringery i Gigabyte UD7 pod i7)

 

ATX :) - leon wyjaśnił ;) i się z nim zgadzam :?:

Link to post
Share on other sites

ja tu z leosiem jestesmy za maximusami (chyba)

bo co to saber? maximus walniety resztkami zielonej farby... :) + mocowanie wentyla na memki lekko zmieniony bios.

 

Co do decyzji w sprawie mobo... bierz standard aka gigas... bo i najlepiej dostajesz za kase...

 

 

jak kasa nie jest limitem bierzesz asusa czy saber/maximus nie zbladzisz.....

 

osobiscie czy za mobo mialbym dac 1tys czy 3 roznicy mi to nie robilo. Chcialem ladnie kolorowo.. mam... czy sie oplaca... tak jak masz kasiore na wyrypanie.. nie? to gigas zawsze bedzie srodkiem miedzy wdajnoscia akcesoriami a cena.....

Link to post
Share on other sites

Z kasą to u mnie tak, że jak pisałem na początku, płyta do 900 złotych:D Co do modelu.... to ... hmmm... Komp ma być na lata, wszysko ma być najlepsze ale w dobrej cenie, nie mam zamiaru szybko wymieniać tego mobasa, np z powodu, że za mało czegoś tam, że mi procka nie uciągnie itp... Dlatego moje zdanie droższe=lepsze :co: Ciągle mnie jakioś bardziej skłania ten Saber...

 

 

Może zróbmy tak, płyty są w podobnych cenach, niech każdy wymieni powody dla których wziął by tę a nie inną płytę:)... Nie podawać mi tu innych propos nawet:D

Link to post
Share on other sites

Jak się ma kasę , to się kupuje w ciemno :co: , a co do Saber.

O soc. , ram , grafika się nie będę rozpisywał bo to mają akurat podobne.

 

-Należy do serii TUF (lepsze i wydajniejsze chłodzenie -TheRedGuy , potwierdzone ;))

-Najstabilniejsza płyta główna na rynku (pomijając MSI Bing Bang Trinergy)

-Ładna kolorystyka (jak i maximus)

-Dodatkowe chłodzenie RAM'U , nie trzeba dokupywać osobno ;)

-Rozbudowany BIOS (lepiej niż w max.)

-Dzięki stabilności ponad wszystko , wyniki w O/C są nadzwyczaj dobre (ale gorsze niż w maxi.)

-12+2 faz ... na przyszłość będzie , gdy grafika w procku będzie silniejsza niż dedykowany GTX 260 (haha 4 lata? , jak obstawiacie?)

-Saber. "wstanie" , prawie z każdą konfiguracją O/C , ale swoje limity też ma :)

-porządne SLI , CF (nie mówię że maxi. ma gorsze :menda:)

 

 

Jak coś jeszcze się przypomni to napiszę.

Maxi. też dobra płyta główna , ale miałem Saber. , a Maxi. miałem okazję u kolegi przetestować , i JA wybrał bym Saber. (może jestem fanatykiem???-zgroza- , nie no :?:

 

A co do przycisków na płycie głównej (Saber. ma włącz.reset) , to najlepiej GD80 kupić , jak zależy wam na bezproblemowym funkcjonowaniu (dotykowe) , bo normalne potrzymają ile? 2 lata?, 3? , w końcu się zepsują.(przynajmniej szybciej niż dotykowe)

 

Off TOP - ale

http://pclab.pl/news41313.html

czytaliście? :) , jak by tak się stało to wiem co się znajdzie na lato w komp. ;)

Link to post
Share on other sites

Te przyciski to fajna sprawa jak sie na poczatku składa kompa, lub często zmienia podzespoły, można i odpalić srubokrętem ale ta to po cywilizowanemu fajniej :)

I taniej, bo obudowy nie trzeba :co:

 

Tu masz fajną recenzję z maximusem i sabrem, przeczytaj sobie na spkojnie co i jak, ja bym bral maximusa ale jak by mi ktoś zszedł z ceną o 50zł z Sabra to bym brał Sabra. Obie płyty fajne, maximus ma lepsze dodatki:

 

http://nvision.pl/Test-czterech-szybkic ... ils-1.html

 

"Radiatory przytwierdzone są do PCB jest za pomocą plastikowych kołeczków. Producent mógł jednak postarać się o śrubki z racji tego, że jest to przecież produkt otwierający nową serię „niezniszczalnych” płyt głównych. Jak się jednak okazuje chłodzenie sekcji zasilania CPU nie przylega dokładnie do wszystkich tranzystorów MOSFET. Po zdjęciu radiatorów widać to dosyć dokładnie" - to o SaberT

 

Jak masz na wydanie do 900zł to bym się nawet nie zastanawial i brał maximusa. Oczywiście nie w jakimś drogim sklepie tylko tak za 800zł,

Link to post
Share on other sites

hmm ,

-Saber. tez posiada MemOk i nie napisali,

-xD niedostające radiatory na Saber. , chyba mieli kicz wydanie tej płyty (może referencyjna?) ;)

-OC station , do Saber. też się da to podłączyć :co:

 

Trochę skrócili w Saber. , czytając to trochę się zdenerwowałem bo wiele funkcji typu np MemOK nie jest opisane, ale to tylko moje zdanie.

Ogólnie recka dobra.

 

Saber. - "niezniszczalnych płyt głównych" - a w oczach jedzie pociąg :) xD

Co do Maxi. , po kij tyle programów ? , kilka do O/C , to w końcu czym się da podkręcić proc.? , jednym, drugim itd? Xd

To nie zmienia faktu że Saber. to naj płyta w stabilności 8-)

Link to post
Share on other sites

w tej cenie maximus, oni tam tak fajnie napisali: Maximus wyscigówka, Saber terenówka. Płyta "pancerna" ale za 2-3 lata i tak będzie starociem (podobnie jak maximus). Albo Maximus albo schodzisz to niższego segmentu i jak bedziesz miał szczęście to dostaniesz niepiszczącą GD65 która się nie zchajca i 300zł w kieszeni. Pewne jest że jak kupisz droższą to i tak nie będziesz żałował bo takiego fajnego sprzętu się nie żałuje :)

 

Ja przeczytałem 10tki recenzji na overclocerclub, bjorn3d itp. i wiem co kupie (maximus, maximus) jak dorosnę psychicznie do wymiany kompa :co:, bo kasę na to juz mam. No chyba że jakiś model fajniejszy wprowadzą (rampage) w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites

co najmniej gtx260 lub radeon 4890, a najlepiej coś z serii 58xx lub te nowe, takie cudowne, co jeszcze ich nie ma, od nvidii, jak im było? xxx470 czy xxx480? Jakoś tak.

 

ReaperX--> ale tak generalnie w reckach jest, przy...ją się tylko do sabertootha. O pierdółki ale jednak. Za blisko cenowo maximusa. Do maximusa też mozna się przy..bać że w sumie ta dzwiękówka to trochę pic na wode a ceramika nie działa idealnie ale płytka fajna jest jakby nie patrzeć. Lepsza od serii z chipsetem x48 gdzie mimo wielkich radiatrów chipset dość mocno grzał się (taki urok x48) i oc było takie jak i na p45 (a z CFx16 mało kto chyba skorzystał)

Link to post
Share on other sites

Urok X48 ;) , znam ból.

A jak już bierzesz Maxi. , to poczekaj te 10 dni i zobacz co to będzie z tymi Fermi ;) , pozamawiaj inne części , a na koniec kartę zostaw :co:

 

Jak cena Fermi będzie naprawdę taka niska, to będzie ciekawie :)

 

Radeon 5850 będzie dobry do tego procka.A tak przy okazji, dlaczego nikt nie bierze 2 rdzeniówki z 4 wątkami od intela , zamiast 4 rdzeniówki? .Gry korzystają z 2 rdzeni ... ,a do programów 2 HT też wyjdą . Tak więc, ja czegoś nie rozumiem??? (Ghz , da się łatwo nadrobić).Albo to szpan?

Link to post
Share on other sites

Doliczylem sie chyba 8 złaczek do wiatraczkow.. mialem watpliwa przyjemnosc montowania noctuy nh-d14 bez oc pod obciazeniem nie wychodzi ponad 40C (prime) -troszke balem sie ze polamie mobasa ale zapiecie dobrze trzyma :)

 

Czemu nie bierze sie i3 zbyt czesto? bo za ta sama kase mozna miec fajnego 4rordzeniowca od amd.

Link to post
Share on other sites

hciałem też brać Xeona 3440(cena ta co i5, ma HT, ale dużo osób mi go odradza bo, na nim mniej wyciągnę)

Ten Xenon ma mnożnik 19 (i5 750 ma 20) dobre płyty osiągają max BCLK na poziomie 210mhz czyli 210*19=3990MHz (210*20=4200MHz)

Do tego tak jak wspomniał TheRedGuy włączone HT powoduje zwiększone wydzielanie się ciepła co może sprawić problem przy słabszym chłodzeniu :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...