Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Ponury Asasyn

 

Miałem na myśli to, że możesz równie dobrze wziąć słabszy zasilacz z certyfikatem Gold lub Platinum. Nie wiem też dlaczego tak usilnie chcesz Haswell' a, ale to twoja decyzja.

 

 

 

Cóż sam proponowałem SLI z GTX760 bo na SLI z GTX770 budżet by nie pozwolił, ale autor woli jednak 1 mocną kartę, zresztą poniekąd podzielam to zdanie, poza tym na GTX780 i tak będzie miał znakomitą wydajność

 

SLI GTX 770 zmieściłbym w tym budżecie po drobnych modyfikacjach, ale jak autor nie chce to już nie ma o czym rozmawiać.

Link to post
Share on other sites
Ja wiem ile DOKŁADNIE taki zestaw ciągnie bo mam w domu podobną konfigurację po mocnym OC i mierniki. Nawet filmy ponagrywałem, tylko z YT usunęli.

Masz SLI z gtx680 ?, poza tym jak widzę to sam masz Seasonica 860W :), ale dobrze nie chcę się sprzeczać, jednakże uważam że 550W do takiego konfigu z SLI770 to już naprawdę pogranicze i nikomu bym czegoś takiego nie polecił, bo zasilacze mają lepszą sprawność gdy pracują w 50-60% swojej mocy, a niżeli 80-90% i sądzę że doskonale o tym wiesz :)

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
poza tym jak widzę to sam masz Seasonica 860W

 

Który poleciał na gwarancję to raz a dwa, przy wyborze chodziło o to by zasilacz, nawet pod dużym obciążeniem się nie pocił - i nie włączał wiatraka - by być bezgłośnym. Tylko dlatego wybór padł na aż tak mocną jednostkę.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem jedno - mam teraz ogromny mętlik w głowie.

 

Co jest tak naprawdę nie w porządku z Haswellem, na chwilę obecną posiada go w cholerę osób i są więcej niż zadowoleni.

 

GTX 780 - postawię jednak na Twin Frozr. Gigabyte ma swego rodzaju "Tri Frozra", jest tańszy niż ten MSI którego chcę wziąć, ale też "gorętszy". Nie ma sensu dopłacać do Lightning, bo różnicy zauważalnej raczej nie będzie. 

 

Zasilacz - wydaje mi się, że ten Crosair to najlepszy wybór, prosiłbym o jakieś argumenty przemawiające za innymi.

 

Co do SLI, większość poleca brać jedną, mocną kartę. Kiedy GTX 780 przestanie wystarczać, to i SLI 770 zacznie odpadać. Ponadto myślę, że jeszcze bardzo, bardzo długa droga przed GTX 780.

 

Dodatkowe wiatraki w przypadku Fractala R4 naprawdę są konieczne?

 

Ktoś stwierdził, że wybrałem złą myszkę, jakieś alternatywy do tego modelu?

 

Co do RAMu, nowe konsole mają po 8GB, chyba lepiej brać 16 na chwilę obecną.

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Co jest tak naprawdę nie w porządku z Haswellem, na chwilę obecną posiada go w cholerę osób i są więcej niż zadowoleni.

 

Pasta słabej jakości powodująca wysokie temperatury, słaby potencjał OC oraz droższe płyty główne. IB możesz podkręcić wyżej i różnice się zacierają. Zegar w zegar Haswell jest szybszy od IB o jakieś 300 MHz. W skrócie możesz mieć to samo tańszym kosztem.

 

Co do RAMu, nowe konsole mają po 8GB, chyba lepiej brać 16 na chwilę obecną.

 

Do gier w tej chwili nie potrzeba, więcej niż 8 GB. 16 GB przydaje się do bardziej profesjonalnych rzeczy niż granie. RAM w konsolach jest inaczej wykorzystywany niż w PC, więc nie ma co tego porównywać. ;)

 

Co do SLI, większość poleca brać jedną, mocną kartę. Kiedy GTX 780 przestanie wystarczać, to i SLI 770 zacznie odpadać. Ponadto myślę, że jeszcze bardzo, bardzo długa droga przed GTX 780.

 

GTX 770 SLI jest dużo wydajniejsze od GTX 780. Zobacz na ten test:

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,1.html

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites
W skrócie możesz mieć to samo tańszym kosztem.

 

Niespełna 100 zł różnicy a większa wydajność (bez konieczności podkręcania), nowsza podstawka, mniejszy pobór energii, lepsza płyta główna i ogólnie świadomość samego posiadania  :)

 

Co do RAMu - wspominałem, że być może zdarzy mi się odpalić coś bardziej "pamięciożernego", więc lepiej będzie mieć te 16 GB. 

 

Odnośnie SLI - owszem, jest wydajniejsze, ale również bardziej problematycznie. Ponadto nie chciałbym przetrzebiać pozostałych, dobrych komponentów aby zmieścić SLI GTX 770, a do 760 jakoś mnie nie ciągnie. GTX 780 to demon wydajności i raczej wystarczy na kilka lat.

 

PS: Proszę, aby ktoś odniósł się także do pozostałych pytań z mojego poprzedniego wpisu. 

Link to post
Share on other sites

Który poleciał na gwarancję to raz a dwa, przy wyborze chodziło o to by zasilacz, nawet pod dużym obciążeniem się nie pocił - i nie włączał wiatraka - by być bezgłośnym. Tylko dlatego wybór padł na aż tak mocną jednostkę

Właśnie.. , a autor właśnie tej bezgłośności wymaga (pierwszy posty tematu - wymagania specjalne) to jedno, a dwa polecanie/proponowanie komuś 550W zasilacza, czy to nawet z certyfikatem gold czy platinum, do zestawu z SLI gtx770 + OC, gdzie w pewnych sytuacjach taki 550 Watowy zasilacz pracowałby pod dużym obciążeniem, a wiatrak chodził na 100%, no to tak trochę nie bardzo.

 

 

Proszę, aby ktoś odniósł się także do pozostałych pytań z mojego poprzedniego wpisu. 

 

Nie odniosę się do tych pytań, bo uważam że wszystko jest w porządku, klawiatura czy myszka ma być dla Ciebie wygodna w użytkowaniu, ktoś twierdzi że wybrałeś kiepską myszkę, a być może w życiu jej w ręce nie miał ? Chodzi o to że takie rzeczy ciężko wybrać jak się nie widzi i nie dotyka, możesz opierać się jedynie na opinii osób, które tą myszkę, klawiaturę mają. Jak dla mnie możesz brać sprzęt i peryferie tak jak podałeś w podsumowującym poście na poprzedniej stronie, bo tym więcej się zastanawiasz tym większy mętlik w głowie. Tyle ode mnie jeszcze raz życzę udanych zakupów i żebyś był z nich zadowolony, bo jednak 12 tys. drogą nie chodzi. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam :)

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dramatyzujesz.

 

Nigdy nie zanegowałem, polecanego zasilacza Corsair, mówię tylko, że taki sprzęt a nawet ciut słabszy, ogarnie aż nadto te bebechy. W Z Twoich wypowiedzi ewidentnie wynika, że nie miałeś nigdy takiego konfigu i nie masz pojęcia, jakie czynniki wpływają na realny pobór z gniazdka. Karty graficzne bardzo rzadko skalują się w 100% swoich możliwości, podczas obsługi gier, które obecnie są na rynku. Taki konfig wyciśnie zakładane 450-500W z tego zasilacza jedynie w crysis 3, metro itp. W każdej innej grze, nie przekroczy nawet 300W a wiesz dlaczego ? Bo jedną kartę, będzie wyłączał. Nie będzie potrzebna do komfortowej rozgrywki.

 

 

Odbiegasz od głównego tematu dyskusji za daleko, robiąc niepotrzebne zamieszanie. Zaczynasz obracać kota ogonem, na dodatek, będąc w błędzie, jeszcze zarzucasz mi nieprofesjonalizm. Ja tylko odpowiadam, na Twoje posty.

 

Dalsze takie zachowanie, spowoduje interwencję opiekuna działu.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Taki konfig wyciśnie zakładane 450-500W z tego zasilacza jedynie w crysis 3, metro itp. W każdej innej grze, nie przekroczy nawet 300W a wiesz dlaczego ? Bo jedną kartę, będzie wyłączał. Nie będzie potrzebna do komfortowej rozgrywki.
 

 

Spoko. Doskonale wiadomo po pomiarach SLI 680tek że zasilacz 550W jest w stanie uciągnąć taki konfig. Sam wykonywałem takie pomiary- faktycznie trzeba karty sztuczkie obciążyć żeby potrafiły zjeść cokolwiek ponad 500W (a to wszystko po mocnym OC). Sam jednak wspominasz o najważniejszej rzeczy- mając zapas mocy masz zupełnie inną kulturę pracy zasilacza nawet pod największym obciążeniem. Ten fakt, oraz spory budżet pozwala zainwestować w lekko mocniejszy zasilacz który da większą kulturę pracy a ponadto nie narobi problemów kiedy z wiekiem zacznie lekko spadać mu moc. Oczywiście zgadzam się też że ogromną większość czasu zestaw będzie brał ~300W a nie te ekstrema. Technicznie więc masz absolutną rację- taki zasilacz pociągnie ten konfig- ale sam widzisz że osobiście nie zdecydowałeś się na zasiłkę "na styk" maksymalnego poboru i ja też bym się na to nie zdecydował...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, akurat na zasilaczu oszczędzać nie zamierzałem, więc nie rozumiem po co ta debata  :)

 

Po prostu przewinęły się przez ten temat różne marki i chciałbym wybrać możliwie najlepszą.

 

@synn1993

 

Ponownie dziękuję i tak, byłeś bardzo pomocny. Mam jeszcze kilka lub kilkanaście dni i wszelkie uwagi oraz propozycje co do zestawu są mile widziane. 

 

Przez głowę przechodziło mi także, czy nie kupić sobie Lenovo Y580 za 3k do obecnych gier, a pozostałe 9k zainwestować w PS4, większy TV itd. No ale to chyba nie ma sensu, taki PC powinien wytrzymać kilka lat przy grze na wyższych ustawieniach.

 

Jakby ktoś mógł się jeszcze wypowiedzieć co do tych dodatkowych wiatraków do Fractala R4, to będę wdzięczny.  

 

PS: Kontaktowałem się z Techplanet i przez podany na stronie okres czasu, gwarancję można realizować poprzez ich sklep, później u producenta, jeśli ten oferuje więcej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niespełna 100 zł różnicy a większa wydajność (bez konieczności podkręcania), nowsza podstawka, mniejszy pobór energii, lepsza płyta główna i ogólnie świadomość samego posiadania :)

 

Nowsza podstawka to się zgadza, ale na nią wyjdzie jeszcze tylko jeden CPU, a dokładnie Haswell Refresh, na którego nie będzie sensu wymieniać czy to IB czy Haswella. Za dużej różnicy w poborze prądu między IB a Haswellem nie ma, chyba że mówimy o stanach uśpienia, ale przy takim budżecie nie robi ci chyba różnicy czy będzie brał 4 W czy 0,4 W. Płyty główne są identyczne różni je tylko zastosowany chipset. Nowe nie zawsze znaczy lepsze, ale wybór jak zawsze pozostawiam użytkownikowi.

 

 

 

Co do RAMu - wspominałem, że być może zdarzy mi się odpalić coś bardziej "pamięciożernego", więc lepiej będzie mieć te 16 GB.

 

Jeśli wykorzystasz te 16 GB to nie ma sprawy. W każdym razie do gier nie ma sensu nic powyżej 8GB.

 

 

 

Jakby ktoś mógł się jeszcze wypowiedzieć co do tych dodatkowych wiatraków do Fractala R4, to będę wdzięczny.

 

Wszystko zależy jak duży przewiew chcesz mieć w budzie i  co za tym idzie niższe temperatury oraz czy od razu się będziesz brał za OC czy wstrzymasz się jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Nowe nie zawsze znaczy lepsze

 

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, ale w tym wypadku gorsze akurat nie jest. Co do płyty głównej to chyba ma lepszy chipset dźwięku, 6x SATA3 itd. 

 

 

Wszystko zależy jak duży przewiew chcesz mieć w budzie i  co za tym idzie niższe temperatury

 

Niższe temperatury to na pewno chciałbym mieć :)

Link to post
Share on other sites

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi; myślę, że warto poczekać na TriFrozr, nawet nie po to aby je kupić, lecz ze względu na to, że MSI po wprowadzeniu nowego modelu może obniżyć cenę starszego - twinfrozr.

 

Co do zasilacza to po 1. podpisuję się pod wypowiedzią biafra1987, a po 2. uważam, że skoro mówicie, że SS ostatnio taki niedobry bo piszczą cewki może warto wziąć np. BQ albo XFX, ale tu bym się obawiał, bo też mają części od SS. BQ z zapasem mocy, może np.:http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/3175843, albo jak niemodularny to to: http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/3175908. ew. jakieś Dar Power Pro, ale nie wiem czy może to nie to aż nadto.

Link to post
Share on other sites
Co do zasilacza, to co jest nie tak z tym?

Absolutnie nic.. , ktoś tu najwidoczniej chce mieć swoje "5 minut" , a pewnie nie zapoznał się z cały tematem i teraz daję propozycje z którymi przekroczyłbyś budżet lub propozycje niemodularne. Ten Corsair jest jak najbardziej w porządku i wcale nie gorszy od tych BQ, nie wspominając o XFX.. 

Co do chłodzenia to może aktualnie jest niedostępny, bo jak składałem ten zestaw to był, a że i tak dopiero za kilka, kilkanaście dni będziesz robił zakupy, to wszystko może się zmienić, więc nie przejmuj się teraz tym zbytnio, a jak coś to znajdziemy coś innego :)

 

P.S. Miałem się już nie udzielać, a jednak.. Po prostu jak będziesz już się szykować do zamawiania, wtedy odśwież ewentualnie ten temat jak coś Cię będzie trapiło wtedy postaramy się je po prostu rozwiać.

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W porządku, dziękuję za pomoc  :)

 

Myślę że więcej nieścisłości co do zestawu być nie powinno, ewentualnie ten dodatkowy(e) wentylator(y) do obudowy, bo jeśli rzeczywiście ma(ją) wpłynąć pozytywnie na żywotność podzespołów, to może jakoś bym to "upchnął".

 

Tak z ciekawości, ile wyszłoby LC i jak to się ma do początkujących? 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co czekać z zestawem.Masz chajs to zamawiaj teraz.  Jesienią będzie zauważalny skok cen na RAM i SSD. Jak chesz kupować komp to kupuj teraz.Kurs dolara będzie cały czas rosnąć,więc podzespoły do komputera też.Dałem Tobie świetny zestaw  z 3770K to Ty nagle chcesz Haswell,bo co?Jest nowy?Jest lepszy?......

 

Z całym szacunkiem,ale zupełnie nie rozumiem Twojego podejścia Autorze.

Link to post
Share on other sites

Pieniędzy jeszcze nie mam, to kwestia dni - nie dłużej niż do 10.09. Ponadto w przyszłym tygodniu zaczynam remont pokoju, więc wszystko i tak musiałoby poczekać na złożenie, gdybym zamówił w tej chwili. Dodatkowo moje podejście to zakupić zestaw który mnie w pełni usatysfakcjonuje, wielu namawia na Ivy, inni zaś na Haswella - a w tej kwestii sprawę przecież zamknąłem. Gdy ukazał się Ivy Bridge, to było podobne faworyzowanie Sandy.

 

Klik - Dokładnie to samo: "z Ivy są problemy z temperaturami po OC" i tak wyglądała większość opinii. To jest takie coroczne wałkowanie tego samego. 

 

Decydując się na PC, na 99% wezmę zestaw z poprzedniego podsumowania (#82) i teraz dopytuję po prostu o pomniejsze bzdurki typu wentylator oraz mysz. Nie będę budował od nowa zestawu na 3770k, ponieważ nie ma takiej potrzeby i mogę zagwarantować, że za rok o tej porze będzie tutaj polecany Haswell.

 

Link to post
Share on other sites

http://www.chip.pl/news/sprzet/procesory/2013/06/intel-haswell-jest-wolniejszy-i-grzeje-sie-bardziej-niz-sie-spodziewano miałem sam wybrać 4770k, ale odechciało mi się już całkiem :)

 

"Francois Piednoel, Główny Inżynier / Performance Architect w firmie Intel, w rozmowie z redaktorem portalu AnandTech na portalu Twitter, poinformował, że nie jest zadowolony z testów wydajności opublikowanych przez portal Tom's Hardware i jego zdaniem nie przedstawiają one faktycznej wydajności procesora. Czy jest tak w rzeczywistości, najprawdopodobniej dowiemy się po premierze owych układów." https://twitter.com/IanCutress/status/313593122103885824

Edytowane przez WiGoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...