Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 4000 zł


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie chcę złożyć komputer do grania za maks 4000zł. Sprzęt najlepiej jak by był do OC.

 

  • Zastosowanie komputera : gry głównie ew. filmy itd.
  • Maksymalna kwota : 4100
  • Których części potrzebuję : Wszystkich niezbędnych do działania prócz napędu.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Oczywiście, że tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera : z tego co się będzie dało włożyć to napęd Ihas 124B
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/DitkXq/ 
  • Co do proponowanego zestawu. Wiem, że macho black & white nie wejdzie do tej budy i kupiłbym zwykłego, tylko jednak nie ma jak pokazać, bo jest wykupiony z tej strony.
  • Inne : brak
Edytowane przez eQuware
Link to post
Share on other sites

 

Witam, tak jak w temacie chcę złożyć komputer do grania za maks 4000zł. Sprzęt najlepiej jak by był do OC.

 

  • Zastosowanie komputera : gry głównie ew. filmy itd.
  • Maksymalna kwota : 4100
  • Których części potrzebuję : Wszystkich niezbędnych do działania prócz napędu.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Oczywiście, że tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera : z tego co się będzie dało włożyć to napęd Ihas 124B
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/DitkXq/ 
  • Co do proponowanego zestawu. Wiem, że macho black & white nie wejdzie do tej budy i kupiłbym zwykłego, tylko jednak nie ma jak pokazać, bo jest wykupiony z tej strony.
  • Inne : brak

 

Zestaw jak najbardziej ok , ale w lepszej cenie masz asusa : http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-680-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1058-6008-wentylator-directcu-ii-gtx680-dc2-2gd5-514225/

Link to post
Share on other sites

Jak ma być OC, to nie ma sensu brać 4670k, Wysoko go nie podkręcisz,a będzie cieplej niż na 3570K.Rożni

 

Dla tego proponuję wziąć 3570K + G45(lepsza sekcja zasilania względem G43 i obsługa SLI).Różnica wydajności kilka procent,a zdecydowanie lepiej się podkręca.Dodatkowo masz GTX 770(Karta szybsza od GTX 680,która w tym momencie nie jest opłacalna) 

SSD dysk o pojemności 128GB(na system) + 1TB na multimedia,dalej chłodzenie na CPU,8 Gb RAMu,solidny zasilacz i niezła obudowa do 200 zł.

 

Intel Core i5-3570K

MSI Z77A-G45 

SilentiumPC Fortis HE1225 

Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 

Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit 

Plextor 2,5' 128GB

Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB

XFX Core 550W 120mm 

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black 

 

Całość 4212,41 zł.Trochę przekroczyłem budżet.Około 80 zł.Ale masz procek do wysokiego OC,MOBO z obsługą SLI, lepszą grafikę i dodakowo SSD dysk.

 

Link do zestawu http://www.morele.net/inventory/info/WHyl30/

 

Życzę udanego zakupu! ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko właśnie coś gtx 770 z tego co widać na filmiku poniżej ma niewielkie problemy z grami i się trochę obawiam zakupu:

http://www.youtube.com/watch?v=CQAbBU43mpo

 

Jeszcze też pytanie co do procka i płyty, mówisz, że podany przez Ciebie procek lepiej się kręci, problem jest tylko w tym, że nie wiem czy na 1155 coś wyjdzie. A jeśli za 2-3 lata by mnie tknęło coś wymienić, to będzie problem. Na 1150 wiem, że ma wyjść haswell refresh z 10% wydajniejszy i jeszcze broadwell o ile wyjdzie więc sam nie wiem, a tempy są aż takie tragiczne?

Edytowane przez eQuware
Link to post
Share on other sites

Jakie problemy??? GTX 770 to jest tak naprawdę GTX 680 tylko szybszymi pamiątkami i jest tańsza.Tylko nadal nie rozumiem co masz na myśli mówiąc ,że GTX 770 ma problemy?Wytłumacz.A co jeśli Haswell Refresz będzie na LGA 1149,to twoja podstawka też będzie "wymierać".Nikt tego nie wie jak będzie, czy lepiej czy gorzej.Myślisz Broadwell mocno podkręcisz?To jest procek dla sektora mobilnego,a nie dla "bicia" OC. Zmniejszając techniczny proces,nie uzyskamy wysokich OC.

Link to post
Share on other sites

Obejrzyj filmik który podałem post wcześniej. Poza tym, ja na razie raczej nie będę kręcił bo spokojnie do każdej gry na dzień dzisiejszy mi to wystarczy, ale za rok czy później, zależy jak to się sytuacja potoczy na rynku gier będę kręcił, żeby mieć te parę fpsów więcej. Z tego co słyszałem refresh ma wyjść na 1150 na 1155 nic już nie wyjdzie. Myślę, że z chłodzeniem macho czy czymś podobnym tempy nie będą problemem nie wiem jak przy kręceniu. Z drugiej też strony jest to najnowsza podstawka. Sam nie wiem ;)

Edytowane przez eQuware
Link to post
Share on other sites

Chyba raczej proste, że niczego tam nie widać, bo nie ma tam porównania kart na podstawie fpsów z gier. Chodzi o to, że w niektórych grach słabsze karty mają te kilka klatek więcej, może to tymczasowe problemy sterowników lub czegoś, ale jednak faktycznie biorę gtx 770 tylko pytanie jak z tym procem.

 

Jeszcze myślę czy nie warto było by zainwestować w i7 2600k ?

Edytowane przez eQuware
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...