Skocz do zawartości

Ocena zostawu do 3000 zł


Recommended Posts

 

Prosze o ocenę powyższego zestawu i pomoc w lekkim zmniejszeniu ceny - jak napisałem, chciałbym zmieścić się w 3000zł, myślę, że mogę zaoszczędzić po 50zł na napędzie, który mam taki jak powyżej i na dysku, który mógłby mieć pojemność 500GB.

 

Bardzo zależy mi na szybkości komputera, zarówno na tempie uruchamiania programów jak i przesyłania plików na pendrive'a itp. (dlatego dodałem do zestawu dysk SSD, na którym zamierzam zainstalować Windowsa).  Chciałbym mieć możliwość swobodnego grania w najnowsze gry, ale nie muszą one działać na najwyższych detalach - może tańsza karta graficzna? Nie znam się na OC i dlatego napisałem, że nie zamierza podkręcać, ale jeśli to proste i warto, to w zasadzie moge spróbować.

Link to post
Share on other sites

Proszę : http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72928&s=63363&s=70215&s=73920&s=73528&s=78214&s=54407&s=73501&s=50390&s=77989

Co prawda zestaw przekracza trochę po za 3000 zł , ale za to włożyłem ci xenona , który jest niebywale lepszy do obróbki zdjęć lub pracowanie w tego typach programach niż amd  , jest porównywalny do i7. Niestety musiałem skroić koszta ceną karty graficznej ;/


Można jeszcze okroić cene , poprzez wzięcie wersji 60GB , wtedy powinieneś zmieścić się w skali 3000 tyś zł , ale dla mnie 60 GB było by za mało ;)

Link to post
Share on other sites

Oj pomyłka procesor nie pasował do płyty głównej ;p , zaraz to poprawiam.

Poprawione : http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=77272&s=72928&s=63363&s=70215&s=73920&s=73528&s=78214&s=54407&s=73501&s=50390


Jak masz brać system , prywatnie  wziąłbym WIN 7 podstawowego Home Edition , miałem WIN 8 i nie polecam.


Masz może win 7  ?? , bo można kupić upgarde za tańszą cenę ^^ 

Edytowane przez PlayForHD
Link to post
Share on other sites

Trzymaj  z system wyszło 3167 zł ,  : 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72905&s=72512&s=77272&s=40151&s=74413&s=63363&s=70215&s=73528&s=73501

Nagrywarkę weźmiesz tą starą 


a potem uzbierasz sobie na chłodzenie cpu , bo z tego co widzę nie będziesz robił oc , więc boxowe na jakiś czas powinno starczyć.

Link to post
Share on other sites

@PlayForHD

Ten Xeon, którego dałeś ma 4rdzenie / 4 wątki. Porównywalny z i7 jest E3-1230v2 (ten ma już 4 rdzenie / 8 wątków). Poza tym dyski SSD 60GB są nieopłacalne, lepiej dorzucić do 1TB HDD.

 

@neverneve

Obróbka grafiki czyli? Jakieś bardziej zaawansowane projekty? Jakich aplikacji używasz? Ogólnie będzie więcej gier czy tej obróbki grafiki?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

@PlayForHD

Ten Xeon, którego dałeś ma 4rdzenie / 4 wątki. Porównywalny z i7 jest E3-1230v2 (ten ma już 4 rdzenie / 8 wątków). Poza tym dyski SSD 60GB są nieopłacalne, lepiej dorzucić do 1TB HDD.

 

@neverneve

Obróbka grafiki czyli? Jakieś bardziej zaawansowane projekty? Jakich aplikacji używasz? Ogólnie będzie więcej gier czy tej obróbki grafiki?

Musiałem niestety skroić nieco budżet bo ma wyjść te 3 tysiące .Dysk ssd jest opłacalny jeżeli zależy mu na szybkim wczytywaniu i ogólnej poprawy działania systemu.  

Link to post
Share on other sites

Stwierdziłem, że jednak będę w stanie dołożyć trochę i kupić SSD 128GB.

 

BlueMike: grafika rastrowa, czyli GIMP/Photoshop (jest to moje stare hobby, do którego mam nadzieję wrócić, ale nie myślę o tym jak o głównym zastosowaniu komputera), nie pogardziłbym też wygodną obsługą After Effects. Gier też nie będzie dużo, jak na razie zaplanowałem sobie tylko Battlefielda 4, aby pograć z kolegami. Co do aplikacji - poza przeglądarką, odtwarzaczem wideo i paroma aplikacjami typu Spotify czy Skype nie przychodzi mi wiele do głowy. Wiem też, że do internetu i filmów można by złożyć dużo tańszy model, jednak moja sytuacja wygląda tak: mam możliwość wydania tych 3000 na to, albo nie wydania w ogóle. Komputer ma posłużyć z 4-5 lat i, jak napisałem, musi być szybki (gdyż używanie obecnego to katorga pod tym względem).

Link to post
Share on other sites

Stwierdziłem, że jednak będę w stanie dołożyć trochę i kupić SSD 128GB.

 

BlueMike: grafika rastrowa, czyli GIMP/Photoshop (jest to moje stare hobby, do którego mam nadzieję wrócić, ale nie myślę o tym jak o głównym zastosowaniu komputera), nie pogardziłbym też wygodną obsługą After Effects. Gier też nie będzie dużo, jak na razie zaplanowałem sobie tylko Battlefielda 4, aby pograć z kolegami. Co do aplikacji - poza przeglądarką, odtwarzaczem wideo i paroma aplikacjami typu Spotify czy Skype nie przychodzi mi wiele do głowy. Wiem też, że do internetu i filmów można by złożyć dużo tańszy model, jednak moja sytuacja wygląda tak: mam możliwość wydania tych 3000 na to, albo nie wydania w ogóle. Komputer ma posłużyć z 4-5 lat i, jak napisałem, musi być szybki (gdyż używanie obecnego to katorga pod tym względem).

Zawsze , więcej GB się przyda , co do obróbki zdjęć będzie lepszy xenon.

BlueMike , jak myślisz ?? 

Link to post
Share on other sites

@PlayForHD

W drugim poście napisałeś, ze jest porównywalny do i7, a nie jest :) Xeon nie Xenon (te są w samochodach) :D

Myslę, że skoro tu jest hobbystyczna obróbka grafiki można na razie dać 8GB w jednym module i jeśli będzie autorowi brakowało to dołoży drugi. Tym bardziej, że trochę budżet napięty i wymagania duże (BF4)

 

Stwierdziłem, że jednak będę w stanie dołożyć trochę i kupić SSD 128GB.

Jaki teraz masz budżet?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

@PlayForHD

W drugim poście napisałeś, ze jest porównywalny do i7, a nie jest :) Xeon nie Xenon (te są w samochodach) :D

Myslę, że skoro tu jest hobbystyczna obróbka grafiki można na razie dać 8GB w jednym module i jeśli będzie autorowi brakowało to dołoży drugi.

 

Jaki teraz masz budżet?

Każdemu może się pomylić , a znajdziesz coś lepszego za tą cene ?? 

Edytowane przez PlayForHD
Link to post
Share on other sites

 

 

ten xenon jest nieco wydajniejszy od i5 3470.

Jeśli w Twojej propozycji umieścimy Xeona E3-1230v2 (bo o tym mówimy tak myślę) to za całość wyjdzie 3300zł. Bo E3-1220v2 ma wydajność taką jak i5-3350P: http://ark.intel.com/pl/compare/65734,69114

 

W tej kwocie można mieć zestaw z GTX660 Ti (będzie wydajniejsza w BF), i5 (skoro to hobbystyczna obróbka grafiki + gry) i SSD 128GB na lepszym kontrolerze Marvell (jeśli SSD musi być to wybrałbym ten właśnie model), a także z modularnym zasilaczem: http://www.morele.net/inventory/info/f7fAVa/ (Windowsa 8 można podmienić na Win7 HP 64-bit, kosztują tyle samo). RAM w jednym module (można rozbudować do 16GB jesli bedzie więcej obróbki grafiki). I trzeba pamiętać, że Win 7 Home Premium obsługuje do 16GB RAMu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli w Twojej propozycji umieścimy Xeona E3-1230v2 (bo o tym mówimy tak myślę) to za całość wyjdzie 3300zł. Bo E3-1220v2 ma wydajność taką jak i5-3350P: http://ark.intel.com/pl/compare/65734,69114

 

W tej kwocie można mieć zestaw z GTX660 Ti (będzie wydajniejsza w BF), i5 (skoro to hobbystyczna obróbka grafiki + gry) i SSD 128GB na lepszym kontrolerze Marvell (jeśli SSD musi być to wybrałbym ten właśnie model), a także z modularnym zasilaczem: http://www.morele.net/inventory/info/f7fAVa/ (Windowsa 8 można podmienić na Win7 HP 64-bit, kosztują tyle samo). RAM w jednym module (można rozbudować do 16GB jesli bedzie więcej obróbki grafiki). I trzeba pamiętać, że Win 7 Home Premium obsługuje do 16GB RAMu.

Zestaw bardzo dobry , nie zmieniał bym nic.  Tylko Windowsa ewentualnie bo 8 to klapa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten podany przeze mnie nie umożliwia, Ale chyba byłaby możliwość niewielkiego OC po zmianie płyty na MSi Z68A-G43 (tu radzę spytać eksperta kajitsu. jak to wygląda). Aby była możliwość "pełnego" OC trzeba by dołożyć do płyty MSI Z77A-G43 i procesora i5-3570K, a także jakiegoś chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...