Skocz do zawartości

Głośniki 2.1 do pokoju 500zł.


Recommended Posts

Witam, muszę zacząć się rozglądać za głośnikami do pokoju 15.5m kw. Tylko  2.1 ew jakieś 2.0.Bardziej niż na mega mocy zależy mi na jakości dźwięku i basie gdyż głośniki do ,,zatrzęsienia domem" będe kupował w niedalekiej przyszłośći do salonu a teraz musze jakies do mojego pokoju kupić.Co myślicie o Harman Kardon Soundsticks 3 ??Używki są na allegro za 350zł ale przeraża mnie ich mała moc, wiem że napisałem że nie zależy mi na bardzo dużej mocy ale czy to nie jest naprawdę za mało??Moją uwage jeszcze zwrócił Creative Megaworks 250D co o nich myśłicie?Mam nadzieje że wybierzemy coś w krótkim czasie,jutro postaram się przejechać do wawy i odłuchać tych Harmana.Chyba że jeszcze Bose Companion 2? Widziałem jeszcze subwoffer od bose companion 3 za 250zł co myślicie o tym żęby do niego dołączyć te companiony 2 ?

Edytowane przez jjack
Link to post
Share on other sites

Posiadam 250D już od dobrych kilku lat i głośniki grają świetnie. Jedyne co mnie w nich denerwuje to przyciski od pilota, które się tak jakby powciskały. Gość co włożył zamienniki dał je jakiejś wątpliwej jakości, ale działa. Polecam.

Link to post
Share on other sites

Może coś z Edifiera przypadnie Ci do gustu.Ja ma S730 i sobie bardzo chwalę. Niższych cenach też mają niezły wybór.Jakość dźwięku na b. dobrym poziomie jak dla mnie.

http://allegro.pl/glosniki-edifier-2-1-c3-czarne-i3388834361.html

http://allegro.pl/glosniki-edifier-2-1-s330d-czarne-i3410342911.html

http://allegro.pl/glosniki-edifier-2-0-r1900tii-czarne-i3412502399.html

Link to post
Share on other sites

Mógł bys cos wiecej o d250 powiedzieć ?Jak jest z szczegolowoscia dźwięku ?Nic nie buczy przy wyższej glosnosci?

 

A co myślicie o bose acoustimas 5 series 2?Widzialem za 700zl sub z 2 satelitkami.Jaki najtańszy amplituner by do tego trzeba było dokupić ?

Edytowane przez jjack
Link to post
Share on other sites

Co do 250D to dopiero przy dobrej dźwiękówce te głośniki pokazują co potrafią. Jak dla mnie wysokie są dobre, a i bas nie buczy i gra przyjemnie. Miałem okazję posłuchać Gigaworks G500 u kolegi jak i Z5500. Powiem tak. G500 nie mają do nich startu. Z5500 ma lepszy bas, ale już wysokie i średnie dla mnie lepsze są w 250D. Jeżeli nie słuchasz niczego, a ustawisz głośność na 3-4 kropkę( na pilocie ) słychać już cichutkie szumy z satelitek( co podczas słuchania muzyki czy grania mi nie przeszkadza ani trochę). Co do głośności to złego słowa powiedzieć nie mogę. Miałem je na studniówce gdzie przez jakieś 20-30 minut grały na full mocy i nikt się na jakość nie skarżył, a i ja byłem mile zaskoczony bo w bloku przy sąsiadach to sobie można.

Edytowane przez dudek079
Link to post
Share on other sites

zdecyduj sie pomiedzy 2.0 Edifier R2600 lub 2.1 edifier C3 obydwa glosniki sa bardzo dobre. R2600 wygral takze w porownaniu z Solo 6C na ixbt.com. R2600 mam sam i maja super czysty dzwiek i mocniejszy bas niz wiele 2.1 systemow. Bedziesz z obydwu zestawow napewno zadowolony.

Link to post
Share on other sites
250D to dopiero przy dobrej dźwiękówce te głośniki pokazują co potrafią

 

Nonsens i kolejna miejska legenda jakoby głośniki komputerowe lepiej zaczynały grać z haj endową kartą dźwiękową.

 

Jak dla mnie wysokie są dobre,

 

Widać masz bardzo małe wymagania odnośnie jakości dźwięku bo wysokie kuleją z powodu braku odpowiedniego głośnika dla nich.

 

G500 nie mają do nich startu.

 

Na ten temat bym polemizował.

 

Z5500 ma lepszy bas(wiadomo duży głośnik i więcej mocy)

 

Jeżeli tłuczenie i granie powyżej 300Hz nazywasz lepszym basem.... akurat głośnik od 5500 ma mniej mocy od tych z MW250d i G500.

 

wysokie i średnie dla mnie lepsze są w 250D.

 

Z tym się zgodzę.

 

przez jakieś 20-30 minut grały na full mocy i nikt się na jakość nie skarżył

 

Dlaczego nikt się nie skarżył, możesz to wyjaśnić?

Uprzedzę Cię zanim napiszesz jakąś głupotę.

MW250d mają 2 dwu-kanałowe końcówki STA575. Jeden kanał zasila satelity a drugi głośnik basowy, który jest dwu-cewkowy. Końcówki wyposażone są w limiter. W skrócie, nie da się przesterować tego zestawu bo zanim zacznie charczeć końcówki zaczną ograniczać wydzielaną moc.

 

Ze względu na wady konstrukcyjne oraz koszty naprawy zestaw ten jest wart nie więcej niż 200zł.

 

@Autor

 

Jak zależy Ci na jakości do kup sobie R2600, postaw blisko siebie i będziesz miał ładny dźwięk.

Link to post
Share on other sites

@Lukson

Oczywiście to są tylko moje odczucia. Szanuję twoje uwagi. Jak dla mnie te głośniki są bardzo dobre jak na tyle lat ich użytkowania. Najlepiej jakby autor tematu sam odsłuchał te zestawy. Każdy ma inne preferencje. Nigdy nie miałem żadnego problemu( 10 lat ), oprócz przycisków  w tym pilocie. Zależy kto na jaką sztukę trafi. Przyznaję ekspertem od głośników nie jestem.

 

Dzięki za poprawienie mnie w kwestii Z5500.

Edytowane przez dudek079
Link to post
Share on other sites
a chyba przewyższają wielkość podanych zestawów

 

Których? Edifierów? Zapomnij.

 

Musiał bym troche dołożyć ale myśle że warto.

 

Dopłacać do znaczka Bose. Jeżeli nie masz na co pieniędzy wydawać.

 

Poza tym nie wiem czy wiesz, ale do tych głośników potrzebny jest wzmacniacz.

Jak znam życie to grają tak samo jak nie gorzej od Tonsil Sub-Sat 1.1, które kosztują około 200zł.

Link to post
Share on other sites

Wiem ze jest potrzebny wzmacniacz.Słyszałeś kiedyś te głośniki bose?Widziałem pewien test w którym były porównywane 3 zestawy glosnikow 2.1 w tym :

Bose companion 3-Raczej gorsze od Acoustimass 5

Edifier S530D-WYższy model tych które mi zaproponowaliście

No i jeszcze jakieś tam.Companiony wypadły lepiej w tym teście niż te edifiery a były porównywane do wyższego modelu niż mi zaproponowaliście także nie wiem jakim cudem takie Acoustimass 5 mogą zagrać gorzej od niższego modelu Edifierów skoro companiony 3 wygrywają z ich wyższym modelem.Możesz mi to jakoś wyjaśnić,uzasadnić??Nie to że jestem zdecydowany na zakup tych acoustimass ale poprostu chce wiedzieć dla czego tak uważasz ;]

Edytowane przez jjack
Link to post
Share on other sites

Masz na myśli tą reckę na pclolu?

 

Spece z tamtejszego serwisu nie powinni zabierać się za opisywanie walorów akustycznych sprzętu audio. Słuchałem Companion 3 oraz Companion 5.

Jak grają satelity? Tak jak w X-530. Mają identyczną budowę. Dwa głośniczki szerokopasmowe w jednym plastikowym pudełku.

 

2k za takie coś? Dziękuje, postoję.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem sam już :( jakoś ciągnie mnie do tych bose jak jakiegoś debi... Mam w samochodzie nagłośnienie bose no i może dla tego. Te głośniczki mają nagłośnić mały pokój 15m kwadrat a jakieś porządne będe kupował za jakiś miesiąc do salonu także jak by coś  z tymi do pokoju było nie tak to będe używał tych z salonu 

 

Mógł byś jeszcze jakiś inny model amplitunera polecić gdybym tego nie mógł znaleść??Bo głośniki kupie w tym tygodniu ale ampli troche później.

Edytowane przez jjack
Link to post
Share on other sites

Pierw kup głośniki a potem ampli się dobierze, bo jak kupisz za słabe to wiesz jak się to skończy.

 

Znajomek kupił sobie kiedyś A4 z muzyką Bose. Dopłata 3-5k nie pamiętam dokładnie. Podniecał się tym graniem mrówka z okresem. Wsiadł do mnie do Poldolota i posłuchał grania złożonego samemu za 1k. Dyskusje na temat wyższości car-audio się skończyły.

 

Bose jest dobre bo nazwa do czegoś zobowiązuje. Nie jest jednak warte dokładania +300% do ceny ze względu na nazwę. Jak Ci nie szkoda pieniędzy to kupuj. Nikt Ci nie broni. Ja tylko informuję, że w tej kwocie można znaleźć lepiej grający zestaw.

Link to post
Share on other sites

Propozycji już padło wiele. Bose jest dobre ale po prostu mało opłacalne bo w tych głośnikach płaci się za markę i żeby móc pochwalić się szwagrowi jaki to się ma zestaw audio.W twoim budżecie warte uwagi są tylko Edifiery i ewentualne Microlaby. I teraz już tylko sam musisz się zastanowić czy celujesz w 2.0 czy 2.1. Ja od roku mam S730 i szczerzę mogę je polecić. Jeśli bierzesz pod uwagę używki to powinieneś znaleźć jakieś w tej cenie. Wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Jakość dźwięku bardzo dobra nawet na maksymalnym poziomie głośności. Tylko może mają zbyt dużą moc więc spokojnie starczą Ci S530.

Link to post
Share on other sites

Na mp3store Z3nky ma na sprzedaż Solo 7c za 5 stówek z tego co widzę. Może warto odpuścić ten "subwooferek" na rzecz porządniejszego 2.0... Suby moim zdaniem nie najadą się do muzyki. Do filmów czy gier, gdzie liczą się efekty jeszcze tak.

Link to post
Share on other sites

Ja wlasnie lubie dubstep i techno także 2.0 odpada, musi być sub.Nie moge nigdzie znaleść używanych edifierow s730 także jeżeli ich nie znajdę to na 100% kupię acoustimassy 5 i będzie trzeba jakis amplituner/wzmacniacz dobrać, ale to dopiero wtedy jak zobaczę jak z hajsem będzie ;) jeszcze pare dni poczekam może akurat cos sie trafi ale jak nie no to bose ;)

Link to post
Share on other sites

Daj se spokój z tym szajsem boszowskim. Poszukaj Tonsil Sub-sat 1.1 albo 2.1 i to kup. Taniej i lepiej zagra. Rękę daje sobie uciąć. Różnicę w cenie można wydać na WZMACNIACZ!!! bo do tego badziewia (BOSE) potrzebny jest wzmacniacz a nie amplituner.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt za 150zl zagra lepiej niż za 650??Za tyle te acoustimassy mógł bym mieć, wiem ze w cenie 2.5k za nowe sa w chu.. nie opłacalne, w sumie za używki nie dał bym wiecej niż 800zl ale za 650 natal jest to sprzęt nie opłacalny ??

 

Tutaj są tonsile,http://tablica.pl/i/oferta/tonsil-2-1-2-sat-sub-ID1VUtr.html?code=8b3226ec16

ja mam w tej chwili 700zl na głośniki a te kosztuja 300.Maja być ładnie czysto grające z dobrym basem i ładnie wyglądające (tonsile wyglądają ładnie ale np nie mogą być to takie ,,cukierkowe" edifiery s530) gdyż bedą one stały przy telewizorze.Wzmacniacz kupił bym trochę pózniej.Lukson cos właśnie takiego eleganckiego jak te tonsile ale droższego mógł bys zaproponować ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...