Skocz do zawartości

i7 4770K + jaka płyta i ram ?


Recommended Posts

Witam,

 

Panowie prosiłbym o rade.

 

Kupuje procesor i7 4770K szukam do niego płyty i ramu

 

Płyta za 550zł max moge dołożyc 50zł czyli max maxów do 600zł

 

ram za 300zł max 350zł 8GB

 

mój wybór padł na

MSI Z87-G45 GAMING

 

ramy sam nie wiem jakie mam kupić ale słyszałem że bez różnicy jakie kupie i tak nie ma różnicy.

 

Prosiłbym o rade i przykłady dlaczego właśnie ta a nie moja.

Link to post
Share on other sites

Płyta fajna, sam mam zamiar ją kupić, ale napisz do czego potrzebujesz kompa, czy bedzie OC jakieś?

 

Na 100% nie potrzebuje na dzień dzisiejszy ten procek OC wystarczy do wszystkiego stockowe zegary ale powiedzmy za 2 lata podkręciłbym go do 4,5....

 

 

 

Dawaj 65-kę! 8 GB RAMu kupisz taniej! ;)

Różnica pomiędzy 45 a 65 jest niewielka cena hmm ok 170zł ( za 12 faz które i tak nie wykorzystam ale plusem jest podwójna kość której 45 nie ma) większa za tą cene to ja już bym wolał ASUS Maxiums VI HERO która kładzie na łopaty 65ke

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-maximus-vi-hero-nowy-czlonek-rodziny/strona/20515.html

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobra, wiem, że płyty powyżej 43-ki są niepotrzebnie produkowane. Ich się po prostu nie wykorzystuje i cała masa dodatków typu USB 3.0 czy lepszej karty dzwiękowej i sieciowej jest całkowicie zbędna. Na co kupować do hi-end'owego CPU porządną płytę? :)

Link to post
Share on other sites
Na co kupować do hi-end'owego CPU porządną płytę? :)

 

i7 4770k to nie Hi-end

 

przypominam że jest takie coś u intela jak seria X np i7-3970X to jest Hi-end który kosztuje ok 4000zł

 

no i oczywiście nie Z87 i podstawka 1150 a 2011 jest Hi-endowa

 

To teraz ja coś napisze po co Ci GTX 660 to jest za wolna karta do 4770k jak już to brać minimum 670/770/780/TITAN

 

znalazłem konkurenta dla 45ki

Asrock Z87 Extreme4 cena ok 550-600zł ma 12 faz oraz dual BIOS czyli to co ma 65ka a cena niższa

doskonały dzwięk jak u 45ki i 65ki

 

Zmieniam zdanie na obecną chwile wole Asrock Z87 Extreme4

http://www.hardwaresecrets.com/printpage/ASRock-Z87-Extreme4-Motherboard/1788

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Nie hi-end? Absolutnie tak. To, że masz np. GTX 690 to nie oznacza, że 680 nim nie jest. Najwyżej półki nie określa tylko jeden, najlepszy przedmiot.

 

Odnośnie mojego GTX 660. Zerknij sobie gdzieś w temacie benchmarków 11/Vantage, to znajdziesz mój drugi konfig. Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

150-180 zł różnicy a płyty prawie identyczne

i tu się kolego mylisz w gd65 gaming  masz dużo portów sata 6gb/s masz więcej usb 3.0 pozatym jest to wersja gaming czyli pozłacane piny od procka, wyjścia od myszki i klawiatury wawierają prawie 70% złota dzięki czemu się nie utleniają i dostarczają odpowiednie natężenie prądu ;) śmiało możesz brać gd65 gaming za 8 gm ramu 1600mghz kupisz po 120 zł markowej firmy :P

Link to post
Share on other sites

 

 

i tu się kolego mylisz w gd65 gaming masz dużo portów sata 6gb/s masz więcej usb 3.0 pozatym jest to wersja gaming czyli pozłacane piny od procka, wyjścia od myszki i klawiatury wawierają prawie 70% złota dzięki czemu się nie utleniają i dostarczają odpowiednie natężenie prądu ;)

 

No właśnie różnica pomiedzy nimi to wiecej portów + dual bios cena + 170zł

 

Asrock Z87 Extreme4 ma wszystko co 65ka ( 12faz, dual bios, Pure sound ( 1150 czyli to samo co 65ka)  a cena 550-600zł

Link to post
Share on other sites

8 faz vs 12 faz może ma ale ile 50Mhz - 100Mhz ?

 

Chyba gdzies widziałem obie po OC i nie było dużej różnicy generalnie płyta mało się różnią jeżeli chodzi o wydajność jedynia różnica to wyposażenie.

 

Ale jakby nie było tańszy asrock ma to co ma 65ka wiec moim zdaniem jest to bardziej opłacalny zakup.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...