Skocz do zawartości

LG P880 (4X HD) JB 4.1.2 Jak wam działa>


Recommended Posts

Mój działa bardzo dobrze. 

 

Jeśli chodzi o ram to zależy od ilości śmieci na telefonie i od ilości aplikacji z których korzystasz. 

 

W moim przypadku stockowy laucher zużywał około 800 mb ram-u. Nie ma co się tym przejmować gdyż android jak potrzebuje to zwolni sobie dodatkową pamięć aby płynnie odpalić jakąś aplikację. 

 

Z kolei na APEX launcher mam wolnego jakieś 250-300 ram-u a po czyszczeniu około 450 mb. 

 

Jakoś nie wyszedł najlepiej JB dla 4x HD. Dobrą wiadomością jest, że trwają prace nad wersją V20B ( dla europy ) 

Może coś tam poprawią. ( liczę na to, oraz na dodanie qslide i klawiatury takiej jak w L9, tzn z możliwością przesunięcia np. do lewej strony aby wygodniej pisało się jedną ręką ) 

 

Czasami na stock launcherze miałem długie ładowanie widgetu pogody. Szczególnie upierdliwe gdy telefon się synchronizował.

 

sam używam obecnie:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobint.locker&hl=pl

 

Z tym zestawem nie mam najmniejszych problemów. 

 

Zawsze można zrobić root-a i wgrać CM 10.1 + jakiś kernel. Jednak do tego trzeba odblokować bootloader ( od JB jest taka możliwość )  

Link to post
Share on other sites

boot odblokowany, do testów miałem 10.1.2 ale podczas rozmowy tel ekran gasnął i nie było możliwości korzystania z klawiatury dlatego wróciłem do 4.1.2 

 

Z ramem są problemy na stocku 800 mb wykorzystane czasami skype się wyłącza 

 

Przetestuję linki co podałeś

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o problem z brakiem możliwości uruchomienia ekranu po rozmowie, to należy skalibrować czujnik światła. Na innym forum jest metoda podana. 

 

Co do Skype to niestety ten program jest pełny błędów. Wywala mi go tak samo na 4x HD jak i SIV czy firmowym Note II. 

 

Jeśli masz odblokowany bootloader i zrobiony root oraz wgrane recovery i działasz na stocku to zapodaj mu jakiś kernel. Powinno sporo przyśpieszyć działanie telefonu. 

 

np:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2270308

 

tylko pobierz dobrą wersję ( pod stock ) 

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie zauważyłem problem z czujnikiem gdy jest mocno "zatłuszczony" ( jeśli ekran jest upaćkany paluchami łącznie z czujnikiem ) 

Natomiast u znajomej ten problem występował ( co prawda na L5 ) gdy miała naklejoną folię na ekran która zakrywała/nachodziła na czujnik.

 

Co do lagowania to nie chodzi o ram. 200mb wolnego jest wystarczające do wszystkiego. ( poza aplikacjami które same w sobie nie działają poprawnie, jak wspomniany skype który na SIV też się wysypuje ) Winą jest JB które wydało LG. Ja po wgraniu Apex i dodatków które już wymieniłem zapomniałem co to lagowanie i problemy z launcherem. ( posiadam tel bez root-a ) 

Link to post
Share on other sites

Przed wgraniem jakiegokolwiek rom-u zawsze wykonuję wipe ( nawet jak przeskakuję tylko na nowszą wersję danego rom-u ) trzeba pamiętać aby robić wszystkie dostępne opcje wipe. Część z nich jest ukryta w zakładce advance ( battery wipe i jeszcze jakiś ) 

 

Czyli mam rozumieć, że czujnik również działa dobrze ? 

 

Spytam jeszcze czy zostawiłeś stock + jakiś kernel czy może Cm 10.1 ?? 

 

Czujnik kalibrowałeś w menu serwisowym ?? ( jakiś ciąg liczb i znaków w dialerze, i w ukrytym menu odpowiednie zabiegi ) czy jakimś programem ?? 

 

Sam zastanawiam się na root+odblokowanie bootloader-a i wgranie romu+kernel ale po wgraniu nowego launchera telefon mocno przyśpieszył ( chodzi o ogólną prędkość launchera ) a jeśli LG ma wydać poprawkę do JB to chyba zaczekam z zabawą ( telefon mam jakiś rok i jak do tej pory mnie nie zawiódł w porównaniu do SIII ) SIV ma już root-a ale to ze względu na syf który zawiera stock-owy soft.  

Link to post
Share on other sites

Tak wipy robiłem ale ominąłem jednego w adwance, kalibracja w serwisowym i w apk-u ( nie oba na raz)

 

Stok działa bardzo dobrze w wersjo 10h na nim siedzę jak nie mam siły na zabawę  testy

 

obecnie testuje kilka romów najbardziej podoba mi sie cm 10.1.2 p880 ale leży deep sleep tel działa prawie zawsze na 51 mhz

 

na slim p880 4.2.2 7.5 jest ok ale brakuje mi dsp takiego jak w cm10.1.2, po dodane apk nie jest to takie same jak w cm10

 

aokp 880 2013 07 27 też jest ok

 

tel odblokowany po zabawach z 20a (wiadomo dlaczego syf-asy soft)

Link to post
Share on other sites

10h był bardzo dobry. Sam czekam na 20B jeśli nie wniesie poprawek to root i odblokowany BL. Wgram jakieś CM i kernel i będę szczęśliwy. 

 

Wipe to podstawa, czasem się o którymś zapomni i potem są problemy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...