Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

chciałbym prosić o pomoc w złożeniu komputera stacjonarnego.

 

  • Zastosowanie komputera: (photoshop, 3ds max, vray, illustrator, indesign, czasem gry),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (3500-5000)
  • Których części potrzebujesz?: (sama buda, monitor mam)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (tak)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, tania obudowa, do dalszej rozbudowy)
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/of/UGzVcY8JKHd94lW/
  • Inne: i tu kwestia dodatkowa. Tak duża rozpiętość cenowa spowodowana jest tym, że z racji ograniocznych funduszy planowałem odłożyć kupno karty graficznej na później. Niemniej jednak z miłą chęcią zobaczę jakieś propozycje z grafiką. Co do obudowy to nie jestem maniakiem efektownego wyglądu, ma być tania i spełniać swoją funkcję. Poza tym w przyszłości planuje budowę włąsnej obudowy, ale to nieistotne.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

i7 3770K + Macho120

MSi Z77A G45

32Gb DDR3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4*8GB

gtx760 2GB Gigabyte OC WF3

SSD 128GB Samsung 840PRO

HDD 1TB Wd Blue

PSU TT Smart 80+ 550W 

Buda Gladius M40

razem 4964zł (esc.pl)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hej.

w pobliskich sklepach nie wszystkie podzespoły z podanej kofiguracji są dostępne.. 
czy taki zestaw jest znacząco gorszy?

 

Procesor: INTEL CORE i7-3770K - 3.5 GHz, turbo 3.90 GHz, x4/8, 8 MB, 77W, BOX, s-1155 (1295 zł)
Płyta główna: GIGABYTE GA-Z77-D3H - ATX, Z77, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (410 zł)
Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 16 GB / 1600 (2x 8 GB), CL10, HyperX Black (x2 sztuk) (1030 zł)
Dysk Twardy: WD 1 TB, 64 MB, 7200 obr./min, 3.5", SATA3 - WD10EZEX (249 zł)
Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE GF GTX 760 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-N760OC-2GD (1075 zł)
Zasilacz: OCZ ZS-Series - 550 W, 80+ (245 zł)
Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fortis HE1225 - Intel 115x/775, AMD 754/939/940/AM2(+)/AM3(+) (120 zł)
Dysk Twardy SSD: SSD SAMSUNG 840 PRO 128 GB, 2.5", SATA3, 530 MB/s, 390 MB/s - MZ-7PD128BW (539 zł)


i7 3770K + Macho120

MSi Z77A G45

32Gb DDR3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4*8GB

gtx760 2GB Gigabyte OC WF3

SSD 128GB Samsung 840PRO

HDD 1TB Wd Blue

PSU TT Smart 80+ 550W 

Buda Gladius M40

razem 4964zł (esc.pl)

A czy ewentualnie ta grafika i płyta głóna w przyszłości może działać w SLI?

 

sory za może podstawowe pytania ale nagła sytuacja zmusiła mnie od kupna nowego kompa jak najszybciej i nie mam czasu wdrażać się w te niuanse.

Link to post
Share on other sites

Łączenie kart w SLI to inaczej łączenie dwóch lub większej ilości (z tego co wiem max 4, możliwe, że coś mi umknęło) kart graficznych NVIDI. GTX 760 może zostać połączony jedynie z inną 760.
Z77A-G45 wspiera SLI.

Warto by było się dowiedzieć co to za wersja tej 760 od Gigabyte, ja preferuję i polecam tą:

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n760oc-2gdrev_20/

Ma usprawnioną wersję chłodzenia WF3, jest nieco dłuższa i fajnie wygląda  :rotfl: .

Nie polecam OCZ'eta 550W. Będziesz się z nim użerał nieźle, a cewki jeśli będą piszczeć nie dadzą ci spokoju.

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy ewentualnie ta grafika i płyta głóna w przyszłości może działać w SLI?
  Tak, może. Ale nie w tej obudowie i raczej nie przy tym zasilaczu. Bierz zestaw Stelka - on się na tym zna!
Link to post
Share on other sites

 

 

Pamięć RAM: DDR3 KINGSTON - 16 GB / 1600 (2x 8 GB), CL10, HyperX Black (x2 sztuk) (1030 zł

 

 

32Gb DDR3 1600MHz CL9 Crucial Ballistix 4*8GB

 

Jaki posiadasz system operacyjny, nie każdy 64 bitowy system obsługują taką ilość pamięci

Link to post
Share on other sites

co powiecie na coś takiego? chiałem wybrać wszystko z zestawu Stelka ale w sklepach obok mnei nie ma wszystkich podzespołów. Te ramy dadzą radę? nad dyskiem ssd jeszcze się zastanawiam. Daje aż takiego "kopa" że warto w niego zainwestować?

jak widzicie wybór dostępnych pamięci jest dość ograniczony. http://proline.pl/?g=Pami%C4%99ci+RAM (jestem z wrocławia i zależy mi na tym, żeby kompa odebrać jutro)

Link to post
Share on other sites

stary wydajesz 5k na sprzęt - chyba już możesz wytrzymać te 3dni ??

 

Aerocool - kupa plastiku

Ram - CL10 

Mobo - thunderbolt ? a po co ?

 

W8 do pracy to raczej kiepski pomysł - ja przynajmniej nie polecam "8".

Link to post
Share on other sites

Zamawiasz dziś w esc.pl, jutro skręcają kompa i go wysyłają, 2 dni i masz go w domu.

 

Dodatkowo gdyby co tutaj masz jeszcze  kod na darmowe złożenie i grę do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

 

W8 do pracy to raczej kiepski pomysł - ja przynajmniej nie polecam "8".

 

To tak tylko informacyjnie podałem  :D

Link to post
Share on other sites

chcialbym mieć wybor i móc poczekac jeszcze te 3 dni ale mam pilne zlecenie i kompa musze mieć juz w weekend... Co do systemu to jestem juz przyzwyczajony do win8 wiec to dla mnie nie problem. Jedyny problem to brak czasu :)

zatem musze wybrać cos co będę mogl odebrac jeszcze dzis we wro

Edytowane przez tomaszgora
Link to post
Share on other sites

Masz na PM info z nr telefonu do mnie - ogólnie w pracy mam  dziś luz także  możesz dzwonić o której zechcesz. Proponuje abyś dał słuchawkę sprzedawcy i sobie z nim pogadam i ustalę jakie tam moją rozsądne podzespoły na stanie. Znam prawie cały rynek sprzętów na s1155 także podjęcie decyzji w moim wypadku to będzie jakieś 2-3minutki roboty. Ewentualnie kup w kilku sklepach dostępnych we Wrocławiu, bo w jednym sklepie może się okazać to nie możliwe - maszynkę rozumiem że sam sobie złożysz ??

Link to post
Share on other sites

Masz na PM info z nr telefonu do mnie - ogólnie w pracy mam  dziś luz także  możesz dzwonić o której zechcesz. Proponuje abyś dał słuchawkę sprzedawcy i sobie z nim pogadam i ustalę jakie tam moją rozsądne podzespoły na stanie. Znam prawie cały rynek sprzętów na s1155 także podjęcie decyzji w moim wypadku to będzie jakieś 2-3minutki roboty. Ewentualnie kup w kilku sklepach dostępnych we Wrocławiu, bo w jednym sklepie może się okazać to nie możliwe - maszynkę rozumiem że sam sobie złożysz ??

wielkie dzięki za ofertę pomocy ale zestaw już złożyłem. Powstało właściwie dokładnie to co zasugerowałeś w swoim pierwszym poście. różnica to pamięci, zasilacz i chłodzenie na procka.

 

OCZ StealthXStream 2 OCZ700SXS2-EU700W

 

Noctua NH-D14

 

Kingston HyperX 2x8GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL10 Red

 

to mi polecili i z tego co na szybko poczytałem w necie to nie jest źle. A kompa będe miał już złożonego za godzinkę z postawionym systemem, więc prawie gotowy do pracy. Jak mówiłem zależało mi na czasie :)

 

także wątek chyba do zamknięcia. Dzięki wszystkim za pomoc.

btw. 5552 cena całości z win8.

Link to post
Share on other sites
OCZ StealthXStream 2 OCZ700SXS2-EU700W

 

Na rynku są lepsze zasilaczy.Szkoda....

 

Kingston HyperX 2x8GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL10 Red

 

Pamiątki lepiej wziąć z CL9

 

btw. 5552 cena całości z win8

 

Dało się złożyć lepszy i o wiele lepszy  zestaw za 5500 zł z Windows 7. 

 

to mi polecili i z tego co na szybko poczytałem w necie to nie jest źle. A kompa będe miał już złożonego za godzinkę z postawionym systemem, więc prawie gotowy do pracy. Jak mówiłem zależało mi na czasie

 

 

Wiesz co? Czasem pośpiech gubi człowieka.Jak byś poczekał MAX 2-3 dni dało się złożyć naprawdę konkretny zestaw za 5500 z systemem.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

Na rynku są lepsze zasilaczy.Szkoda....

 

 

Pamiątki lepiej wziąć z CL9

 

 

Dało się złożyć lepszy i o wiele lepszy  zestaw za 5500 zł z Windows 7. 

 

 

 

Wiesz co? Czasem pośpiech gubi człowieka.Jak byś poczekał MAX 2-3 dni dało się złożyć naprawdę konkretny zestaw za 5500 z systemem.

może i da. ale nie w jeden dzień i tak żeby wszystko było dostępne od ręki, a jak wcześniej wsponimałem sprawa jest bardzo pilna i nie mogłem czekać. Gdybym mógł to nie wydawałbym takiego hajsu bo chcę sobie w weekend pograć w nową gierkę. MAX 2-3 dni to w przypadku soboty i niedzieli robi się 4-5 dni. Co do windowsa to osobiście już przyzwyczaiłem się do "8" i pracuje mi się na niej szybciej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...