Skocz do zawartości

czy deus m1 550w udźwignie tą konfigurację?


Recommended Posts

asus top 670 

asus p8p67 evo

i2500k

4x4 ddr 3

3dyski 3,5"sata + ssd

2 napędy sata

chłodzenie 2x120

czytnik kart pamięci 

regulator obrotów

5x 120 revoltec w obudowie

karta asus xodar + karta wifi

 

wystarczy 550 w deus m1?

 

Link to post
Share on other sites

OMAR2033. Dlaczego nierealne :)? Zawsze wychodziłem z założenia, że zasiłka powinna być dobierana do max TDP każdego urządzenia w kompie. Wiadomo, że raczej na oko ale jak już sprzęta masz moim zdaniem każdy szanujący się komputerowiec powinien zapodać FURMARK+OCCT "in the same time" :) i tym prostym sposobem obciążyć zasilacz na kilkanaście kilkadziesiąt minut w 90-95%

i zobaczyć czy wsio działa. Przy założeniu że cała platforma 12V, 3,3V i 5V pobiera około 450 W dołożyć do tego zapas 50-70W i zasilacz dobrany :)

Link to post
Share on other sites

Tak OMAR masz rację. Chciałem podać swoją definicję doboru zasilacza:) Ostatnio widziałem jak ktorys tu z ekspertow dobral do cf 7950 + core i5 3570k@4,5Ghz zasilacz który miał na lini 12V 520 W i powiedział ze z palcem w nosie pociagnie. Litości :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie samo zdanie jak ty z innego jeszcze powodu.

Wolę mieć np 600W i obciążać go max na 350-400. Przy obciążeniu w okolicach 40-50% będzie cichszy.

Wiadomo, że przy max obciążeniu w większości zasilaczy wentylator w nich zainstalowany rozkręci się do wyższych obrotów i będzie głośniej.

 

Nigdy także nie wiemy jakie potworki (tzn karty graficzne) się nam trafi czasem wsadzić w slot. ;)

 

Generalnie średnio przeżywam temat zasilacza. Wolę zdecydowanie kasę wpakować w lepszy monitor, który kilka lat posłuży.

Link to post
Share on other sites

Melman1980

 

 

Miał racje da rady , ale ile taki zasilacz uciągnie na max obrotach.

 

W praktyce i5 + 7950 crossfire amatorskie pochłonie około 300-350 watów podczas gry, przy założeniu, że nie jest podkręcony.

 

Kurde a autor ma mieć CF - chyba już ślepnę na starość. Wtedy lepiej oczywiście coś kolo 600W

Link to post
Share on other sites

Owoce morza no dokładnie. Elektronika w zasiłce też się grzeje też nei może być cały czas na maxa obciążona wentylator też zwiększa obroty żeby ja schłodzić. Ludzie zapominają, że oprócz 12 V wykorzystywane jest jeszcze kilka innych napięc które też są obciążane


OMAR nie nie CF. Razem z OWOCE MORZA zrobiliśmy OFF TOPIC :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...