Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zamierzam stworzyć komputer do gier w graniczch 3000 zł, bez żadnych dodatków takich jak monitor, czy klawiatura, sama "buda", ale bez dysków, ponieważ już je posiadam.

 

Zastosowanie komputera : Gry
Maksymalna kwota : <3000 zł
Których części potrzebuję : "Buda"
Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej tak
Rozdzielczość mojego monitora : 1920 x 1080

 

Wcześniej sam myślałem nad takim zestawem i utworzyłem coś takiego:

 

Procesor: AMD FX-8320

Płyta Główna: Gigabyte  990XA-UD3

RAM:Crucial 8GB DDR3 1600MHz

Obudowa: Zalman Z9 Plus

Zasilacz: Aerocool VP-750

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5 PCI-E BOX

 

Co o tym myślicie, starczy na kilka lat?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zestaw ma służyć tylko do gier, to osobiście nie widzę żadnego sensu pakowania się w FX'a. W grach najtańsza i5 3350p (670 złotych) z tanią płytką na B75 sprawdzi się lepiej od 8320, nawet po OC.

Edytowane przez Kaziu546
Link to post
Share on other sites

Trochę słabo ...

 

Tak wgl czemu AMD ?

Intel w grach w swojej kategorii cenowej niszczy AMD.

 

Oto zestaw który zaproponuję:

 

Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX

MSI Z77A-G43

SilentiumPC Fortis HE1225

Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 PCI-E BOX

Corsair DDR3 8GB 1333MHz CL9 BOX

SilentiumPC Deus M1 80Plus Bronze 550W

SilentiumPC Gladius M40

 

RAZEM : 2979 zł

 

Wydajniejszy procesor w grach

GTX760 - nieco lepszy od HD7950 i tańszy

Chłodzenie sprosta mocnemu OC

płyta niezawodna w taniej cenie (pod OC)

8GB 1333MHz (1600MHz nie robi różnicy przy Ivy)

Zasilacz z naklejką Bronze+ (modularny i sprosta wymaganiom)

Obudowa to samo w tej cenie ze świecą szukać lepszej :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zgaduję, że zestaw jest do gier. Bez urazy, ale beznadziejnie to dobrałeś. Pierwsza sprawa FX'y są na poziomie Phenomów w grach, a czasami nawet niżej (=0 postępu). W tym budżecie niestety tylko i wyłącznie produkty intela wchodzą w grę (tak, i ja nad tym ubolewam).

Wystarczy spojrzeć na każdą dowolną grę, a niestety FX'y dostają po du**e...  :right:  TESTY

Opcja ze SLI z 760'tek w przyszłości na chwile obecną bez coolera:

Procesor: Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 885 zł

Chłodzenie:  :right:  w przyszłości SilentiumPC Fortis HE1225 120 zł bądź Thermalright HR-02 Macho120 159 zł

Płyta główna: MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/ 399 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix 220 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008) 1030 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) 215 zł

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1-650W 80+ Bronze 265 zł

Zestaw do złożenia na www.esc.pl

kod na darmowe złożenie i grę do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

Razem: 3014 zł

Dobry 4 rdzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem (bije fx'y po OC na głowę w grach nawet na stockowych zegarach). Płyta główna do SLI. Bardzo wydajna karta graficzna z ulepszoną wersją WF3. Nieco lepsza obudowa i mocny modularny zasilacz z zabezpieczeniami i certyfikatem (spokojnie poradzi sobie z OC procka i kartami w SLI).

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

 Jeszczeta obudowa "święty" Gladius, na którym podobno podkręcanie grafy to koszmar.

:o CO ! co ma piernik do wiatraka !. A w szczególności Gladius do Karty graficznej??.

 

Zestaw Bastruk-a może i dobry, ale dlaczego GTX 760?! przecież on jest słabszy do Radka. Jeszczeta obudowa "święty" Gladius, na którym podobno podkręcanie grafy to koszmar.

Ale o jakiego ''Radka'' Ci chodzi?

Link to post
Share on other sites

:o CO ! co ma piernik do wiatraka !. A w szczególności Gladius do Karty graficznej??.

Wysoką temperaturę karty(szczególnie przy podkręcaniu), dlatego wolałbym wybrać bardziej przewiewnego Zalmana.

 

Ale o jakiego ''Radka'' Ci chodzi?

Tego którego podałem w pierwszym poście 7950.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wysoką temperaturę karty(szczególnie przy podkręcaniu), dlatego wolałbym wybrać bardziej przewiewnego Zalmana

Akurat ta karta ma b.dobre chłodzenie. I nie ma co się martwić o temperatury.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa, nie ma czegoś takiego jak przewiewna obudowa od tak. Wszystko zależy od ilości i jakości użytych wentylatorów, a także ich rozmieszczenia. Jedna obudowa od drugiej może być lepsza tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie użyta w 100% (uzupełnione wszystkie sloty z zamysłem producenta). Przy posiadaniu 2 wentylów to kij jaka obudowa, bo i tak to to samo. Nawet mój aerocool....

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-760-test/strona/20372.html Nie powiedziałbym, że 7950 jest wydajniejszy. Praktycznie to to samo przy niższej cenie 760

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa, nie ma czegoś takiego jak przewiewna obudowa od tak. Wszystko zależy od ilości i jakości użytych wentylatorów, a także ich rozmieszczenia. Jedna obudowa od drugiej może być lepsza tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie użyta w 100% (uzupełnione wszystkie sloty z zamysłem producenta). Przy posiadaniu 2 wentylów to kij jaka obudowa, bo i tak to to samo. Nawet mój aerocool....

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-760-test/strona/20372.html Nie powiedziałbym, że 7950 jest wydajniejszy. Praktycznie to to samo przy niższej cenie 760

Ale gorzej się kręci...

Link to post
Share on other sites

 

GTX760 - nieco lepszy od HD7950 i tańszy

 

To w takim razie czas na upgrade mojego HD 7950 na GTX'a 770  :)

Zgaduję, że zestaw jest do gier. Bez urazy, ale beznadziejnie to dobrałeś. Pierwsza sprawa FX'y są na poziomie Phenomów w grach, a czasami nawet niżej (=0 postępu). W tym budżecie niestety tylko i wyłącznie produkty intela wchodzą w grę (tak, i ja nad tym ubolewam).

Wystarczy spojrzeć na każdą dowolną grę, a niestety FX'y dostają po du**e...  :right:  TESTY

Opcja ze SLI z 760'tek w przyszłości na chwile obecną bez coolera:

Procesor: Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 885 zł

Chłodzenie:  :right:  w przyszłości SilentiumPC Fortis HE1225 120 zł bądź Thermalright HR-02 Macho120 159 zł

Płyta główna: MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/ 399 zł

Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix 220 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008) 1030 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) 215 zł

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1-650W 80+ Bronze 265 zł

Zestaw do złożenia na www.esc.pl

Razem: 3014 zł

Dobry 4 rdzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem (bije fx'y po OC na głowę w grach nawet na stockowych zegarach). Płyta główna do SLI. Bardzo wydajna karta graficzna z ulepszoną wersją WF3. Nieco lepsza obudowa i mocny modularny zasilacz z zabezpieczeniami i certyfikatem (spokojnie poradzi sobie z OC procka i kartami w SLI).

550 W spokojnie wystarczy do tego zestawu :P

Coś takiego na Intelu (Haswell) bez dysku twardego :

 

Procesor - Intel Core i5 4670 k 3.4 Ghz - 900 zł

Płyta główna - AsRock Z87 Pro 3 - 400 zł

Pamięć RAM - Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9  - 230 zł

Cooler CPU - SilentiumPC Fortis HE1225 - 120 zł

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 760 - 1050 zł 

Zasilacz - SilentiumPC Deus G1 500W 80+ Bronze - 200 zł

Obudowa - SilentiumPC Brutus 410 PureBlack ATX - 120 zł

 

 

 

Razem ok. 3020 zł

 

 

 

(wziąłem zasilacz G1, aby oszczędzić na haswell'a) 

Edytowane przez VenixPL
Link to post
Share on other sites
Pamięć RAM - Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9  - 230 zł

Chyba ciut zbyt  wolne - 1333MHz ??? To nie SB, tylko Haswell  :D

 

Zestawik Florenka zdecydowanie najlepszy według mnie  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:roll:

550 W spokojnie wystarczy do tego zestawu :P

Nawet dobra "czerysetka" wystarczy do zestawu z jedną kartą.

Przy SLI lepiej, żeby zasilacz miał nieco zapasu i nie pracował pod maksymalnym obciążeniem. Dlatego najbardziej odpowiednia byłaby "cześćsetka" bądź "sześćset pięćdziesiątka"

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...