Skocz do zawartości

Komputer do grania za ~ 4000zł


Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić kmputer do grania za 4000zł bez monitora. Nie znam się na zestawach, więc postanowiłem założyć tutaj temat :P

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : ~ 4000zł
  • Których części potrzebuję : "Buda"
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 2560 x 1080

 

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/0cYL5S/

Musowo musisz podkręcać, a to nie jest trudne. W zasadzie zmieniasz tylko mnożnik i napięcie oraz testujesz stabilność :)

 

Jeśli nie chcesz i koniec to jest moja propozycja bez oc, z kartą 4GB (przy tej rozdzielczości chyba się przyda więcej vRamu)

http://www.morele.net/inventory/info/RugYAJ/

Edytowane przez lxxer
Link to post
Share on other sites

Z zestawu wyżej zmień Haswella na Ivy - niepotrzebne dopłacanie do płyty (brak wzrostu wydajności)

Czyli i5 3570k + MSI Z77A-G45

 

Graficzną weź Gigabyte - cicha i lepsze chłodzenie

Jak Ivy to ram 1333MHz

Dysk polecam Seagate barracuda 1TB- szybsze od WD Blue

 

Po tych zabiegach oszczędnościowych wydaje mi się (ale to zaraz sprawdzę) że uda się włożyć 2x GTX760 w SLI co daje super kopa w grach.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_sli_review,18.html

poczytaj cały temat :) i zobacz co daje SLI

we wcześniejszych stronach masz wydajność SLI GTX760 w rozdzielczości 2560 x 1440/1600

 

2x GTX760 = 2000zł

 

GTX 770 = 1600 ale jest dużo dużo słabszy od SLI

 

GTX780 = 2500 zł - też słabszy od naszego SLI

 

GTX Titan ~ 4000zł - i okazuję się że tez nie dorównuje naszemu SLI

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

@up ... optymizm ponosi... gdzie za 4k złożysz zestaw z GTX 760 w SLI, odpowiednią do tego obudową i zasilaczem (wiem, zaraz mi powiesz że w Brutusa M23 to można, ale wtedy powinieneś dostać nagrodę za głupotę). Licz że SLI = wymagane OC procka, więc dodaj rozsądne chłodzenie na CPU (+płytę ze wsparciem SLI) i nie tnij zabójczo na jakości wszystkiego.

 

Za 5k OK... za 4 niestety maksimum rozsądku to GTX 770 w Single. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

 

odnosiłem się bardziej do zestawu podanego przez Ixxer i na oko licząc zrezygnowanie z kilku podzespołów które on podał (czli i5 haswell, gtx 770 (4GB), droższe RAM bo 1600MHz) wyszło by że uda się zaoszczędzić 400/500 zł które wydamy zamiast na GTX770 (1600zł) na SLI GTX760 (2000zł)

 

Co do mojego zestawu 2xGTX760 :

 

Zestaw OC Intel Core i5 3570K + SilentiumPC Fortis

MSI Z77A-G45

Asus GeForce GTX 760 DirectCU II OC 2GB DDR5 PCI-E BOX x2 w SLI

SilentiumPC Gladius M40

Geil DDR3 8GB 1333MHz CL9 Black Dragon

Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)

SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W albo 650W modularny

 

RAZEM 4340 zł - czyli taniej od zestawu nr.2 proponowanego przez Ixxera :) da się ?

 

Fortis da radę (w przyszłości jedynie wymiana/dołożenie wentylatora)

płyta pod SLI z lepszą sekcją zasialnia dla ramu

ASUS można zamienić na Gigabyte/MSI (ta sama cena)

Obudowa sprosta zadaniom (pomieści Fortisa) filtry ma = dobry produkt od SPC

Ram akurat w sklepie agito.pl był Geil 1333MHz ale w innych sklepach cruciale 2x4GB 1333MHz da się znaleźć w niższej cenie

Dysk szybszy od WD.

Edytowane przez Bastruk
Link to post
Share on other sites

gtxxor dobrze prawi. SLI wymaga bardzo dobrej wentylacji obudowy, oraz duzo miejsca w niej. Nie ma co tutaj pchać się w Brutusy itp.

Gdy robimy multiGPU musimy również zadbać o odpowiedni zasilacz jak i procesor (jezeli chodzi o łączenie GPU, ponieważ Cpu mozę się dławic w grach i ograniczać moc kart graficznych.

Link to post
Share on other sites

M40 do SLI to żart... Jeszcze do autorskich :D.

Musisz dodać jakieś 500zł...

Obudowa np. 500R

Lepszy zasilacz, bo co jak co ale ten SPC nie świeci dobrocią.

Chyba, że by dał referenty. Wtedy zmienia to sytuację - wystarczy wentylator na koszykach.

Link to post
Share on other sites

350zł przekraczasz budżet i robisz grzałkę z paździerzowym zasilaczem. Bo Deus pracujący w okolicach maksymalnego obciążenia to jest przeciętny pomysł. Tutaj minimum rozsądku to Super Kwiatek 650W (~400zł). Do tego obudowa typu 500R (~400zł). Do tych 350zł należy doliczyć 2 razy po 2 stówy i wychodzi to, o czym mówiłem. 

A wszystko po to by na siłę wepchać SLI, które jak wiadomo szczytem idealnego rozwiązania nie jest i dużo lepiej kupić sobie 1 szt GTX 780, ale to kolejne pieniążki. 2GB VRAM do tak wysokiej rozdziałki to nieco zbyt mało. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...