Skocz do zawartości

CM 690 II Whirlwind


Recommended Posts

Klinuje się, nie mam jak go tam wpuścić bo próbowałem przedwczoraj ;) No ja już usunąłem koszyki wstawiam zdjęcia.

 

Zdjęcia:

 

 

Tutaj obudowa z wnętrzem w świetle dziennym :)

http://imageshack.us/a/img5/7567/ty6d.jpg

 

A tu zdjęcie płyty glównej, boxowego chłodzenia i kable sata si wentylatora tylnego w tle, bardzo mi się podoba kolorystyka w środku, robi się coraz ładniej.

http://imageshack.us/a/img690/3917/exch.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie mieści się tak właśnie, może "klinowanie się" to złe wyrażenie którego użyłem ;) Dokładnie to chaczy zabezpieczenie(ten bolec plastikowy który trzeba przycisnąć by wtyczke wyciągnąć z gniazda). Ale będę kupował przedłużkę albo sam będę ją robił to poprawdzę właśnie tamtędy ją ;)

W poniedziałek będę sprayem czarnym malował te białe elementy na przodzie obudowy(pod siatkami mesh) bo strasznie mnie to razi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dokładnie to chaczy zabezpieczenie

ByZyDyURA :rotfl: Musisz to cisnąć na siłę i przejdzie. Sam się z tym męczyłem w tej budzie ale idzie to przecisnąć. Przedłużka też ma zabezpieczenie więc ona tu nic nie zmieni.  Ale jeśli planujesz przedłużkę to jeszcze się w tym wstrzymaj i pchaj dopiero ją :) Dowody możesz zobaczyć w temacie z mojej sygnaturki ;) Trzymam kciuki za dalszy rozwój workloga.

Link to post
Share on other sites

Świetnie Ci wyszło wodowanie, ja jakbym już miał wodować to już przynajmniej chłodnicę wiem że dałbym tam gdzie zdemontowałem koszyki ;) Tak po za tym ten Twój niebieski fan led jest standardowo dodawany czy to jakiś dokupywany do obudowy wentylator?

 

Tak trochę poza tematem biafra, miałem kupować sobie tą lampkę co masz na biurku(castorama) ale mam zbyt mało miejsca na biurku i musiałem wziąć trochę inną ;) Taką:

 


http://img541.imageshack.us/img541/9826/rhjr.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Tego niebieskiego wentylatora już się dawno pozbyłem bo to był ten fabryczny od obudowy. Głośny jak pralka. Obecnie mam już tylko BQ w obudowie. A co do lampki to jest to jakaś tania (39 zł), podstawowa lampka z Ikei. 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pomalowałem przód obudowy na czarno, a dokładnie ta górną część pod siatką mesh która jest pomiędzy zaślepkami na zatoki a panelem wejść usb itp. Wyszło to bardzo fajnie ale jeszcze chce pomalować tą plastikową ramkę na przodzie też pod siatką mesh, gdzie znajduje się wentylator, lecz nie wiem jak zdjąć tą meshową siatkę bez złamania czegokolwiek ;) Bo trzeba usunąć tam te czarne plastikowe paski po obu stronach a ich nie mogę wyłożyć, czy ktoś z posiadających tę obudowę (cooler master 690 ii advenced) posiada wiedzę na ten temat? ponieważ nie chce prsykać sprayem na filtr przeciwkurzowy. Jutro dam zdjęcia bo dzisiaj nie dam już rady.

 

Taka mała zajawka:

http://img21.imageshack.us/img21/2386/frss.jpg

 

:D

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

To tak, nie miałem jakoś czasu na zrobienie zdjęć, ani też funduszy, ale teraz będziemy się po mału rozkręcać. 

 

W międzyczasie zmieniłem grafikę(wiadomo mówiłem o wadliwym Asusie) no i kilka tygodni temu udało mi się kupić tanio chłodzenie od BeQuieta Shadow Rock 2. Dzisiaj je właśnie po pracy zamontowałem, i muszę powiedzieć, że to naprawdę efektowne i efektywne bydle ;) 30 minut Prime95 i temperatury na rdzeniu nie poszły powyżej 65 stopni.

 

 

r08pL3.jpg
 
zMFLv1.jpg

 

rDjc8c.jpg

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

FinePix S4200 na manualu. I dzięki wielkie ;) Lekko podrasowane w Photoszkopie, ale to tylko zmniejszenie nasycenia koloru i lekka poprawa kontrastu.


Nie wiem czemu nie mogę zedytować poprzedniego posta, więc napiszę w tym.

 

Dzisiaj rano było dość trudne światło do zrobienia zdjęć całości, ale jakoś się udało. Wieć wrzucam kilka fotek.

 

A5HxmQ.jpg

 

Qu5EoG.jpg

 

i9JeP0.jpg

 

lSvi0D.jpg

 

 

___________________________________

 

 

Następnym krokiem będzie wymiana zasilacza na jakiś modularny. Jak możecie zauważyć, mam dosyć niezgrabnie poukładane te kable w obudowie, wiąże to się z tym że Deus G1 ma w ch*j kabli, przez co za płytą główną jest taki ścisk, że głowa mała. Od razu będę przy wyborze kierował się tym, aby kable były najlepiej oplecione, albo chociaż jednolitego koloru.

 

Na piewszy rzut leci zasilacz Corsair CX750M - 350 zł bądź jednostkę 600W, ale to już zależy od tego ile przeznaczę na ten elemnt. Drugą propozycją jest zasilacz też Corsaira ale już z certyfikatem Gold i w pełni modularnym okablowaniem, mianowicie Corsair RM850W. Na allegro używki chodzą właśnie w okolicach 350zł, więc mam nadzieję, że na początku września znajdzie się dla mnie jakiś rodzynek ;) Jakbym jednak nie znalazł tego Corsaira, to rozważam również zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W. Zasilacz ten posiada płaskie kable jakie mnie interesują, ma zwykły certyfikat Bronze 80+, zbiera dobre opinie no i jest tani jak na tego rodzaju jednostkę.

 

Później będę zamawiał przedłużki dla ATX 24-pin, VGA 6-pin oraz EPS 8-pin i może jeszcze 3 wiązki SATA w oplocie. 

 

Ogólnie to zaczynam się rozkręcać, w końcu mogę się troszkę skupić na modowaniu mojego blaszaka. Nie mam jeszcze pomysłu co do obudowy, ale myślę że na pewno będę robił okno w panelu bocznym.


09.08.14r.

 

Jaki Wy zasilacz modularny z płaskimi kablami polecacie do 350zł? Najlepiej jednostka o mocy 600W z certyfikatem, bo będę zmieniał też kartę graficzną na jesień/zima.

Link to post
Share on other sites

piszczą praktycznie wszystkie chyba, że dobrze trafisz.. jedyny zasilacz na temat którego nie mogę nic znaleźć żeby komukolwiek na świecie piszczał to Enermax Platimax... ale na allegro praktycznie same powyżej 1000w są dostępne używane.. gwarancji tam jest 5 lat więc ciężko by było bez niej.. no chyba, że powystawowy lub po 'reinkarnacji' z serwisu, ale za ~300zł faktycznie pozostaje 'tylko' corsair rm ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Chwila chwila, Wszystkie Corsiary RM piszczą? Bo chyba przegapiłem opinie na temat tego zasilacza. Ja nie mam jakiegoś zasilacza za 500 zł a cewki mi w nim nie piszczą. Przespałem chyba temat piszczących cewek w zasilaczach, albo to ja nigdy nie miałem z tym problemu + moi znajomi.

Link to post
Share on other sites

Zawsze przed zakupem można napisać do gościa, który sprzedaje taki zasilacz, żeby powiedział czy cewki piszczą czy nie. Kota w worku kupować nie będę przecież


//benchmark.pl - coś Wam się pisanie postów psuje.


_________________

 

17.08 

 

Ktoś mi wytłumaczy tak po krótce, jakie główne cechy różnią te dwa modele, rzecz jasna poza mocą,

 

http://www.morele.net/zasilacz-evga-nex750g-120-pg-0750-gr-585162/

http://www.komputronik.pl/product/234885/Sprz%C4%99t_komputerowy/Podzespo%C5%82y/EVGA_SuperNOVA_650_G1_Power_Supply.html

 

Bo bardzo zaintrygowała mnie tutaj cena/wydajność/jakość ;)

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Ktoś mi wytłumaczy tak po krótce, jakie główne cechy różnią te dwa modele

 

 

"By looking at the internals through the honeycomb grill and the power distribution table, Supernova 750G1 (120-G1-0750-XR) is just another revision of the NEX750G (which is rather disappointing), in which it removes that metal handle, has black cables for the PEG connectors, and black modular connector on the PSU side. If there any other changes made to this platform like the fan or fan profile...I don't know.

 

Anyways, the Supernova G2 is very much a superior unit than the G1 / NEX750G. The G1 is based on the budget gold unit from FSP - Aurum CM, whereas the G2 is a high-end unit from Super Flower - Leadex Gold. Considering how the G2 is cheaper, I would have gone with that."

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli to są tak naprawdę te same zasilacze, z tym, że nie ma uchwytu(który i tak jest mi zbędny), no i nie ma kolorowych złącz jak i oplotu PCI-E. Na G2 raczej nie wydam tyle pieniędzy, ale sam już nie wiem co wybrać z tej trójki(SuperNova 650 G1, NEX750G no i Corsair RM) :/ 

 

Czerwone oploty jednak nie będą mi za nic pasować w obudowie, przecież nie będę zmieniał przez to całej kolorystyki, ale zawsze potem można sobie zamówić np w bit-techu kabel PCI-E z oplocie czarnym bądź czarno-niebieskim. :) 

Link to post
Share on other sites

No właśnie ja robię wnętrze w przewadze koloru czarnego i właśnie chcę aby wnętrze było takie metaliczne ;) Pasuje mi to bardzo, bo karta graficzna i chłodzenie wyglądają bardzo podobnie i nadają klimatu wnętrzu. Nawet nie wiem czy będę coś robił pod kolor niebieski, najwyżej przedłużki, ale to tylko symbolicznie.

Link to post
Share on other sites

Czyli to są tak naprawdę te same zasilacze, z tym, że nie ma uchwytu(który i tak jest mi zbędny), no i nie ma kolorowych złącz jak i oplotu PCI-E. Na G2 raczej nie wydam tyle pieniędzy, ale sam już nie wiem co wybrać z tej trójki(SuperNova 650 G1, NEX750G no i Corsair RM) :/

 

G2 nie jest taki drog, 750W | 439zł

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...