Skocz do zawartości

Zestaw za 2000zł + moje części


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlueMike,

Recommended Posts

Hej

Mam do wydania ok. 2000zł i myślę nad kupnem takiego zestawu:

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/    899zł

MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155/      199zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9    120zł

Sapphire Radeon HD7770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP    390zł

OCZ CoreXStream 500W    159zł

Aerocool PGS Strike-X ONE    149zł   lub

A4Tech X7-C1 level2   169 zł

Części z obecnego komputera, to dysk twardy seagate barracuda 250gb sata 7200rpm 64mb cache

oraz jakiś napęd lg pod sata.

Moje pytanie to: czy warto wydać aż tyle kasy na ten procesor, czy może zmienić go na jakiś AMD lub i5 i wziąć lepszą grafikę?

albo

Myślę też żeby zostawić to tak jak jest i ewentualnie później dokupić lepszą kartę graficzną(za np. 2 lata)

Co o tym myślcie?

Komputer będzie służył głównie do klejenia filmików, photoshop, gry, czasami możliwe że jakiś stream.

 

 
Link to post
Share on other sites

Ten procek co napisałeś jest lepszy od i5 (4 vs 8 wątków), a jest w tej samej cenie. Jeśli potrafisz wykorzystać 8 wątków to bierze tego Xeona. Jedyny miniu do małe możliwości OC tego Xeona. Wydajnościowo podobny do i7 3770 (bez K)  w niższej cenie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Komputer będzie służył głównie do klejenia filmików, photoshop, gry, czasami możliwe że jakiś stream.

Jak tak to postaraj się dozbierać chociaż do 4GB w jednej kości. W tej chwili masz 2x2 i 2 sloty na płycie już zajęte. Powodzenia w pracy w Photoshopie. Potem wskazane dołożenie drugiej kości.

 

Obudowę zmień na Brutusa M23. Pewnie patrzysz na bajerancki wygląd :), ale Brutus będzie lepszym wyborem.

 

Moje pytanie to: czy warto wydać aż tyle kasy na ten procesor, czy może zmienić go na jakiś AMD lub i5 i wziąć lepszą grafikę?

Przy takim budżecie chyba nie ma sensu pakować się w taki mocny procesor kosztem choćby RAMu i płyty.

 

Komputer będzie służył głównie do klejenia filmików, photoshop, gry, czasami możliwe że jakiś stream.

Będzie więcej gier? Czy Photoshopa? Czy czegoś innego?

 

Jeśli można wykorzystać dysk, który masz to można wstępnie tak zrobić: http://www.morele.net/inventory/info/0b8BLV/

Płyta co prawda mATX, ale ma 4 sloty na pamięć. Procesor i5 myślę, że to dobry wybór w tym budżecie. RAMu na razie 4GB. Później dołożysz drugie tyle. Pojawiła się za to dużo wydajniejsza karta graficzna od tej z Twojej propozycji. To akurat propozycja bardziej pod gry.

 

A trochę bardziej w stronę aplikacji typu PS to samo z 8GB RAMu: http://www.morele.net/inventory/info/3Xs9zp/ . No i ze słabszą kartą graficzną. Można rozważyć 8GB w jednej kości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...