Skocz do zawartości

HD 7770 bez rewelacji


Recommended Posts

Cześć!

Ostatnio kupiłem dwa podzespoły:

 

Sprzęt: (przesiadka w nawiasach)

 

C2Q Q8200 (2,33Ghz x 4),

4 GB DDR2 GOODRAM 800 Mhz (2x2gb),

nVidia GeForce 250 GTS 1GB DDR3, (256 bit) -> (MSI RADEON HD 7770 1Gb DDR5)

SAMSUNG HD502HI ATA 465GB, 

GIGABYTE G31M-ES2C (2 sloty PCI z czego karta zajmuje faktycznie obydwa, 2 sloty DIMM)

Zasilacz Case ATX-400W (400 W MAX) -> (FORTRON FSP 500W 85+)

Windows 7 64- bit

 

Więc powiem tak, oczy mi nie wypadły od tego HD 7770. Ustawiłem w BIOSie jakies wspieranie VGA na extreme i wspieranie procka na turbo - nie podkręcałem tylko zastosowałem te funkcje. SWTOR wygląda lepiej, widać DX11 ale nadal nie chodzi jakoś ekstra. Samej karty chyba nikomu nie polecam, podkręcanie w catalyst na powyżej 75% skali powoduje niestabilność i krasze, samo chłodzenie jest wydajne ale 80% chodzi jak odkurzacz - DOSŁOWNIE  :D hałas, że sąsiedzi słyszą.

Zastanawiam się co dalej, w co inwestować? )

Pytanie: Płyta główna? Procek? RAM?

 

Dodam, że mam biosa z 2009 roku.

 

Aktualny wynik 3dmarka 11:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/6904442

Link to post
Share on other sites

Czego się spodziewałeś po karcie za 350 zł wsadzonej do kompa z prockiem, którego w wielu grach bije nowy Celeron ?

Po zmianie karty graficznej postawiłeś na nowo system, albo chociaż wyczyściłeś go ze starych sterów ?

To 75% skali to ile MHz ?

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

wcześniej marka nie zrobiłem właśnie.

 

Gdzieś na poziomie 1030 Mhz+

 

Nie, nie stawiałem ani nie czyściłem a powinienem :) ?


A właśnie, zasilacz ma gotową złączke 6 pin na karte graficzną, użyłem mimo wszystko przejściówki z zestawu bo w tej zasilaczowej jest jedna blaszka więcej w otworach widzę, może to mieć jakiś skutek ?

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozumiem, że ktoś się spodziewał szału po HD 7770? GTS 250 uruchamiał wiele gier w mniej wymagającym DX9, zaś Radek "wymusza" DX11 powodując że realnie te same gry mają wyższe wymagania, między kartami ogromnej różnicy nie ma i stąd nikły efekt przesiadki. 

Link to post
Share on other sites

Może po prostu za dużo wymagasz od tej karty za 370zł (za tyle kupiłem swoją, oczywiście nową) ;)

 

 

Mam taką samą, więc napisze jak jest u mnie:

 

U mnie chodzi na 1080Mhz/1250Mhz w pełni stabilnie,

 

Może nie masz dobrze wentylowanej obudowy? u mnie max 65C w furmarku i wentyl na 54% (lekki szum, w grach praktycznie niesłyszalna)

 

Co procka masz trochę za słaby do tej karty (chodzi o taktowanie, więc rewelacji nie będzie nawet z mocniejszymi kartami)

 

U mnie proc na 3.25Ghz jest w sam raz do ogarnięcia tej karty, wynnik cpu w 3dm11 4k pkt, a wynnik gpu ok 4.2k pkt.

 

 

Jak dla mnie karta idealna, szczególnie w takiej cenie, ale są różne wymagania co do sprzętu ;)

 

Test http://www.3dmark.com/3dm11/6904871, robiłem go przed chwilą na innych sterach (13.6) i nie udało się osiągnąć tego co wcześniej....

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites
No to musze kupić procesor  :)

 

 

Wystarczy podkręcić obecny do ok 3Ghz jeśli jest taka możliwość i będzie ok ;)

 

Ups nie zajrzałem na płytę :/ strasznie słabą ma sekcje zasilania więc z oc raczej nic nie będzie....

 

Jeśli sprzęt nie wystarcza to chyba tylko wymiana na jakiegoś phenoma x4 i inną płytę.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Wentylacja :D ? Przecież ja klapy nie zamknąłem jeszcze odkąd mam tą kartę, nic się nie grzeje, prędzej kraszuje się sterownik i zacina obraz niż dojedzie do 50 st. celsjusza. Co bardziej niepokojące na automacie przy 48 stopniach nie przyspieszyl w ogole wiatrak! Musiałem ręcznie ustawić bo się przestraszyłem czy się nie przegrzeje.

Efekty podkręcenia są natychmiastowe - od razu widać jakieś nakładanie się obrazu w Chromie a w grze 3-4 minuty gry, dojazd do 45-50 stopni i  wywalenie do pulpitu, mocne ściny i albo uda mi się opanowac menedżera zadań albo reset :(

Link to post
Share on other sites

Co do kręcenia to nie wiem sam co teraz zrobić, BIOS mówi, że nie mogę robić opcji turbo/extreme wzmacniania karty i CPU jeżeli kręce procesor (taki czerwony napisik jest obok :D ) Sam nie wiem ile przykręcić mu na start.


Zaraz zassam windę i klucz wydobyć muszę z regedita bo nie pamiętam

Link to post
Share on other sites

Znawcą nie jestem ale to nie lepiej już mi płytę główną kupić np. pod tańszego AMD ? Ostatnio rozglądałem się za X2 (to chyba odpowiednik i3), widziałem coś chyba używanego za 400 zł, może nawet z jakąś kością w gratisie.

Sprzedałbym moje DDR2 za stówkę, procka to tak drogo by nie wyszlo :)

Edytowane przez Loreal
Link to post
Share on other sites

To jak już to od razu bierz za 100zł H61 i za 300 I3 2100 za swoje ramy kup 4GB DDR3 i się nie rozdrabniaj.


http://allegro.pl/intel-i3-2100-3-10ghz-oem-gw-12m-fv-i3408263086.html

Całkiem dobry procesor ale cudów się nie spodziewaj bo dalej zostajesz z 7770.

I3 2100 i GTX560TI i Quad z 7770 nie ma szans różnica w cenie jakieś 100zł.

Link to post
Share on other sites

wynik masz jak najbardziej adekwatny do kary http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

 

 

Dokładnie jak wyżej.Zyskał by nieco więcej gdyby podkręcić CPU jednak jak pisali inni na tym mobasie będzie z tym ciężko  :/ No i lepiej było kupić HD 6870,który jest wydajniejszą opcją  ;)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...