Skocz do zawartości

Obudowa /Jaką wybrac?


Gość tarind

Recommended Posts

Gość tarind

Witam mam dylemat chce zmienić obudowę na jakąs porządna w miare.

Interesuje mnie cos Zarowno ladnego jak i w miare duzego przewiewnego a zarazem przyszlosciowego pod nowy zestaw.

Teraz sie spytam was, jak sie sprawują obudowy z oknem ? Warto brac dobry bajer? Jak To jest nigdy takiej nie mialem.

 

Podajcie mi kilka fajnych pomyslow co brac z oknem/bez

I czy jest znaczenie jak zalilacz jest na dole/u gory?

Cena jaką chcial bym przeznaczyc to kolo 300 zl(moze byc mniej ) ale zawsze mozna zmienic lekko jak sie cos znajdzie dobrego i doplacic

Pozrdawiam i czekam na pomysly.

Link to post
Share on other sites

Moje luźne propozycje obudów z oknem:

Coolermaster Centurion 532

Thermaltake Soprano Classic

NZXT Apollo

Chociaż nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "ładna", bo dla mnie ładna to taka, która nie ma żadnych niepotrzebnych bajerów. Dlatego polecam swoją także :lol:

Antec Three Hundred

Co do zasilacza to raczej lepiej na dole. Chłodzi się chłodniejszym powietrzem i jest wyłączony z obiegu. Nie musi się pocić gorącymi chuchami spod procesora :P

Link to post
Share on other sites

Zależy od gustu oczywiście. Sam miałem wcześniej starego kompa bez okna i marzyłem żeby je mieć. Teraz mam TT Soprano classic i jestem z niej zadowolony lecz ma kilka wad. O okno trzeba dbać zwłaszcza jeżeli lubisz w środku grzebać (plexi potrafi się nieźle porysować) ale wg.mnie widok co się dzieje w środku jest warty dopłacenia kilku groszy. Co do zasilacza na dole to poprawia to cyrkulację w środku obudowy lecz nie jest to element powszechnie stosowany więc jeżeli kupisz taką z zasilaczem u góry na pewno nie stracisz wiele. Za 300zł dostaniesz bardzo dobrą obudowę znanych producentów.

 

Co do chłodzeń procesorów spokojnie się zmieszczą, przy długiej karcie grafiki w Soprano może być problem.

Link to post
Share on other sites

Zobacz budy Cooler Mastera (np. CM690 albo Centuriona RC 590) obydwie kosztują ok 300 zł (z przesyłką), są wystarczająco duże żeby zmieścić wypasione coolery na CPU (mam cooler Noctua w budzie CM690 i mieści się elegancko) a do tego zapewniają dobre chłodzenie podzespołów (CM 690 pomieści nawet 6 wiatraków 12 cm a 3 ma w standardzie).

Link to post
Share on other sites

za ok. 300zł jest Sharkoon Rebel 12 value, z zasilaczem na dole lub na górze (jak wolisz) i 250mm coolerem z boku, a z przodu możesz zamontować3coolery 120-140mm, ma tylk ozatoki 5.25" i przejściówki na dysk 3.5", wiec dyski, napędy, kontrolery, itp możesz montować gdzie chcesz.

Link to post
Share on other sites

[...]

Chociaż nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "ładna", bo dla mnie ładna to taka, która nie ma żadnych niepotrzebnych bajerów. Dlatego polecam swoją także :lol:

Antec Three Hundred

[...]

Osobiście bym się pod tym podpisał. Nie mam takiej obudowy, ale rozmieszczenie miejsc na wentylatory i pojemność tej obudowy jest bardzo przyzwoita. W dodatku są już tam dodane 2 w miarę dobre wentylatory, na wiatr do obudowy, w zestawie.

Sprawa zasilacza:

jeśli jest dobrej marki i ma porządne chłodzenie to nie będzie miało większego znaczenia czy będzie u góry czy u dołu.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie mam dylemat

Nie wiem czy brac z oknem czy bez

Czy te obudowy spokojnie pomieszcza duze chlodzenie na proca np jakis mugen albo cos z thermala + dluga karta graf?

Na ten dylemat dobrym rozwiązaniem jest właśnie Cooler Master RC690 gdyż posiada on dwa boczne panele - jeden z oknem i jednym wentylatorem do 140mm a drugi bez okna z możliwością montażu 2 wentylatorów do 140mm (mniejsze również da się montować).

 

Do obudowy wchodzą duże towery typu Mugen, TRUE czy Noctua NH-U12P.

Problemy możesz mieć dopiero ze Scythe Orochi i wentylatorem zamontowanym równolegle do płyty.

 

Karty pokroju Radka HD4870x2 mieszczą się bez problemu.

 

Zasilacz jest tu montowany na dole, wentylator czerpie powietrze z zewnątrz obudowy co usprawnia jego chłodzenie oraz oferuje fajny system ułatwiający utrzymanie porządku z kablami.

Obudowa nie wpada w rezonans od dysków czy napędów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...